Wilczy Szaniec czyli Office with Tree

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Wilczy Szaniec czyli Office with Tree

Post autor: Fredra » piątek 11 maja 2018, 02:46

Jakoś musiałam nazwać ten budynek, jakoś bardziej po ludzku :P Zostało zwyczajne "Biuro z drzewem" i tez jest ok. Chyba.

W zasadzie większość rzeczy napisałam już w wyzwaniu ale powtórzę. Jest w tym sporo mnie samej i jeszcze więcej błędów. Masa zieleni, drewna ale ponieważ to w końcu biuro architektów chciałam aby nie było typowym strychem czy wiejską chatą jakie lubię. Trzeba było się zmusić i wrzucić trochę nowoczesności.
Lecimy od początku czyli bryła:
0.png
0,1.png
0,2.png
Od wejścia hol z drzewem w wodzie i recepcja
h1.png
h2.png
za oknami z witrażami jest sala konferencyjna
konfa1.png
konfa2.png
jeden z korytarzy na parterze. Są tam tez łazienki dla "klientów"
koryt1.png
na końcu kawiarenka dla wygłodniałych twórców :D
kaw1.png
kaw2.png
na piętrze jest balkon z widokiem na hol i dwa kąciki gdzie można przeprowadzić burze mózgów
kąt2.png
kąt1.png
korytarzem prosto do naszego głównego biura
biu1.png
biur2.png
i główny gabinet również z widokiem na drzewo. O czym zapomniałam wspomnieć, drzewo jest pod "przeszklonym dachem" czyli parkietem :P
gab1.png
gab2.png
po wyjściu na balkon mamy palarnie :D
palarnia.png
a sam dach to mała niespodzianka. Ucieczka na łono natury + ściany do bazgrania
11.05.2018_02-32-12.png
Na koniec tradycyjne rzuty
rzut3.png
rzut 2.png
rzut 1.png
I to tyle ^^

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 11 maja 2018, 10:02

Nietuzinkowe , oryginalne rozwiązanie architektoniczne, Bardzo fajna bryła z tym "pęknięciem " w srodku, urozmaicona swietnie skomponowanymu dachami . xzyli dokladny przyklad jak mozna dzieki wyobrazni sprawic by klocek nie był klockiem. Tu duży szacun bo to juz wyższa szkoła jazdy - przeobrazenie klocka w nowoczesną rzeźbę przestrzenną.
Wnętrza swietne - genialny pomysł z uczynieniem z tego częsciowego loftu a biało zielona brzózka cudnie sie wkomponowała w tą przestrzeń. .
Pomimo ze jest to biuro, poszczególne pomieszczenia w modern minimalistycznym stylu to male dziełka sztuki dizajnu. Pielnie skomponowana kolorystycznie przestrzeń nie przeladowana dwkoracjami i meblami. Wszechobecna zieleń umieszczona dyskretnie prawie w kazdym pomieszczeniu dopełnia wrazenia elegancji . Dle mnie te wnetrza sa jak z katalogu dizajnerskiego w realu.I to katalogu naprawde dobrych projektantów, .
Swietnia perfekcyjna praca z najwyzszej półki!
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 11 maja 2018, 10:35

Bardzo pomysłowa praca, wnętrza sa takie, że no.. poprostu zbieram opadłą szczękę z podłogi :O Genialne pomysły na mebelki np. te półeczki z kratkownicą. Architekci i klienci będą tam mieli wszystkie niezbędne wygody a nawet coś niecoś ponad to, fajny jest ten bar także. Bardzo elegancko i kojarzy się z nowoczesnym biurem ale świetny jest tez koncept na bryłę z drzewem pośrodku. Kojarzy mi się to z pewna prawdziwą rzeczą z mojego miasta ; pewien czas temu istniała niedaleko mnie kwiaciarnia w której rosło sobie autentyczne drzewo. Zabezpieczono je tak, że przebijało się przez dach i rosło naturalnie w ziemi podobnie jak przed zbudowaniem kwiaciarni tam i tym samym sprawiając, że chyba każdy kto zwrócił na to uwage miał do tego jakiś sentyment. Architektura dziś troche zmierza w tym kierunku, ludziki z reala pokapowały się, że betonowanie wszystkiego na dłuższa metę nie ma sensu i jest szkodliwe nie tylko dla przyrody więc tymbardziej taki pomysł jest ciekawy.
Świetna praca, widać, że pomysłowości nie brakuje ci poza zwierzakowymi tematami także w simsiej architekturze :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » sobota 12 maja 2018, 15:30

Świetny architektonicznie budynek - nowoczesny industrial. Mnie od razu skojarzył się z dawnym fabrycznym budynkiem, przerobionym w bardzo ciekawy sposób.

