Bobasowe metamorfozy

Pokaż swojego sima a powiemy ci kim jesteś! Gracze wszystkich odsłon The Sims łączmy się!
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Re: Bobasowe metamorfozy

Post autor: SimDels » piątek 03 lut 2023, 20:48

Teraz już wiem skąd się wziął Jace :) Aktor z niego (w historyjkach) nie wąski i uwodziciel (nie tylko mężatek nawiązując do jednej z jego ról) :)
Przyznaję, że intrygowały mnie Twoje screeeny w innych tematach z tajemniczym wątkiem vikingów i teraz wszystko się wyjasniło; Ragnar prezentuje się świetnie i z pewnością charakterny z niego ludzik a Lagertha jest do pary idealna. Piękne dziewczę choć zapewne miecza (choćby tego laserowego dostepnego w swoim simowym uniwersum) dobędzie gdy zajdzie konieczność :09-winking-face:
Gina u Ciebie robi podobne miny jak oryginał, piękna postać, jak Ty to robisz już nie pytam, po prostu przypomne, że zasługujesz zdecydowanie na tego narcyza ;P :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » sobota 04 lut 2023, 12:47

Lothbrokowie są świetni i bardzo podobni do oryginalnych, szczególnie Ragnar. :) A Gina klasycznie piękna. Prześliczne Ci te ludziki wychodzą, każdy ma swój unikalny wygląd i charakter. A poza tym lubię Twoich Simów w grze. Zawsze się dobrze sprawdzają i dużo wnoszą do rozgrywki, co jest chyba najistotniejsze. :) :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 04 lut 2023, 19:40

Już ci mówiłam Bobi, że stałaś się mistrzynią w kreowaniu simowych postaci. Wychodzą ci pięknie i niesztampowo.

Ragnar zarówno aktor jak i Sim wyglądają bardzo męsko i mam wrażenie, że zarówno postać dziewczyny jak i Ragnara - są postaciami pozytywnymi - Ragnarowi "dobrze z oczu patrzy". Ale też wygląda na niezwykle silną i charyzmatyczną osobę. Nie oglądałam serialu, i nie wiem jak się toczą losy bohaterów, gdzieś tam tylko obiło mi się o uszy, że w jedną z głównych postaci wciela się nasz polski aktor. Ale już nie wiem o kogo chodzi.

Dziewczyna wyszła jak prawdziwa modelka. Jest śliczna, delikatna i dziewczęca. Chyba jedna z ładniejszych twoich kobietek, chociaż wszystkie "dzieci" masz piękne!

Wracając do naszych Simów - a właściwie twoich odwzorowań - Gina Lolobrigida to już kolejna udana postać w twojej galerii. Bardzo podobna do pierwowzoru. Wiem, że nie korzystasz z internetu w takim zakresie w jakim większość ludzi to robi - ale gdybyś poszperała, to znalazłabyś sama:) A tak - to pozwolę sobie uzupełnić obraz twojej Giny o ruchome obrazki z internetu :)



Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 04 lut 2023, 19:52

A tutaj - w piosence Całuj mnie mocno (Besame mucho) - i tu widać bardzo podobieństwo twojej Simki do oryginału!


Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 08 lut 2023, 19:16

Kochani, bardzo Wam dziękuję za życzliwe komentarze i tak cudowne przyjęcie kolejnych ludzików :14-face-throwing-a-kiss: :14-face-throwing-a-kiss: :14-face-throwing-a-kiss:
Alutce dodatkowo dziękuję, za wzruszający dodatek w postaci filmików, które pokazały Ginę nie tylko jako aktorkę, ale również wspaniałą piosenkarkę.


Pozazdrościłam Perci :) stworzenia prawie dynastii magów ... i idąc jej śladem, dodałam kolejnego. Idrys dopiero się uczy trudnej sztuki (i nie jest tak zdolny jak Jace),mimo to już zdążył zaprzyjaźnić się ze starszyzną.
W świat go wypuszczę dopiero jak poczuje się na siłach :D .

