The Sims 4 Witaj w Pracy, rozwalona animacja porodowa

Masz problem z grą? Nie chce się uruchomić? Poszukaj odpowiedzi lub zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
anie_1981
Asystent
Posty: 44
Rejestracja: czwartek 10 lut 2022, 23:59

The Sims 4 Witaj w Pracy, rozwalona animacja porodowa

Post autor: anie_1981 » wtorek 15 lut 2022, 22:28

Kupiłam dzisiaj dodatek i już mam buga. Załadowałam zapis z ciężarną Simką, wysłałam ją na porodówkę, a tam rozwalona animacja. W ogóle, to posłałam ją za pierwszym razem... Lekarza nie było... tylko asystenci. Pomyślałam sobie, że muszę jej kazać się zarejestrować, jak w życiu, więc posłałam do recepcjonistki, a potem czekam. Godzina, druga, trzecia, nie no coś jest nie tak! Wyszłam do Menu głównego i załadowałam zapis tuż sprzed porodu, sprzed wyjazdu na parcelę szpitalną... Nie ma lekarza, znowu.... Za trzecim razem poczekałam do ostatniej chwili w domu, aż zostało tak ze 20 minut do porodu... Łaskawie był lekarz, i nic nie musiałam robić, simka i jej ślubny sami poszli na porodówkę, ona weszła do tej maszyny, ale animacja rozwalona. Ramiona maszyny się niemal nie ruszały, tylko na początku trochę, a potem nic. Lekarka też na początku ruszała tymi dźwigniami, ale po chwili rozłożyła ręce na boki i tylko tak stała, a moja babka teleportowała się poza maszynę w pozycji leżącej a następnie wróciła z powrotem do maszyny i pojawił się dzieciak, ale bez udziału maszyny,

Teraz pytanie, bo wiem, że to znany bug, który był już naprawiany, ale widać wrócił, obiło mi się o oczy na necie, że ktoś zainstalował kilka dodatków i wtedy mu się animacja rozwaliła. Są tacy co grają karierą lekarza, zakładam, że mnóstwo, i ta maszyna nie wiesza się TYLKO przy porodach, ale ogólnie. Ja tą animację poprawną widziałam kiedyś na necie i do tej pory uważam, że jest słodka, to właściwie główny powód dla którego ten dodatek kupiłam, przez te porody. Mnie najbardziej kręcą dodatki związane ze zwierzakami i relacjami między Simowymi, usprawnienia życia codziennego i jeszcze żeby było duuużo obiektów, a najlepiej, żeby było miasto nowe. Także wymagania mam :P

A teraz fakty, mam grę instalowaną na dwóch platformach, ze względu na ceny. Na Steamie mam podstawkę, Psy i Koty, Mój pierwszy zwierzak, Być Rodzicem. A na Originie mam jeszcze Wiejską Sielankę i dziś kupione Witaj w Pracy. Finito, to wszystko. Mody jakie mam to MCCC, skórki nie defaultowe i znane wszystkim i lubiane mody teksturowe k-hippie-k 101-707.

O i dziś była jakaś aktualizacja, może ona namieszała z grą i/lub modem MCCC, bo tylko to mi do głowy przychodzi. Wiecie, czy to Steam, czy to Origin, zawsze któreś mi tą grę będzie aktualizowało na bieżąco. A to było tak, że najpierw Steam mi pobrał aktualizację, a Origin potem doinstalował dodatek nowy. Boję się sprawdzania spójności plików, bo mam tak podzieloną tą grę, że nie wiem co to by było, czy czasem nie skasują mi się dodatki.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 18 lut 2022, 00:08

Aniu zanim przeczytałam ten post odpowiedziałam ci na pm-a. Ale bardzo często winnym takiego stanu rzeczy są posiadane modyfikacje. Wyjmij wszystkie i daj opcję napraw grę. Jak ci już posprawdza wszystko a ty w międzyczasie sprawdzisz aktualnośc WSZYSTKICH modyfikacji to wkładaj po jednej - i sprawdzaj. To trochę potrwa, ale zrób to do końca i dokładnie. Nawet niektóre cece rozwalają grę, tzn powodują zwiechy czy błędne wyświetlanie.
Z tego co Ela pisała to UI jest nowy, ale może być że i mc command center też. A ty masz jeszcze trochę innych drobnych modyfikacji, których nawet nie znam :( Napisz czy wszystko jest ok.
Zamiast tego Wiraj w Pracy mogłaś kupić Wyspiarskie Życie... Tam masz przynajmniej nowe zwierzątka - pełzające żółwiki, delfina do zaprzyjażniania, muszle i inne artefaktydo zbierania, nowe rośliny (palma kokosowa, ananas, taro, a także nowy rodzaj bytu - syrenę (kobieta) lub trytona (męska syrena). Pięknie też zrobiona jest sama okolica, jedna parcela położona w pobliżu wulkanu narażona jest na deszcz ognistych kamieni i drobne trzęsienia ziemi, z wulkanu cały czas wydobywa się dym i lawa :) A w oceanie można pływać wpław, nurkować, surfować, pływać łodzią - katamaranem lub skuterem wodnym.