Na tej fotce wygląda niesamowicie realistycznie;

fredra.png
Fantastyczny pomysł :hearts/heavy-black-heart:

Wnętrza są przestronne, pełne światła. Z jednej strony nowoczesne a zarazem ...bardzo industrialne, czyli klimaty jakie sama niezmiernie lubię. Wszystko jest pięknie zharmonizowane ze sobą kolorystycznie. Zielone akcenty dodają wnętrzom lekkości i świeżości. Zadbałaś o naszych pracusiów w każdym z pomieszczeń. Zmęczeni pracą przy deskach czy lapkach mogą odpocząć przy łyku dobrej kawy i kawałku pysznego ciacha a także zrelaksować się na łonie natury ..na dachu. Wspaniała i niezmiernie pomysłowa praca Fredu

Awatar użytkownika
krulih2
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 97
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 22:05
Origin ID: via2382

Post autor: krulih2 » niedziela 13 maja 2018, 13:20

Wow , to już bajeczka. Bardzo me gusta :a_bravo: Ciekawe skosy uzyskałaś dachami, dzięki temu bryła stała się nietuzinkowa na zewnątrz(niemal widzę kształt simowego kryształka leżącego na budynku), a parkiet szklany daje piękny efekt wewnątrz budynku. Wielki plus za wysokie ściany, wnętrza wyglądają bardzo realistycznie. Super dobrane przeszklenie, dizajnersko i z klasą, zarówno metalowe elementy( fajnie się komponują z oknami). Hol jest przepiękny, czysty, dobrze oświetlony światłem zewnętrznym, bez zbędnych ozdobników (tu ozdobą są kwiaty i akcenty koloru pomarańczy) :hearts/heavy-black-heart: Pomieszczenia pracownicze jak z realnego biura projektowego, świetny wyświetlacz naścienny tudzież tablica :a_bravo: Super kawiarenka (po tylu godzinach pracy chyba każdy będzie miał ochotę na ciacho i kawę) cała praca jest super, bardzo wpisuje się w moje upodobania, pięknie wykonana, świetne akcenty, super stonowana kolorystyka i wiele ciekawych rozwiązań w środku :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 21 maja 2018, 14:21

To wręcz niesamowite, ale udało Ci się stworzyć miejsce dla ludzi młodych, radosnych i jednocześnie mocno zaangażowanych w pracę i rozwój firmy.
Miejsce, które jest przyjazne ludziom, w którym chętnie będą przebywać w tygodniu i do którego sami przyjadą, przez nikogo nie zmuszani, w sobotę lub niedzielę. W którym harmonijnie przenika się ich życie prywatne i zawodowe :a_bravo: .
Eleganckie, nowoczesne wnętrza , pomysłowo wkomponowana zieleń :12-ok-hand: , to wszystko podnosi wartość rynkową tego biura i jest równocześnie najlepszą wizytówką firmy, która będzie się w nim mieścić.

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 21 maja 2018, 16:14

Kolejna propozycja biura architektów i znowu przepiękny projekt. :hearts/heavy-black-heart:
Oj dziewczyny, jesteście zbyt skromne pisząc, że budowanie to nie wasza bajka, a tu takie perełki tworzycie. :01-grinning-face:
Bryła jest super zaprojektowana, elegancka z ciekawymi uskokami i świetnie pobawiłaś się dachami, budynek od razu rzuca się w oczy.
Postawiłam biuro w Wierzbowej Zatoczce i wspaniale się tam prezentuje, bo to też ważne, by dobrze wyglądał w każdym miejscu.
1.jpg
Wnętrza typowo biurowe, przestronne, stonowane kolorystycznie i bardzo realistycznie urządzone. Natomiast hol wymiata, jest fantastyczny w takim loftowym klimacie. :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
Śliczną kawiarenką też mnie kupiłaś, bo Ktosik bez kawy żyć nie może. :cat_no:
kawiarenka fredra.jpg
Wspaniała praca Fredro :a_bravo:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowy Fredry”