Szklarnia połączona z domem

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Szklarnia połączona z domem

Post autor: Percival159 » środa 13 kwie 2022, 21:11

Skoro Marvi tak błyskawicznie zadziałała i przydzieliła mi to miejsce, to na początek - w ramach testowania kącika - nieco o ogrodzie... w mieszkaniu. :D Moi simowie na dłuższą metę nie potrafią obejść się bez wszelakiego zielska i ja również, bo lubię owe roślinki pooglądać w grze w dużych ilościach, jedną przy drugiej. ;) Pierwsza szklarnia moich farmerów, która nie zachowała się na zdjęciach, znajdowała się w Windenburgu, w najstarszym i najmniejszym domku na dachu, wchodziło się tam po drabinie. Nawet nie chcę wiedzieć, jak simowie wnosili tam konewki napełnione wodą... :D

Druga szklarnia, w większym już domu w Newcrest - połączona była z salonem. Bo komu by się chciało zimą na podwórko wychodzić, skoro można w kapciach i w piżamie, bez zakładania przyodziewku wierzchniego...

szklarnia1.jpg

Z salonu można było podglądać kwitnący i owocujący zasiew i w razie czego, w każdej chwili rzucić się zielsku na ratunek - wyrywając chwasty, podlewając, czy prowadząc długie rozmowy z roślinami.

szklarnia2.jpg
szklarnia3.jpg

Kontrolę zielonego urobku można było przeprowadzić nawet podczas najazdu niespodziewanych gości. Można było wyjść bezpośrednio z salonu do szklarni. A ze szklarni szklanymi drzwiami wychodziło się na tyły domu, gdzie był ogród, basen i inne takie... ;) I nieco odbiegając od tematu, nastolatek drugi od lewej to syn Caleba Vatore, który w tej rozgrywce ma żonę i bliźniaki. MCCC mocno tu zakręcił, bo Lilith... również ma żonę i bliźniaki. Wszyscy razem mieszkają w tej ichniejszej willi w Wampirowie. ;)

szklarnia4.jpg

A tu widok domu z zewnątrz. Szklarnia niestety już pusta, gdyż farmerzy mieszkają obecnie w Sielankowie i zabrali ze sobą wszystkie rośliny (ogrodowe i szklarniane), ale można zobaczyć mniej więcej, jak to kiedyś wyglądało.

szklarnia5.jpg
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 14 kwie 2022, 04:31

Sliczny domek wyposazony w basen ze swietnymi dachami! Ladnie dobrane koloryscian Bardzo ladnie i stylowo to wyglada :)

Szklarnie polaczona z salonem juz przerabiałam w grze wielokrotnie po dodatku Sezony i bylo fajnie, ale po dodatku farmerskim to slabo działa niestety juz. :49-white-frowning-face:
Aby te ogromne warzywa i zreszta inne tez rosnace w ich poblizu mialy doskonala jakosc i aby nie trzeba bylo sie zabijac godzinami opryskujac zielenine plynem przeciw owadom niezbedny jest pniak z ptakami - i nie z debug bo z ddebug nie działa tak jak powinno tylko odblokowane. A pniaka z ptaszkami do szklarni nie wstawisz. ( cholerne opryski zostaly wydluzone po tym dodatku i sim godzine pryska jeden krzaczek, a ptaszki owady zalawiaja same i gdy lataja nad grzadkami warzywa sie błyskawicznie udoskonalaja) Ale pod dach nie wleca wiec tam mam ul.
Ja robie tak - zadaszam cześc ogrodu - jak cokowlwiek jest pod dachem juz działa jak w szklarni mimo ze warzywa rosna w gruncie i ścian nie ma - i tam stawiam ul, ktory pelni role troche jak pniak z ptaszkami - warzywa pod dachem szybciej sie udoskonalaja z nim,
Reszta ogrodu jest na uprawy w sezonie i ogromne rosliny. Taki numer - warzywa w sezonie pod niebem daja plony wieksze o jedna trzecią od tych "szklarnowych " - ( u mnie "powinno bsie nazywać " zadaszonych" ) Wiec jak sie sezon zmienia to przesadzam je skrzetnie albo pod dach albo pod niebo. Dodatkowo dach jest zerowy w kosztach - jedyny koszt to najtańsza kolumna na malym darmowym fundamencie wiec w starterze moge juz chodowac zimowe. jesienne rosliny pod tym dachem . no i grzadki farmeskie sa po 10 simelonów tylko. Tylko zasada jest - sciany parteru musza byc sredniej wysokości, nigdy male, bo drzewa niesezonowe musisz pod tym dachem zmieścić,
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 14 kwie 2022, 12:16

