Budowle Pawła w simsach

Jesteś zapalonym architektem? Twoją pasją jest wymachiwanie kielnią i łopatą? To jest miejsce właśnie dla ciebie! Gracze wszystkich odsłon The Sims łączmy się!
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Re: Budowle Pawła w simsach

Post autor: SimDels » piątek 22 mar 2019, 21:53

Ładnie, zadbałes o szczegóły nawet takie jak rury przy budynku to chyba Twój najlepszy projekt. Mając tak duzo miejsca można tez dac koszykówkę choc to aie może z MMm akurat mniej kojarzy :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » sobota 28 wrz 2019, 18:56

....
Ostatnio zmieniony piątek 01 maja 2020, 03:02 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 30 wrz 2019, 18:36

Jak na dom czarnoksiężnika to wygląda bardzo zwyczajnie. Nie, że jest nieładny, ale dom czarnoksiężnika bywa mroczny dość...
Masz bardzo ładnie zakomponowaną bryłę, ale po co zrobiłeś ten korytarzyk oszklony to nie wiem - początkowo myślałam, że to bardzo ładna szklarenka,ale widzę, że to jest wejście.
Wcale się nie cofnąłeś - może tylko we własnym odczuciu.

Dom czarnoksiężnika (oczywiście wg mojej koncepcji) powinien mieć jakąś magię - w bryle i w otoczeniu, coś, co go wyróżnia.
Zerknij na plac budowy tej Rosjanki - w życiu nie zbuduję czegoś podobnego, ale pomaarzyć można :) (Domek ten i twórczynię pokazała mi zresztą Olivkasims)

Panienka ma konto w galerii MarmeladeArt a sam pałac można pobrać także z linku na youtube zamieszczonego pod prezentacją.


Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » poniedziałek 30 wrz 2019, 18:45

....
Ostatnio zmieniony piątek 01 maja 2020, 03:02 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 30 wrz 2019, 20:22

No i właśnie koncepcja szklarni w pierwszej chwili przyszła mi do głowy, i bardzo ładna i zgrabniutka jest. Ale mogłeś pomyśleć o niej w troszkę innym miejscu niż "na wejście", bo w życiu nie widziałam domku, do którego wchodziłoby się poprzez szklarnię. No, chyba, że ta magia w tym się ma objawiać :D
Ale żarty na bok. Sam dom jest bardzo dobrze zakomponowany - tzn bryła. Naprawdę - podoba mi się! Miałaby coś bardziej w kierunku prowansalskim, gdyby nie ten tarasik z tyłu.

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » poniedziałek 30 wrz 2019, 23:15

.....
Ostatnio zmieniony piątek 01 maja 2020, 03:03 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 01 paź 2019, 17:17

No i już jest jakiś klimat magii w tym tajemniczym domku. Brawo Paweł - cieszę się, że nie strzeliłeś focha i wziąłeś się za przeróbkę. Ale mam nadzieję, że tamtego domku nie wyrzuciłeś, bo on ma potencjał - jeśli przeniesiesz tę szklarnię w uczciwsze miejsce niż na wejściu.

Wejście do podziemi może być w każdym miejscu działki - bylebyś ładnie je zamaskował np krzewami. Albo zrobił coś w rodzaju szopki czy przybudówki, która będzie skrywać to wejście.

Tu ci jeszcze wkleję poradnik jak zbudować taki czarodziejski domek @Pablo - może znajdziesz tu inspirację jak urządzić wnętrza i zewnętrze. Domek stoi na działce 30x20 - takiej jak twoja

Ostatnio zmieniony wtorek 01 paź 2019, 18:56 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » wtorek 01 paź 2019, 18:31

....
Ostatnio zmieniony piątek 01 maja 2020, 03:04 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 01 paź 2019, 19:00

Paweł - i jeszcze jedna prośba - zgłoś adminom chęć przeniesienia twojego kącika do odpowiedniego działu. Założyłeś go nie w tym dziale co trzeba. Proponuję nazwę dla twojego kącika - Kącik budowlany Pablo - co ty na to?

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » środa 02 paź 2019, 10:56

.....
Ostatnio zmieniony piątek 01 maja 2020, 03:04 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 02 paź 2019, 20:01

Sorry Pawełku, nie wiem dlaczego nie mogłam znaleźć twojego kącika właśnie w tym dziale Wielkich Budowli. Miałam wrażenie że założyłeś go gdzie indziej. Jeszcze raz przepraszam, że wprawiłam cię w konsternację:P Sama nie wiem, dlaczego tak mi się przywidziało..

