Problem z simem

Masz problem z grą? Nie chce się uruchomić? Poszukaj odpowiedzi lub zadaj pytanie.
Miko184
Roznosiciel kawy
Posty: 1
Rejestracja: sobota 16 maja 2020, 05:52

Problem z simem

Post autor: Miko184 » sobota 16 maja 2020, 06:00

Cześć potrzebuje małej pomocy , ostatnio zauważyłem jeden problem moja simka zresztą każda chyba jak ma długą suknię i chce usiąść to się zapada w siedzenie i ma na dole duży czarny kwadrat, nic nie aktualizowalem od roku , fakt mam do groma CC ale jak ruszyłem z grą wyspiarskie życie działało z modami a gram na krainie magii i nie było problemu, usunąłem mody problem był więc to odpada, kartę zauktalizowalem, nawet plik graphic zmieniłem ssao kurde brak mi pomysłu kij z tym cieniem ale nie może na niczym siedzieć dodam że problem nie występuje na innych ubraniach tylko takich długich co po ziemi się ciągną ( jestem facetem nie wiem jak to określić:)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 17 maja 2020, 03:42

@Miko184
Po każdej aktualizacji gry większość skript modów i część CC (ubrania, skiny, oczy, włosy, meble i inne) będzie juz niekompatyblina z grą i bedzie ja psuc.
Sprawdzanie co padlo tym razem po patchu w naszym folderze mods i wymiana albo usunięcie tego co juz nie działa lub działa źle to cena jaka gracz placi za uzywanie tego.
Samo usuniecie modów nie wystarcza.
Wysuń folder mods myszką na pulpit z folderu gry. Usun takze z folderu gry plik localthumbcache.package oraz wszystkie foldery ze słowem cache w nazwie. Gra odtworzy je po właczeniu.
Nastepnie wejdź na Origin / Moja biblioteka gier - prawym myszy na okladke TS4 - opcja Napraw.. Musisz odczekać az Origin sprawdzi wszystkie dodatki.
Teraz włacz grę i sprawdź czy dalej masz ten bląd.
Teraz sa dwie opcje
1. Jesli błąd zniknał przeklejaj po kolei swoje mody i CC do nowego folderu mods za kazdym razem sprawdzajac czy błąd nie wrócił . Skript mody sprawdzaj po jednym,ale jeśli masz dużo CC (ubrania, wlosy, skiny) podziel je na mniejsze podfoldery po 50 sztuk CC w jednym i sprawdzaj te podfoldery kolejno

2' Jesli dalej masz ten bład to znaczy ze jakies pliki w folderze gry zostały uszkodzone
Wysuń cały folder The Sims 4 na pulpit
Włacz gre - utworzy sie sie nowy, czysty folder The Sims4 w Dokumentach
Zaczniij nowa gre byle jaka simką - ubierz ja w długi ciuch i sprawdź czy dalej masz ten bład.
Jesli blad znikl usuń z nowo powstałego folderu nastepujące foldery Saves i Tray
Skopiuj z pulpity swoj stary folder Saves i wklej go do nowego folderu gry. Zrób to samo z folderem Tray oraz plikiem TrayDeleteItems - jesli miałeś taki plik w starym folderze gry na pulpicie
Teraz włacz gre, wroc do swojego starego sejfu i sprawdź czy nadal masz ten błąd

Jesli blad bedzie nieusuwalny pomimo resetu folderu gry wtedy wina lezy po stronie twojego komputera.
W takim wypadku zrob DxDiag twojego komputera według instrukcji z linku ponizej (jesli to PC a nie Mac) i podczep ten dokument tutaj (w edycie twojego posta jest opcja załaczenia pliku tutaj)
https://answers.ea.com/t5/Problemy-tech ... -p/5923956
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”