Coś mi tu nie leży...

Nie wiesz, jak zebrać kolekcję? Jak wyrzeźbić łabędzie? Nie martw się! Ktoś to na pewno wie!
Joasia3107
Roznosiciel kawy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 05 lis 2020, 20:03

Coś mi tu nie leży...

Post autor: Joasia3107 » czwartek 05 lis 2020, 20:27

Proponuje temat odnośnie wszelkich niepewności i porad CAS oraz trybu budowy. Czy mieliście wrażenie, że pomimo Waszych najlepszych starań jest coś czego nie jesteście pewni? Może potrzebujecie wsparcia, porady lub aprobaty w już dokonanych już przez Was decyzjach urządzania lub trybu tworzenia Sima? Co kilka głów to nie jedna... zjednoczmy się i podzielmy spostrzeżeniami, a każdy z nas, będzie miał mnóstwo pomysłów na wykreowanie postaci Sima oraz dokończenie budowy...

Joasia3107
Roznosiciel kawy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 05 lis 2020, 20:03

Post autor: Joasia3107 » czwartek 05 lis 2020, 20:55

Chciałam stworzyć Simkę o porcelanowej urodzie i wyszło niemal jak zawsze, co mogę zmienić żeby ta konkretna Simka wyglądała inaczej gdyż mam na nią i jej ,,parcele „ nieco dziwaczny pomysł?
Załączniki
E86D6EE0-82B8-47B3-AB6F-4DF1E48111BF.jpeg
504FBAA5-416E-44CA-909C-DBC307CFF1BD.jpeg

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » piątek 06 lis 2020, 17:06

Cześć, @Joasia3107, serdecznie witamy na forum!

Przeniosłam temat w lepsze miejsce - problemy z rozgrywką. Nie bardzo wiem co jest nie tak z Simką? Jaki chciałaś osiągnąć efekt? Moim zdaniem jest śliczna!
Może pochwal się nią w tym dziale: https://simtopia.pl/viewforum.php?f=14
Obrazek

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 06 lis 2020, 17:19

Joasiu, nie jestem tak całkiem tego pewna, ale chyba chciałaś zrobić Simkę o chińskiej lub japońskiej urodzie. Albo celtyckiej :) Musisz poszukać skórek "chińskich" producentów, bo to oni głównie nakręcają rynek porcelanowych skórek. Jeśli nie chcesz, aby twoja dziewczyna miała typowo chińskie atrybuty (czyli skośne oczy i fałdka tłuszczowa na powiekach), to warto przyjrzeć się nie skintonom , ale overlayom które są nakładkami na skórki, i często nie mają przeróbek azjatyckich. Overlaye nie zawsze współpracują z innymi skórkami - czasami mają własny zakres barw. Przyjrzyj się szczególnie skórkom Obscurusa https://obscurus-sims.tumblr.com/ - mnie osobiście spodobała się ta skórka - jest rzeczywiście jak porcelanowa :)

dd.jpg

Obscurus jest jednym z lepszych producentów skórek. Dobrej jakości skórki pochodzą też od teamu S-Club na TSR (zrzesza on między innymi niezapomniane LemonLeaf i Watermelon znane z produkcji trójkowych)

https://www.thesimsresource.com/artists ... d/1297249/

Drugim prawdopodobnym powodem, dla którego Simka nie wyszła wystarczająco porcelanowa, jest użyty blush, a także eyelids - czyli nakładka z cieniem pod oczami. Twoja nakładka spowodowała, że Simka wygląda na spłakaną, zmęczoną lub niewyspaną, i stąd te czerwone obwódki naokoło oczu. Spróbuj zmienić blush i ten eyelids.
Ostatnio zmieniony piątek 06 lis 2020, 20:51 przez Alibali, łącznie zmieniany 2 razy.

Joasia3107
Roznosiciel kawy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 05 lis 2020, 20:03

Post autor: Joasia3107 » piątek 06 lis 2020, 17:46

Dziękuje serdecznie za porady. Również doszłam do wniosku, że moja Simka wyglada na bardzo zmęczoną wiec zmieniłam eyelids ale efekt również nie do końca mnie zadowolił. Chodziło mi o uzyskanie Simki przypominającą urodą porcelanową lalkę i uznałam, że moja jest zbyt pociągła na twarzy i to psuje mój zamysł. Po odpoczynku i kilku próbach osiągnęłam efekt bliski zamierzonemu... dziękuje. Tak przy okazji to bardzo lubię mody od Oscurus, są po prostu niezastąpione.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 06 lis 2020, 20:41

Cieszę się, że odrobinę ci pomogłam, albo też pchnęłam leciutko we właściwym kierunku. Ale bardzo mało napisałaśo tym, jaki efekt zamierzałaś uzyskać. Teraz widzę, że chyba bardziej ci chodzi o kształt twarzy - w takich Simkach laleczkach w typie anime (porcelanowych lolitkach) kochają się Japończycy i Koreańczycy - mamy tu na forum miłośniczkę japońskich klimatów @Tokusa i może ona ci coś jeszcze podpowie. Ale twoja simka jest bardzo ładna nawet bez tej wymarzonej porcelanowej karnacji i buźki lalki z porcelany :) Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » sobota 07 lis 2020, 08:56

Na mnie nie liczcie ^^' Znaczy, uprzejmie informuję, że absolutnie nie siedzę i siedzieć nie chcę w alpha CC i nie bawię się takimi simami, więc nie dam rady nic doradzić.

