Problem z twarzą Sima - The Sims 3

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 3
Awatar użytkownika
Krzysiula
Roznosiciel kawy
Posty: 21
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 20:59

Problem z twarzą Sima - The Sims 3

Post autor: Krzysiula » sobota 12 sty 2019, 18:14

Cześć!

Ostatnio stworzyłam simkę. I wszystko było super, ładnie i mi się podobało. Niestety - Zauważyłam problem z jej policzkami i za Chiny ludowe nie mogę się tego pozbyć :46-upside-down-face:
Czy wie ktoś jak skorygować tego "Chomika" na jej policzku? Strasznie ohydnie to wygląda, i nie podoba mi się :50-slightly-frowning-face:
Z góry dziękuje za udzielenie odpowiedzi.

Pozdrawiam
Problemik.png
:10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 12 sty 2019, 19:40

Zrób sobie kopię tej Simki - tzn zapisz w bibliotece (skrzyni rodzin), wyjdź do edycji miasta i wprowadź tę drugą ze skrzyni na parcelę zajętą już przez obecną. Wyjdź do trybu edycji sima (zakup mu lustro lub kodami) i spróbuj zmienić owal twarzy - gdy wybierasz w panelu twarzy - wybierz inną lub podobną - i suwakami spróbuj ustawić kształt szczęk. Albo bez zmieniania owalu - suwaki szczęk i suwaki kości policzkowych czasami wchodzą w konflikt i albo tworzą twarz z zapadniętymi mocno policzkami, albo właśnie z fałdami w okolicy ust tworząc takie worki. Właśnie po dłuższym czasie wróciłam do trójki. Ciężko jest tylko w CAS - czwórka pod tym względem bardzo nas rozleniwiła :(

Awatar użytkownika
Krzysiula
Roznosiciel kawy
Posty: 21
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 20:59

Post autor: Krzysiula » sobota 12 sty 2019, 22:27

Alibali pisze:
sobota 12 sty 2019, 19:40
Zrób sobie kopię tej Simki - tzn zapisz w bibliotece (skrzyni rodzin), wyjdź do edycji miasta i wprowadź tę drugą ze skrzyni na parcelę zajętą już przez obecną. Wyjdź do trybu edycji sima (zakup mu lustro lub kodami) i spróbuj zmienić owal twarzy - gdy wybierasz w panelu twarzy - wybierz inną lub podobną - i suwakami spróbuj ustawić kształt szczęk. Albo bez zmieniania owalu - suwaki szczęk i suwaki kości policzkowych czasami wchodzą w konflikt i albo tworzą twarz z zapadniętymi mocno policzkami, albo właśnie z fałdami w okolicy ust tworząc takie worki. Właśnie po dłuższym czasie wróciłam do trójki. Ciężko jest tylko w CAS - czwórka pod tym względem bardzo nas rozleniwiła :(
Boże, dziękuje, napewno zaraz wypróbuje. Męczę się z tymi policzkami od tygodni ponieważ próbuje idealnie odwzorować moją ulubioną postać z pewnej gry :) I mam problem tylko z tymi durnymi policzkami (To ona, Carley z TWDG)
Carley.png
:10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
Krzysiula
Roznosiciel kawy
Posty: 21
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 20:59

Post autor: Krzysiula » sobota 12 sty 2019, 22:36

A tak wygląda bokiem:
maxresdefault.jpg
:10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 12 sty 2019, 23:08

Ustaw przede wszystkim nos - załamanie (mostek nosa) potem kształt kości policzkowych. Potem dopiero dopasowuj kształt szczęki. Wypróbuj ustawienie na wszystkich typach (wzorcach) twarzy aż trafisz na właściwą. Tych twarzy jest kilkanaście więc trochę pracy będzie cię to kosztowało.

Awatar użytkownika
Krzysiula
Roznosiciel kawy
Posty: 21
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 20:59

Post autor: Krzysiula » sobota 12 sty 2019, 23:12

Mostek (załamanie) ustawić niżej czy wyżej?
:10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
Krzysiula
Roznosiciel kawy
Posty: 21
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 20:59

Post autor: Krzysiula » niedziela 13 sty 2019, 13:29

@Alibali - Niestety - Walczyłam z tą simką całą noc i zero efektów, worek zawsze się mi wytwarza :/ Może są na to jakieś mody które byś mi mogła polecić? Byłabym bardzo wdzięczna (przepraszam za moją desperacje, ale bardzo mi na tym zależy :44-pensive-face: )
:10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 13 sty 2019, 13:53

Na moje wysuń jej profil i szczekę tez troszeczkę do przodu . Skróc tez jej odrobinke nos, bo na razie twarz nie trzyma proporcji oryginału i albo podnies troche usta potem albo raczej opuść szczękę. Wszystkie zabiegi na minimalnych zmianach - potem sobie zobaczysz czy nie trzeba czegos jednak zrobic bardziej. Bardzo dawno juz nie robiłam simow do Trojki ale tak chyba bym to poprawiała . :cat_hmm:
Jest opcja ze po zabiegu chomik Ci zniknie :) Tu brak Czworkowego Casu zdecydowanie gdzie mozna policzki samemu ksztaltować. No oryginal jest świetny nie dziwie Ci sie ze chcesz miec podobny w grze. Mysle ze w CAS czworki , ktory jest o niebo lepszy od Trojkowego nie mialabys tego problemu,
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 13 sty 2019, 16:39