Idrys.jpg

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » środa 08 lut 2023, 22:16

Przystojnego nowego maga stworzyłaś (ach, te lekko spiczaste uszka!) o dźwięcznym imieniu Idrys. :) Wygląda bardzo sympatycznie i na pewno szybko dogoni starszyznę. Mam nadzieję, że pojawi się w Twojej opowieści o magach z nowym, własnym wątkiem. Jeśli tak, to myślę, że będzie się działo i na wszelki wypadek już zacieram łapki. :D Bardzo miło gra się czarodziejami, więc Ci się nie dziwię, że zapragnęłaś mieć kolejnego własnego. :)

Ja póki co, bawiąc się genami stworzyłam dziadka Magnusa, który jest starym czarodziejem oraz ojca - zwykłego Sima. Farmera, gospodarującego na pięknej farmie Ktosika. :D :D Poza tym, również podczas zabawy genami w CAS, zrobiłam siostrę Caligala, młodziutką czarodziejkę, nastolatkę, która mieszka z ojcem w Tartosie. Miałam też chętkę na matkę Telemacha (Penelopę ;) ), ale CAS się zbuntował i tworzył jakieś dziwadła, więc na razie dałam sobie spokój. Nowi Simowie mieszkają osobno, we własnych domach, ale dodają kolorytu mojej rozgrywce. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 08 lut 2023, 22:30

To chociaż pokaż fotki Perci!

Bobinko, Idris jest bardzo różny od dotychczsowych postaci i za to cię cenię - za tę różnorodność. Do tego bardzo chłopięcy, ma w sobie taką delikatność. Ale imię kojarzyć mi się już będzie zawsze z negatywnymi postaciami arabskich porywaczy Stasia i Nel - Idrisem i Gebrhem :(

Tak mnie kusicie tą magią, że zawezmę się i Morticię wskrzeszę :)

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » sobota 11 lut 2023, 21:21

O, on ma faktycznie elfie uszy! +10 do bycia cute <3 I ta fryzurka mu bardzo służy (a przede wszystkim nie zasłania uszek! :D)
Poza tym ma fajną stylówkę :D Przystojny sim :> Wypuść go w świat! :D

(kurna, wszyscy robią smexiastych chłopaków, tylko kuźwa nie ma ich z kim wiązać xD)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 21 lut 2023, 13:15

Dziękuję dziewczyny za komentarze :14-face-throwing-a-kiss: :14-face-throwing-a-kiss: .

Pragnąc spełnić prośbę @Marvi wysłałam Idrysa do Galerii - można go pobrać https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Ponieważ podobno brakuje dla tych "smexiastych chłopaków" panien do tworzenia rodzin (czego nie zauważam :D ) stworzyłam dwie dziewoje, które może przypadną kiedyś komuś do gustu .


1. początkująca czarodziejka - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

aurora.jpg
aurora1.jpg


2. nowa wampirzyca - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false , która wzbudziła wielkie poruszenie wśród dotychczasowej populacji zimno krwistych .... i nie mówię tu o Vladzie, który to dziecię nocy otoczył ojcowską opieką (przysłał jej w prezencie owoce plazmowe :o )

wampirzyca.jpg
wampirzyca1.jpg


Znacie moje podejście do polityki. Nie powiem, żeby się zmieniło. Mimo to na potrzeby gry odwzorowałam sobie jedną postać - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false. Ciekawe czy ktoś zgadnie, kto to jest :D

prezydent 2.jpg


Pozdrawiam i życzę udanego tygodnia. Wszystkie przedstawione postacie chwilowo nie "wyleciały jeszcze z gniazda"... testuję je na swojej grze.
Ostatnio zmieniony piątek 24 lut 2023, 17:48 przez bobas52, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 23 lut 2023, 16:42

Urocze dziewczyny! Pięknie się prezentują. Scena z Vladem i bitwą na poduszki - przesłodka. :) I widzę, że nawet mój Vitalij się tam zaplątał, nic dziwnego gdyż młodziutka wampirzyca robi wrażenie! :)

Od polityki trzymam się z daleka i nie podejmuję się zgadywać, polityków za bardzo nie rozróżniam (choć może powinnam). ;) W każdym razie Sim z ostatniego zdjęcia wygląda niesamowicie realistycznie, a na dodatek to przystojny facet. Na pewno sobie pobiorę, gdy wypuścisz go już w świat. Dziewczyny również zamieszkają u mnie w grze. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 24 lut 2023, 12:03

Bobinko, prawie nie włączam tv na wiadomości i nie interesuję się tym, co się dzieje w świecie - oprócz tego, co mi się na siłę wdziera do świadomości i do domu. Jestem bardzo zmęczona... życiem... :(

