Simowie czasem nie mogą iść do pracy, szkoły, na zbiórkę - opcja idź do... nie działa.

Nie wiesz, jak zebrać kolekcję? Jak wyrzeźbić łabędzie? Nie martw się! Ktoś to na pewno wie!
Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Simowie czasem nie mogą iść do pracy, szkoły, na zbiórkę - opcja idź do... nie działa.

Post autor: Aericia » wtorek 23 lip 2019, 14:49

Jak w temacie.
Gram czworgiem nastolatków, które mieszkają w namiocie i łowią rybki by przeżyć ;) i czasem bywa, że gdy przychodzi czas wyjścia do szkoły, na zbiórkę czy do pracy dorywczej jedno albo dwoje zostaje na parceli. W panelu pracy mają przycisk "idź do..." ale gdy klikam, nie działa. Nie ma także tej opcji gdy kliknę bezpośrednio na Sima. Przy jego ikonce nie pojawia się mrugająca na czerwono teczka spóźnienie.
Jeśli chodzi o szkołę i zbiórkę nie ma to chyba konsekwencji ale gorzej z pracami dorywczym, bo przez to dzieciaki są cały czas nisko oceniane.

Cała rozgrywka toczy się bez modów (katalog wyjęłam jeszcze przed rozpoczęciem tej rozgrywki, żeby grać na czysto). Naprawiłam, kombinuję i nic. Chłopiec po raz kolejny musiał odwołać zlecenie (a specjalnie został w domu żeby móc dorobić bo zima za pasem).
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 27 lip 2019, 04:00

@Aericia
Troche późno tu zajrzałam.
Wyglada ze cos sie spieprzylo w folderze gry
Zmien nazwe folderu gry na The Sims4 old , startnij gre i stworzy sie zupelnie nowy czysty folder The Sims4 - i teraz bedziesz miala dwa foldery. Teraz usuń z nowego folderu foldery saves i Tray. Nastepnie skopiuj ze starego folderu te same twoje foldery: saves , Tray i plik TrayDeleteItems i wklej do nowego folderu gry. W ten sposob w nowym dziewiczym folderze bedziesz miala swoje gry i biblioteke. Zaś ten plik TrayDeleteItems skopiowany zawiera wszystkie chaty Maxisa ktore kiedys wyladowały w Twojej bibliotece z kupionymi dodatkami. Jak go nie skopiujesz wylądują znowu i bedziesz je wypieprzac przez 15 minut.
To powinno usunąć wszystkie błedy z gry - to co pozostanie to juz niestety bugi EA. Bedziesz tylko znow musiała ustawic opcje w grze grafiki i rozgrywki bo te znikną . No i oczywiscie wywal ten stary folder TS4 -old do kosza na koncu operacji. Nie przesuwaj myszką tych folderow , bo to im szkodzi :) - kopiuj i wklejaj. Moje gwarancje masz ze zaden sejf sie nie spieprzy a jest szansa ze sie naprawią . Jedno pewne gra beda dzialac duzo lepiej - przez jakis czas tylko niestety - az sie znow nazbiera smieci i malych bledow w tych konfiguracjach i plikach.
Praktycznie takie czyszczenie ze starych plikow powinno sie robic raz na kwartał ale komu by sie chciało? Ale na pewno trzeba to zrobic jak sie gra zaczyna pieprzyc jak u Ciebie
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » środa 31 lip 2019, 11:36

@kreatora Elu, dziękuję za odpowiedź.

Zrobiłam tak:
1. Przekopiowałam Tray, Save, Zrzuty i Mods.
2. Skasowałam cały katalog the sims 4 z dokumentów.
3. Włączyłam grę (utworzył się nowy katalog).
4. Naprawiłam grę w Origin.
5. Włożyłam Tray (potrzebowałam odzyskać moje Simy).
6. Zaczęłam zupełnie nową rozgrywkę (bez Modów).
7. Po trzech simowych tygodniach Simka nie poszła na zbiórkę... :/ raz się tak zdarzyło na razie i nie wiem, co będzie dalej.

