Problem z uruchomieniem The Sims 4

Masz problem z grą? Nie chce się uruchomić? Poszukaj odpowiedzi lub zadaj pytanie.
langosia
Roznosiciel kawy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 28 gru 2023, 11:07

Problem z uruchomieniem The Sims 4

Post autor: langosia » czwartek 28 gru 2023, 11:09

Gra nie chce się uruchomić. Na początku się otwiera, lecz po wyświetleniu pierwszej animacji wyłącza się. Nic nowego nie instalowałam, ani nie pobierałam nowych modów, aby miały popsuć grę. Próbowałam naprawić w aplikacji oraz uruchomić bez folderu mods. Jednak nie dało to żadnego efektu.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3505
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 28 gru 2023, 14:49

Napraw najpierw samą EA App - na ekranie uruchomionej apki kliknij w trzy poziome kreski w lewym górnym rogu, tam kliknij w pomoc i odzyskiwanie aplikacji. Jeśli to nie pomoże, a także opcja napraw grę - spróbuj uruchomić grę w tzw czystym trybie - tzn wyjmij z Dokumentów cały folder TS4 (np na pulpit) i uruchom grę. Jeśli ci się uruchomi - to na bank jednak coś ściagnęłaś, co ci zepsuło grę. Po takiej naprawie wyrzuć cały stary folder TS4, bo ci się już do niczego nie przyda. Jeśli miałaś jakieś modyfikacje w folderze Mods typu UI, Mccommand - to musisz pobrać najnowsze wersje. Po ostatnim dodatku gra jest tak wredna, że nie chce nawet wczytywać zapisanych Simów z biblioteki, nie mówiąc o starych sejwach. Owszem - Sima pobierzesz ale gra nie umożliwi ci zakwaterowanie go gdziekolwiek - te opcje się w ogóle nie pojawiają.
Właśnie to przerobiłam i strasznie ubolewam nad utratą moich ulubionych postaci. Ale to już nie pierwsza moja padaczka gry, więc podchodzę do tego bardziej stoicko.
Naapisz jak poszło.
Jeśli używałaś wickeda, to folder z animacjami o dziwo działa, i nie trzeba go wyrzucać, ale trzeba ściągać na bieżąco sam główny mod, i często sprawdzać aktualizacje. No, ale nie będę tu snuć rozważań nad wickedem w publicznym wątku, bo to mod 18+

grę psuje także AOM selectable pets - mod na kontrolowanie zwierzaków. Mod ten od wieków nie był aktualizowany i właśnie chyba nastąpił jego ostateczny krach. Na MTS jest podobny mod - ale jakoś póki co straciłam ochotę na eksperymenty. Cieszę się, że w ogóle grę odzyskałam.

langosia
Roznosiciel kawy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 28 gru 2023, 11:07

Post autor: langosia » czwartek 28 gru 2023, 19:26

Teraz mam już problem z uruchomieniem samej aplikacji, mimo zainstalowania jej ponownie.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3505
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 28 gru 2023, 19:45

Spróbuj ją przeinstalować. Postaraj się poczytać podobne tematy na answers

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”