Ale facet - kimkolwiek by nie był - jest świetny! Ma w sobie coś... chińskiego. W każdym razie patrząc na niego czuję niezwykły spokój i wewnętrzną harmonię, pewność siebie i elegancję zachowania i ruchów.
Nie wiem kto to jest, ale pobieram sobie do swojej gry, choć na Greka nie wygląda :)

Dziewoje są sliczne, ale nie z takich mimozowatych kwiatów, tylko raczej "znających" życie. Bardzo urodziwe, i widać, że charakterne.
Zabieram do gry również, bo mam ostatnio niedobór w żeńskiej populacji :) Tworzyłam przez jakiś czas odwzorowania aktorek, wyprodukowałam Morticię - ale wszystkie one do Tartoosy nie pasują. Dzięki więc za dobry materiał genetyczny :)
Ostatnio zmieniony wtorek 29 sie 2023, 13:49 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 27 mar 2023, 12:07

Z powodu problemów wynikłych z instalacji nowej platformy byłam sporadycznie obecna na forum i w grze. Dziś wracam z nowymi pomysłami i nowymi ludzikami.
Równocześnie pragnę podziękować za życzliwe przyjęcie wcześniejszych simów :14-face-throwing-a-kiss: . Nadmienię, że tylko Stasia @Kirka odgadła, kto był pierwowzorem postaci simowego polityka :23-clapping-hands:


Do grona magów i czarodziejek dołącza Zoe Prescot - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false , która w pierwotnym zamyśle miała pogodzić rywalizujących ze sobą o dominującą pozycję wśród płci męskiej, panów Idrysa i Jace :D . Sam zamiar był chlubny a wyszło ... jak zwykle :? .

Zoe.jpg


Pozdrawiam wszystkich graczy i życzę udanego startu w nowy tydzień :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 27 mar 2023, 23:48

Zoe jest naprawdę piękna ,pełna uroku a charakterystyczna fryzura chyba fajnie podkreśla niezależną osobowość. Co do zamiarów to cóż... "wyszło jak zawsze" czyli wyszlo jak zawsze-bardzo ciekawie (nawiązując do komiksu gdzie jest bohaterką) :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » piątek 31 mar 2023, 10:46

:a_bravo: :a_bravo: :a_bravo: Bardzo sympatyczna i piękna Simka. Jej uroda i cechy są naprawdę zachęcające. :) A fryzurka bombowa, pasuje do niej! :D
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 29 sie 2023, 11:26

Przyznam się szczerze, że nie jestem zapaloną miłośniczką koni i być może dlatego do nowego dodatku "Ranczo" podchodziłam sceptycznie. Nie mniej jednak kupiłam, i muszę powiedzieć z ręką na sercu, że główne gwiazdy (konie) wyszły twórcom znakomicie.
Konie są realistyczne i piękne. Mają w sobie zarówno dzikość (mustangi) jak i majestat araba.


Oto moja stadnina: Ajax i Gaja
czas pogadać.jpg
coś na uszko.jpg
końskie zaloty.jpg

oraz ich nowo narodzony źrebaczek Achilles:
mój syn.jpg
cały tatuś.jpg

Aby nowemu ranczerowi nie było smutno stworzyłam drugą rodzinę, w skład której wchodzi kobyłka (mustang) o imieniu Nadzieja i jej równie narowista właścicielka Kim:
nadzieja.jpg
żwir na budowie.jpg
codzienne obowiązki.jpg
trening skoków.jpg

Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrej zabawy oraz wytchnienia od upałów. :14-face-throwing-a-kiss: :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 29 sie 2023, 14:00

Mi też koniki bardzo się podobają, ale wkurzają mnie lagi gry - Simowie nie wykonują poleceń, nie chcą wchodzić do pomieszczeń, machają łapskami przy drzwiach. Albo myślą godzinami, co by tu zrobić... A już wisienką na torcie jest szkolenie konia w tym wielkim budynku Stadniny.
Nie chciałąm iść na skróty za pomocą UI, ale... musiałam! Bo inaczej do niczego bym nie doszła - a robota na ranczu jest absorbująca, jeśli się głupio doda (bez doświadczenia) kózkę, owieczkę, kury, ule, psy i koty! I na dodatek ten pomocnik też stoi i się gapi! Żeby chociaż na pannę - urodziwą Kaśkę Ballou (pamiętałam z dzieciństwa film z Jane Fondą w roli tytułowej. I zrobiłam własną wersję, ale że z cece to nie pokażę w galerii.

https://www.filmweb.pl/film/Kasia+Ballou-1965-32043


Małych koników jeszcze się nie dochowałam, i zazdraszczam podglądając u ciebie i Gabrysi. Czy są bardzo absorbujące?