W ogóle ten manewr z kasowaniem katalogu The Sims 4 to robię przynajmniej raz na miesiąc już od jakiegoś czasu, więc trzymam "higienę". Muszę, bo mój komp nie toleruje za bardzo zasyfionej gry i zaraz mi spowalnia.
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 31 lip 2019, 15:03

@Aericia
Wywalaj często plik localthumbcache.package mozesz praktycznie wywalac co trzy, dwie rogrywki - ja tak robię - tam sie zapisuja błedy gry. Zapisuj zawsze opcja "zapisz jako .." z kolejnym nummerkiem i zostawiaj tylko dwa ostatnie sejfy danej gry - dwa, bo gdyby cos sie schrzanilo to masz opcje wrocić do poprzeniego. W ten sposob nie nadpisujesz czesci sejfów na sobie.
No i nie masz kupy Giga w sejfach bo EA zachowuje 5 starych zapisów, kadej rownoleglej rozgrywki cholera wie po co. Wiec jak masz trzy sejfy kazdy z inna rodzina do wyboru do grania to mozesz sobie wyobrazic ile tam jest napchane plikow.
Jakbys jeszcze nie wiedziala jak usuwac stare sejfy - pewnie wiesz - ale moze ktos kto tu zajrzy nie bedzie wiedzial - to po zapisaniu gry opcją "zapisz jako" znow klikasz na opcje zapisz jako, jabys chciala zapisac ale juz nic nie zapisujesz tylko wyszukujesz stary sejf tej rozgrywki po obrazku i numerku i likwidujesz ten stary sejf klikajac X w prawym gornym rogu obrazka. W ten sposob zawsze masz tylko dwa sejfy danej rozgrywki.
Wystarczają dwa spoko a jak ktoś jest super ostrozny to trzeci juz NA PEWNO wystarczy
Teoretycznie w Czwórkowym sejfie przy zapisywaniu opcja "zapisz i wyjdź" tworza sie z automatu nastepne pliki zapisu niby niezalezne od poprzedniego zapisu, ale praktycznie wiekszosc z nich to pliki nadpisane jedne na drugich. No i dopiero kiedytam sie nazbiera 5 zapasowych sejfow EA usuwa ostatni. Idiotyzm
Mozesz tez czesto wywalac plik Events - taki z kólkiem zębatym - tam sa te cholerne zbiórki i wyglada na to, ze ten plik czesto sie psuje. Odtwarzanie plikow nic gry nie boli a jest zabiegiem wrecz higienicznym. Praktycznie mozesz zostawic w folderze tylko saves, Tray, mods, TryDeleteFiles i wywalic reszte - gra te reszte odtworzy po wlaczeniu. To praktycznie jest jak reset folderu. Ja zostawiam jeszcze Custom Music , User Settings - i UserData.lock a reszte wywalam jak tylko gra zaczyna mi sie kopać. Ta gra jest tak pelna opcji zbugowania sie ze trzeba sie ratowac. Teoretycznie skrypty w folderze instalacyjnym gry są OK , a praktycznie w trakcie gry ich odpowiedniki jak te Events czy Options w folderze gry sie buguja z lekka i w efekcie simka nie idzie na zbiorke. No ale EA nie moze doradzac graczom aby co chwila czyscili swoj folder gry :cat_mwaha: Duzo osób szlag by trafil i skargi podniosły by sie pod niebiosa.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » środa 31 lip 2019, 16:19

@kreatora ja z sejwami robię jeszcze inaczej.
Co miesiąc kopiuję cały saves do innego foldera, żeby go zarchiwizować a ten z głównego katalogu kasuję. Wówczas mam pewność, że wszystkie Simy, domki a przede wszystkim etapy rozgrywki mam zapisane (inna sprawa, że jeszcze mi się nie przydały :D).
Pamiętam jak pisałaś o jednym simowym synku Vimesa, który miał wadę przez cechę żywe srebro. Gdybyś archiwizowała swoje savy być może mogłabyś zmienić Simowi cechę (ewentualnie nadać inną w czasie urodzin) i ocalić biedaka od zbugowania.
To samo polecam robić z Tray, bo bibliotekę też pasuje czasem przeczyścić.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy z rozgrywką”