Joasia3107
Roznosiciel kawy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 05 lis 2020, 20:03

Post autor: Joasia3107 » sobota 07 lis 2020, 18:06

Wygląd mojej Simki był efektem zamysłu na parcelę, którą będę budowała (w sumie już zaczęłam budowę) w oparciu o inspirację tym zdjęciem...
Chciałam użyć ruin ze ,, spotkajmy się”, a mieszkanie właściwe urządzić w piwnicy...
Nie do końca chodziło mi o uzyskanie efektu Simki o rysach azjatyckich, a raczej o delikatną twarz o jasnej karnacji z użyciem jasnego, lekkiego makijażu. Bardzo irytował mnie fakt, że podczas pierwszej próby wyglądała na przemęczoną. W chwili obecnej po gruntownych zmianach Simka wyszła w ten sposób choć jeszcze się zastanawiam czy oby nie ma zbyt wysokiego czoła...
Alibali, dziękuje za pomoc bez której pewnie do tej pory zastanawiała bym się co jeszcze powinnam zmienić. Czytając Twoją odpowiedź uświadomiłam sobie jak widzi moją Simkę ktoś inny, dzięki czemu osiągnęłam załączony na zdjęciach kompromis. Dziękuje.
Załączniki
6632A5C1-4DEA-4C45-9AEB-D4CF2F0CC999.jpeg
53C3268C-A78A-4860-9BC0-B01814515A86.jpeg
7F358208-5466-4F0F-868E-048C2768EDA6.jpeg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 07 lis 2020, 20:46

Jest śliczna! Bardzo delikatna, i wygląda na bardzo wrażliwą osóbkę. Brawo. Ciekawa jestem tego twojego pomysłu na jej historię - mam nadzieję, że podzielisz się z nami tą opowieścią!
P.S. Nic już nie zmieniaj w twarzy - wszystko jest na swoim miejscu!

Joasia3107
Roznosiciel kawy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 05 lis 2020, 20:03

Post autor: Joasia3107 » środa 11 lis 2020, 03:08

...Kiedy budujesz ruiny i układanie kamyczków oraz trawy zaczyna nużyć... a fantazja zaczyna ponosić w złym kierunku...
spokojnie, nie zostawię go na długo...
Załączniki
11.11.2020_01-45-56.png

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 11 lis 2020, 22:26

Zamki, smoki i twarze niebywałej urody chyba wpisują się w ulubione rzeczy w Twojej zabawie Simsami :) Ostatni obrazek mógłby spokojnie robić za wstęp do jakiejś ciekawej historii.
Myślałaś może o założeniu swojego tematu (lub kilku) by prezentować swoje dzieła czyli np simki, budowle czy ewentualnie historie?
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Joasia3107
Roznosiciel kawy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 05 lis 2020, 20:03

Post autor: Joasia3107 » piątek 13 lis 2020, 22:00

Serdecznie dziękuję @SimDels za piękne słowa. Naprawdę nie uważam, że coś tworzonego przeze mnie zasługuje na własny temat. Uważam jedynie, że budując parcelę lub tworząc Simkę zawsze mam wiele niepewności które chciała bym skonsultować... Moją przygodę z Simsami zaczęłam dość niedawno ( około roku, i nigdy wcześniej nie posiadałam ani nie grałam w Simsy) zważając na ilość czasu w jaką grają inni użytkownicy forum i nie tylko ... Zdaję sobie sprawę, że moje budowle lub CAS mogą być infantylne w stosunku do innych osób na tym forum oraz innych graczy. Każdy z nich ma własny gust i opinię, a ja zdaję sobie sprawę z tego, że jeszcze dużo muszę się nauczyć.
Możesz tak przypuszczać, że zamki i smoki wpisują się w moją ulubioną rozgrywkę gdyż ostatni pomysł na parcelę i ostatnie zdjęcie zamieściłam dla fanu. Nie mam nic przeciwko smokom i zamkom, bo te również ( zamki) budowałam lepiej lub gorzej dla przyjemności. Uwielbiam jednak łączyć stare z nowym, choć nie tylko. Owa parcela której screen zobaczyłeś ze smokiem nie będzie archaiczna, a raczej nowoczesna. niestety taki zamysł był od początku... ruiny i styl nowoczesny połączone ze sobą. Zamieszczę kilka zdjęć żeby pokazać jak ja to spostrzegam..
Screeny będą częściowo ukończone, gdyż, w dalszym ciągu ją zmieniam i zanim uzyskam stan kompromisu minie pewien czas...
myślę, że będzie zauważalny zarys tego co prawie skończone od tego co jeszcze do zrobienia....
proszę o uwagi gdyby jakaś część okazała się zupełnie do niczego...
Załączniki
13.11.2020_19-44-00.png
13.11.2020_19-40-51.png
13.11.2020_19-30-54.png
13.11.2020_19-29-16.png
13.11.2020_19-26-46.png
13.11.2020_19-05-37.png

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy z rozgrywką”