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 05 paź 2019, 19:46

Jakoś ten pierwszy dom nie pasuje mi na siedzibę czarownika, jest ładny, ale taki mało magiczny. Co do głównego wejścia, zgadzam się z Alicja, powinno być bezpośrednim wejściem do domu, nie przez szklarnię. Owszem, szklarnia jest wygodna do uprawy roślin, ale może stać również obok domu. :01-grinning-face:
Natomiast druga siedziba czarodzieja o nazwie "Tajemniczy Dwór" jest naprawdę ładna, i ma w sobie nutkę tajemniczości. :cat_yes: Ogród jest uroczo urządzony, a te ozdobne "czachy" na wieży oznaczają pewnie, że to zły czarodziej. :89-skull-and-crossbones: Strzeżcie się!

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » sobota 05 paź 2019, 20:08

....
Ostatnio zmieniony piątek 01 maja 2020, 03:05 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 06 paź 2019, 23:30

Funkcjonowac to oni mogą w takich ciasnych pomieszzeniach ale gra sie kiepsko juz nie wspominając o tym ze kiedy chata ma wiecej niz dwa poziomy - najlepiej zeby byla parterowa - to juz jest koszmar bo te piksele uciekaja jak moga najdalej od aktywnej myszki! Zrobienie foci simowi podczas interakcji z podniesionymi sciianami tam jest praktycznie niemozliwe!
Tak ze od zewnatrz moze ta magiczna chata z video wyglada ładnie ale grać w niej? W zyciu nie! Tu sie zdecydowanie zgadzam z Pawłem do gry to sie nie nadaje!
Przerobiony wampirzy dworek ,a w sobie to co trzeba i magiczną atmosferę dzięki wieży czarnoksieznika i zieleni na murach i prawdopdopbnie duze pomieszczenia.
Pierwszy domek mial w sobie potencjal ale w sumie zgadzam sie z Pablem ze nie warto wracać do porzuconych projektów :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Wafl
Asystent
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 29 wrz 2019, 16:44
Origin ID: Wafl

Post autor: Wafl » poniedziałek 07 paź 2019, 14:56

Ja bym jeszcze bardziej wysmuklił tą ostatnią bryłę. Dodał jakieś wieżyczki i trochę wysunął do przodu poszczególne elementy budynku, dzięki temu zajdzie potrzeba dodatkowych dachów. Na razie jest to zbyt spójny prostokąt. Ale jest to jakaś baza z której można wyjść w bardzo ciekawym kierunku :)

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » środa 09 paź 2019, 18:19

....
Ostatnio zmieniony piątek 01 maja 2020, 03:06 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wafl
Asystent
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 29 wrz 2019, 16:44
Origin ID: Wafl

Post autor: Wafl » środa 09 paź 2019, 21:13

Fajnie, że są dekoracje w postaci stojących eliksirów, wiszące zioła itp. Dodaje to sporo klimatu, ładne pomieszczenie, jasne mimo, że to piwnica :)

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 24 paź 2019, 23:02

Fajna pracownia czarodziejów, ma magiczny klimacik. :cat_yes: Kiciuś jest uroczy :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
U mnie w grze są dwa kociaki, ale nie przypisałam im roli chowańca. Czarodzieje wykupili cały komplecik w sklepiku, i stale je zmieniam. :02S-grinning-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 25 paź 2019, 10:19

Toś się rozbujał z tymi parcelami :) Nie mogłem się powstrzymać widząc ciekawą pracownię Sabriny (jak podpisano fotkę) więc;
Załączniki
Pracownia Sabriny.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 25 paź 2019, 15:45

Jak pisano powyzej ta piwnica ma fajny magiczny klimacik , spękane mury ( te pękniecia murów z Wampirów fajnie tu pasują) pajęczyny w kontach i zuszone zielsko na ścianach sugeruja ze tu sie waży nie tylko te dobre eliksiry ale takze te bardziej szkodliwe. Raczej to nie jest piwnica "dobrego" czarodzieja, czy czarodziejki. Jak wiadomo z bajek czarodziej w pogoni za mocą często zaczyna studiowac "czarną magię" , ktorą w simsach łagodnie nazwano magią zlosliwą. No bo tez duza przyjemnosc walnąć wroga z bezpiecznej odległosci porazeniem albo go podpalić. Inna sprawa ze te podpalenie idealnie sie sprawdza na obiektach ktore przypadkowo znalazły sie poza ganicą naszej działki i nie mamy opcji aby je sprzatnąć. A tak walimy "podpaleniem" a jak juz obiekt zamieni sie w garstkę popiolu poprawiamy "czystoscia"i po problemie.
Kociak chowaniec słodki ale ja zrezygnowalam z tej opcji gdy kot wezwany do siedziby czarodziejów aby robił za chowańca nagle zaczął sie domagać kuwety!
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielkie Simowe Budowle”