Awatar użytkownika
anie_1981
Asystent
Posty: 44
Rejestracja: czwartek 10 lut 2022, 23:59

Post autor: anie_1981 » sobota 19 lut 2022, 01:11

Już to robiłam, i tak animacja nie działa, to znany bug.

EDIT:

Wdrożyłam się w temat i po prostu od dawna ta animacja nie działa. Jest mod który to naprawia, ale pod kątem operacji chirurgicznych bardziej, niż porodu, bo nie ma tego kryształka simsowego, którego wyciągają z brzucha Simki, ale i tak działa to wiele razy lepiej niż normalnie. Ludzie mają tego buga nawet na czystej, świeżo zainstalowanej grze, ale dla pewności zabrałam wszystkie mody z gry i wyczyściłam cache. Zrobiłam nową rodzinkę, i i tak była animacja rozwalona.


Moje mody są w 90% modami graficznymi, wymieniają cukiereczkową graficzkę a'la Cartoon Network, na bardziej przypominającą trójkę, Jest też mod, którym zastępuje się oświetlenie, ale nie reshade, reshade jest ponoć ciężki dla kompa. Już jestem w miarę zadowolona z wyglądu gry, choć niektóre obiekty wyglądają tak strasznie, że posiadanie ich daje znikomą frajdę. W trójce mogłam długo patrzeć na akwarium, a to jak akwarium wygląda w czwórce, to niewiadomo, czy to jakieś nieporozumienie, co to ma być w ogóle!? Kanciaste ryby!? Można by było stosować je zamiast scyzoryka, takie mają ostre krawędzie.

O, i na koniec mod:

https://www.patreon.com/posts/no-more-t-pose-60302707

Może się komuś przyda.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 28 lut 2022, 07:41

To bardzo stary bug. Najczęściej sie zdaza jesli gracz uzył rekolorów dla stołu operacyjnego - w ogóle jesli cokolwiek zmienił w oryginalnym budynku
https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/N ... -p/6630200

Dla mnie po zakupie tego dodatku "Witaj w pracy" najbardziej interesujaca i nie zbugowana była kariera naukowca. Mozna było te laboratorium przebudować i nie powodowalo to zadnych bugów o ile nie usunęlo sie wymaganych ilości biurek i komputerów. Moi simowie az do wyjscia dodatku Wyspiarskie zycie badzo czesto pracowali tam.

(Na dzis uwazam ze dodatek Wyspiarskie zycie to jeden z najlepszych dodatkow- mimo 2 bugow powstalych dzieki temu ze jakis kretyn projektant nie dostosował szybkości awansu sima ekologa do zmian zachodzacych w ekosystemie dzieki czemu sim dostawał 2 zadania nie do wykonania. Zaś dodatek Uniwersytet jest jak wiekszosć dodatków ciekawy tak dlugo póki sie go nie pozna - ukonczenie studiów niewiele daje simowi i oprocz samej rozrywki z poznawania zycia studenckiego nie wlele wnosi. Zero związku z realem - czy masz dyplom czy nie i tak zaczynasz kazdą prace na najnizszym poziomie z taką samą pensja jak reszta simow bez wykształcenia. Ten brak powiazan miedzy dodatkami jest naprawde wkurzajacy,)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
anie_1981
Asystent
Posty: 44
Rejestracja: czwartek 10 lut 2022, 23:59

Post autor: anie_1981 » czwartek 17 mar 2022, 16:16

We wszystkich Simsach tak było. A mnie najbardziej denerwują takie drobiazgi, np to, że w TS3 z dodatkami dochodziły nowe gatunki ryb, ale widać je było tylko w kuli z podstawki, w akwarium tym z akcesoriów i tym dużym na pilota z bodajże Nocnego Życia, albo nie było ryb wcale, albo jakieś były stare gatunki wyświetlane, zamiast tych nowych. Powiązania między dodatkowe zawsze w Simsach kulały.

Ja niczego nie zmieniałam w szpitalu i ani razu nie miałam udanej animacji porodu. Ale taka już uroda Simsów, że zawsze nie działa parę "drobiazgów", także każdy może sobie w tej grze wybrać coś irytującego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”