Fajna przestronna chata z cudowna szklarnią, wygląda jak kwiaciarnia. Tez lubię zabawę roślinkami jeśli już zdarzy mi się chwilkę pograć.
W pomieszczeniach także dużo kwiatów i żyrandole z paku wampirzego ,które chyba są bez przyłącza czyli rezydencja jest chyba ogólnie mocno eko także sądząc po teksturach (ciekaw jestem bo nie sprawdzałem czy zrobienie sobie takimi super ekologicznymi parcelami lepszego środowiska w dzielni ma realny wpływ na wzrost roślin itd).
Dzięki komentarzowi Eli dowiedziałem się co nieco o tym jaka szklarnia byłaby najskuteczniejsza tylko czy faktycznie temperatura nie zmaleje zimą kiedy da się coś innego niż budowlane ściany wokół?
Jest też basen i sporo miejsca by zrobić np ogród ozdobny "nie sadzony" lub odwrotnie tudzież hmmm np urokliwy cmentarzyk familijny ;)
Fajna rezydencyja choć zobaczyłbym więcej fotek z wnętrz bo ujęcia z przeszklona ścianą wyglądają świetnie.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 14 kwie 2022, 16:52

Dziękuję Wam za komentarze kochani.

@kreatora - dziękuje Ci za wskazówki dotyczące ogrodu. Zresztą z prowadzeniem go było różnie w ciągu wielu lat istnienia Simsów. Kiedy zaczynałam rozgrywkę, gdzieś w 2018-19 roku prowadzenie pierwszego, dużego ogrodu było masakrą. Rośliny co chwilę potrzebowały wody, nowe chwasty narastały zanim simowie zdążyli wyplewić stare. I... co jakiś coś usychało na wiór. A pracowały przy tym dwie rodziny i najęty ogrodnik! Potem coś zmienili, bo kolejny ogród miała rodzina Vitalija (niechcący skasowana) i tam podlewać można było raz na kilka dni, do plewienia też za wiele nie było. Teraz przy Wiejskiej sielance, faktycznie częściej trzeba podlewać, ale raczej nie jest to ta masakra co na początku. :)

@SimDels - niestety, większość mebli została zabrana z domu podczas przeprowadzki, podobnie jak rośliny ze szklarni i z ogrodu, bo ogród też tam był. A zdjęć nie mam, zostały jedynie te pokazujące szklarnię. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 14 kwie 2022, 18:56

Świetna chata @Percival159 Perci - przyłączam się do chórku - daj ty ją do galerii, jeśli się ostała - nawet gołą. Świetna jest! Witalija właśnie pobrałam. :)

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » sobota 16 kwie 2022, 11:14

@Alibali Alu, dziękuję. :) Do Galerii się ta chata nie za bardzo nadaje, bo jest... za bardzo "goła". Oprócz wnętrz, z których zabrałam większość mebli, ogołociłam również otoczenie zewnętrzne, zabierając dekoracje i nasadzenia. Przez co całość wygląda jakby to była nieskończona parcela. ;)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 18 kwie 2022, 12:37

Mimo tego, że coś tam od czasu do czasu "postawię", to bardziej ciągnie mnie do aranżowania gotowych budynków. Twój dom ze szklarnią idealnie się do tego nadaje, bo jak zauważyłaś po wyprowadzce poprzedniego lokatora jest w stanie deweloperskim.

Bryła budynku już na pierwszy rzut oka jest przestronna i ma spory potencjał jeśli chodzi o możliwości zagospodarowania. Dlatego popieram prośbę o udostępnienie tego domu na Galerii. Chętnie go przygarnę i dostosuje do swoich potrzeb, tym bardziej, że sama raczej stawiam domki parterowe.

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » poniedziałek 18 kwie 2022, 16:04

Wstawiłam dom do Galerii, mimo że przeznaczony był tylko do rozgrywki, trochę uprzątnęłam obejście z resztek roślinności. Zajrzałam do środka i zobaczyłam tego typu kwiatki jak zostawione meble kuchenne a między nimi puste miejsce po lodówce, którą moje simy zabrały, bo bałam się utraty dość sporej zawartości. Stan ... deweloperski jak określiła Bobi lub po wyprowadzce, jakby nie było... goło i wesoło. I za tę gołość i wesołość, sim chętny do wprowadzenia się musi zapłacić 85 tysiecy simoleonów. ;)

Link do Galerii: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klocki Percy”