No właśnie to miałam napisać - obróć ją profilem i pociągnij całą twarz trochę do przodu, a obracając twarzą do przodu - spróbuj zwęzić całą czaszkę. Nos musisz też troszę powiększyć - tzn odrobinkę poszerzyć, bo ona nie ma takiego wąziutkiego, chińskiego noska. Ma też oczy nie tak głęboko osadzone. Mostek - przyjrzyj się -twoja simka ma nieco szerszy mostek niż ta ze zdjęcia. Ale tylko troszkę, więc może na razie nie ruszaj.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 13 sty 2019, 20:28

Krzysiula - znalazłam chyba rozwiązanie do twojego problemu

suwak na pełność policzka



Plik po pobraniu wkładasz do folderu Mods/Packages (czyli do folderu Packages znajdującego się w folderxe Mods). Plik pobiera się nie spakowany - jest w formacie packages. Od razu włóż go do folderu w którym przechowujesz trójkowe cc i zrób to od razu bo czasami może sie coś pomieszać jeśli masz dużo cc naściąganego ( - bo pliki w formacie packages do trójki i czwórki wyglądają tak samo, i czasami sporo nerwów się straci, zanim znajdzie się powód craschu gry (czwórka nie ruszy jeśli się przypadkowo włoży do niej plik packages trójkowy). Ostatnio sporo czasu spędziłam na szukaniu "winowajcy".

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 13 sty 2019, 20:54

Tutaj masz podobny suwak z opisu wynika że to tylko dla facetów.




https://simtanico.tumblr.com/sliders-page

Awatar użytkownika
Krzysiula
Roznosiciel kawy
Posty: 21
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 20:59

Post autor: Krzysiula » niedziela 13 sty 2019, 21:12

@kreatora @Alibali Bardzo wam dziękuje za pomoc, w oryginale ta postać jest bardzo ładna (tak jak napisała kreatora) dlatego zapragnęłam mieć ją w grze, no ale trójkowe CAS niestety nie jest tak dobre i intuicyjne jak czwórkowe, dlatego jeszcze raz bardzo wam dziękuje za pomoc :20-hugging-face:
:10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 13 sty 2019, 21:26

@Krzysiula Tu jest ten sam suwak - dla kobiet https://www.mediafire.com/file/14n62r4t ... 281%29.zip

Bardzo proszę - pokaż tę simkę (fotki) jak już ją zrobisz :)

Awatar użytkownika
Krzysiula
Roznosiciel kawy
Posty: 21
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 20:59

Post autor: Krzysiula » poniedziałek 14 sty 2019, 19:47

@Alibali @kreatora I oto skończyłam! :10-smiling-face-smiling-eyes: Może Chomika nie do końca się pozbyłam, ale uważam tą simkę za udaną :)
Niedokończone.png
Bardzo dziękuje wam dziewczyny za pomoc, naprawdę to doceniam :) (Daje linka jeśli chciałybyście jeszcze edytować, lub po prostu mieć ją w grze :05-smiling-face-open-mouth: http://www.mediafire.com/file/ge2rn7g62 ... G.sim/file)
:10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 14 sty 2019, 20:45

Jest świetna - super podobna do pierwowzoru. Podziwiam twój upór i determinację, by jednak osiągnąć pożądany efekt. Sama tak się upierałam, by odtworzyć Poirota i Hastingsa (jego przyjaciela i współpracownika) oraz miss Lemon - sekretarkę. Cóż - wyszedł mi tylko jako tako Hastings, co mogłaś obejrzeć na starym forum, bo tam umieściłam efekty końcowe tej mordęgi. Ponieważ starą grę zepsuły mi wnuczęta - musiałam tworzyć ich na nowo - i już nie miałam tyle cierpliwości jak poprzednio.
Osiedliłaś twoją bohaterkę w Sunset Valley - z tego co przeczytałam w chatboxie. I przerobiłaś bądź zamierzasz przerobić całą okolicę. Pokaż nam te przeróbki - bardzo jestem ciekawa!

Awatar użytkownika
Krzysiula
Roznosiciel kawy
Posty: 21
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 20:59

Post autor: Krzysiula » poniedziałek 14 sty 2019, 21:22

@Alibali - Bardzo mi miło że tak uważasz :18-white-smiling-face: - A co do Sunset Valley - Tak mam zamiar zmienić je w dość znacznym stopniu. Przerabiać Sunset Valley zaczęłam już ponad rok temu ( na forum the sims pokazywałam mój park i pytałam się jak dostosować go do festiwali). Niestety - zapis mi się usunął i muszę robić wszystko od nowa, więc nie prędko się ono ukaże, ale postaram się wziąć jak najszybciej do roboty i zacząć od nowa :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat: .
:10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 15 sty 2019, 01:39

Bardzo Ci sie udala! Jak na Trojke to arcydzieło :) Przerabiajac Sunset Valley pamietaj ze wrzucajac rodziny do kosza i zmieniajac dzialki wyprodukujesz sobie troche bugow gry. Chyba takie cos pisałam w poradnikach Trojkowych. Trojka nie przyjmije do wiadomosci ze jakas rodzina "znikla" i poniewaz ma takie szkicowe scenariusze dla wszystkich swoich rodzin probuje czesto "przywolywac pixela. ktory juz nie istnieje a wtedy sie tnie. Nie wiedzialam o tym dopiero na forum NRaasa ktos mnie uswiadomil. Dlatego sa lepsze takie swiaty jakie uzywa Ala spoza gry - te nie maja polecen podczepionych do parcel - polecen typu: "sim z tej parceli ma sie udac do parku gdy sim gracza tam sie uda"
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 3”