Chyba zawieszę powrót do wiktoriańskiej Anglii i jeszcze raz podejmę wysiłek utrzymania rancza - samodzielnie.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 30 sie 2023, 11:23

Piękne foty i zwierzaki. Żrebaczków moge pogratulować :)
Koniki są bez siodełek i tak sobie teraz pomyślałem czy dałoby się zaaranżować krainę z dzikimi końmi np. dając kilka parceli gdzie one są tak trochę samopas czyli bez ogrodzeń acz nie wiem czy konie się wtedy rozlezą po okolicy czy nie (cza by sprawdzić).
Kim wyszła ci również świetnie (tej umiejętności tworzenia świetnych realistycznych simów niezmienne zazdraszczam).
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 31 sie 2023, 14:50

Prześliczne koniki, obdarzone starogreckimi imionami. Nadzieja z drugiej rodziny równie urocza i słodka jak pozostałe zwierzaki. :) Nie mam jeszcze tego dodatku, dlatego z przyjemnością oglądam Wasze fotki. Widać, że z konikami da się zrobić dużo fajnych gry, a bugi pewnie z czasem zostaną naprawione.
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 31 gru 2023, 12:10

Większość z Was zapewne wie, że w mojej grze nie posiadałam postaci z CC przynajmniej do początku grudnia, bo wydawały mi sztuczne. Z uwagi na fakt, że Galeria od jakiegoś czasu obrodziła w tego typu dzieła, spróbowałam ściągnąć: jedne włosy męskie i dwie fryzury damskie inne niż proponowane przez EA. O dziwo gra mi się nie wykrzaczyła a ludziki nie zmieniły kolorytu z naturalnego na czerń.
Tym sposobem pojawiły mi się nowe postacie :


1. Przystojniak Webster :
5.jpg

2. oraz dwie nowe dziewczyny :

1.jpg
3.jpg

Gra się nimi bezproblemowo i nic złego się nie dzieje. Zdaję sobie sprawę, że jedna jaskółka wiosny nie czyni dlatego, nie grozi mi nagminne ściąganie CC-ów... ale przynajmniej spróbowałam :09-winking-face: Pozdrawiam serdecznie jeszcze w starym roku i życzę udanego Sylwestra :a_drink:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 01 sty 2024, 10:40

Bobinko, omal się nie zakrztusiłam! Ty i cece! Ale przysięgam ci - że cece to bardzo pozytywna rzecz, i nie musisz posiadać 20 GB tych ceców, jak niejaka Alutka na tym forum :P
A jak jeszcze przyjdzie ci do głowy ściągnąć jakieś ładne i defsultowe oczka (których nie będziesz musiała ustawiać do każdego stroju bo się same ustawią,w odróżnieniu od tych niedefaultowych, które trzeba ręcznie do każdej kategorii stroju, to już w ogóle się przwrócę z wrażenia! Piękne oczy defaultowe robi niejaki Remussirion - ma swój własny blog oraz na TSR.
Polecam ci szczególnie te

Obrazek

Wyglądają bardzo naturalnie, nie trzeba dodatkowo manipulować wielkością źrenicy (zmniejszać) aby nie wyglądały jak z disneya. Mają dużo kolorów, które wybierasz w tym samym miejscu, w którym wybierałaś dotychczasowe made by EA.

https://www.thesimsresource.com/downloa ... d/1438773/

Pobierasz - wkładasz do folderu Mods. Ja dzielę Mods na działy - i oczy włożyłambym do działu - GENETYKA - podfolder oczy defaultowe


Pamiętaj jednak, że oczy defaultowe (plik) można mieć w grze tylko jedne. Jeśli ci się znudzą - wyjmujesz z folderu, a w dokumentach kasujesz plik localthumb.cache, którego zadaniem jest zapamiętywanie wyglądu sima czy parceli. Wkładasz nowe - i voila!

I to już jest pierwsza pozytwna rzecz w tym nowym roku - w mojej ocenie! Tak trzymajmy!

Postaci wyszły ci śliczne, dziewczyny słodkie i wiotkie, a facet baaardzo męski. Aaaach!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aleja Simowych Gwiazd”