Problem z ustawieniem gotowych domów

Nie wiesz, jak zebrać kolekcję? Jak wyrzeźbić łabędzie? Nie martw się! Ktoś to na pewno wie!
Marek
Roznosiciel kawy
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 10 wrz 2019, 12:42

Problem z ustawieniem gotowych domów

Post autor: Marek » piątek 10 kwie 2020, 15:30

Mam problem z domami. Zdarza się, że biorę gotowy dom z galerii, wstawiam na działce i okazuje się, że ustawia się on tyłem do przodu, albo w poprzek. Nie znam mechanizmu budowy, żeby ten dom właściwie ustawić, więc front mam od pola, a tyły od głównej ulicy. Jak Simowie idą do szkoły lub pracy obchodzą dom i znikają na jego tyłach na ulicy. Gorzej jest na na wyspie. Stawiam dom z galerii a on ma wejście w wodzie a drabinkę do wejścia do wody i cumy dla łodzi po odwrotnej stronie, na piasku. Czy można taki dom odwrócić zgodnie z mapą? Tak jak pomieszczenie?

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » piątek 10 kwie 2020, 18:35

Tak, jak najbardziej można odwrócić taki domek i wygląda to identycznie jak odwracanie pojedynczych pomieszczeń.
tut.png
I tak posiłkując się powyższym obrazkiem:
1) zaznacz sobie opcję "Przenieś parcelę" - to ważne, bo jeśli zaznaczysz tylko "przenieś dom", to całe otoczenie pozostanie na swoim miejscu (i np domek będzie, owszem, frontem do ulicy, ale ogród już Ci się nie przekręci).
2) później pokaże Ci się okienko służące do przekształcania parceli: możesz sobie obrócić domek w dowolny sposób.
3) Opcja przesuwania nie okręci Ci domku dookoła, ale możesz sobie go np przesunąć w lewo o parę kratek (i tutaj znowu jeśli zaznaczysz "przenieś parcelę" to możesz przesunąć całą parcelę wraz z ogrodem, a jeśli zaznaczysz "przenieś dom" to przesuwasz sam domek)
4) Po uzyskaniu satysfakcjonującego położenia akceptujesz :D

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 10 kwie 2020, 19:26

Tak. Wchodzisz w tryb budowania i u góry, w panelu narzędzi masz- jak napisała Marvi - narzędzie przenieś parcelę lub dom. W trakcie przesuwania tego domu masz z obu boków strzałki, tak jak na fotkach - którymi możesz ten dom obracać. Tak samo gdy chcesz przekręcić całą parcelę - gdy obracasz parcelę - również manipulujesz strzałkami. Z tym, że jeśli przekręcając tylko dom, a wokół domu rosną jakieś rośliny, to jak już napisała Marvi - one nie obrócą się jeśli będziesz obracać sam dom - musisz sobie zrobić fotkę lub serię fotek z bliska, by "zapamiętać" ułożenie roślin, ręcznie je przenieść na obrzeża parceli - dopiero przekręcać dom. A potem przywrócić ręcznie rośliny na właściwe miejsca. Nie trzeba tego robić gdy przekręcasz całą parcelę. Chciałam jeszcze dopowiedzieć, że bez szkody możesz przekręcić w dowolnym kierunku parcelę kwadratową, parceli podłużnej nie ustawisz bokiem, bo wylezie częściowo na drogę dojazdową. Możesz zmienić tylko przód na tył (lub odwrotnie) Ale przekręcając całą parcelę możesz umieścić ją we właściwy sposób - w terenie czy nad wodą - gdy tak jak napisałeś - wyjście domu znajdzie się w wodzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy z rozgrywką”