Paralives - bieżące informacje i ciekawostki dotyczące gry

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Re: Paralives - bieżące informacje i ciekawostki dotyczące gry

Post autor: Kirka » wtorek 15 wrz 2020, 12:38

Ostatnio bardzo cicho o Paralives. Masse nie dodaje niczego nowego, co mnie dziwi, bowiem teraz bazując na rozczarowaniu graczy do The Sims 4 i złości na EA, wrzucając jakikolwiek filmik, zyskałby setki patronów. Czyżby ta gra to też był pic na wodę?

14 sierpnia br. na Discordzie odbył się czat z fanami gry. Został on opublikowany w całości, jednak z wyłączeniem informacji dostępnych tylko dla patronów oraz brakiem opcji kopiowania. Nie można go więc wrzucić na tłumacza Google (a kiepsko znam angielski, więc nie chciałabym czegoś przeinaczyć). Jeżeli ktoś z forumowiczów zechciałby to przetłumaczyć lub chociaż pokrótce napisać o jakiś istotnych informacjach,poruszonych na tymże czacie, a nieznanych do tej pory, to my forumowicze Simtopii bylibyśmy w miarę na bieżąco.

https://docs.google.com/document/d/1iCq ... D0xp8/edit

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 17 wrz 2020, 14:37

Przeczytalam - sorry ze nie bede tlumaczyć ale 90% pytań dotyczyło detali bez znaczenia wielkoego jak na przyklad czy mozna bedzie talerze wymyte wkladac do kredensu aby było badziej realistycznie i wiecej pytaań w tym stylu.
Genaralnie niewiele sie mozna było z tych odpowiedzi dowiedzięć opocz tego , ze 2 osoby pracuja teraz nad animacjami - bardzo wczesna faza i mają z tym duze trudnosci, a jedna pracuje nad genetyką.Masse chyba nad narzedziem terenu i tez ma problemy z tym.
!00% odpowiedzi to - moze to rozwazymy, albo interesujaca idea albo to jeszcze nie jest ta faza robienia gry, Raz im sie wymknelo ze nw porowniu do ludzi pracujacymi nad simsami są malutkim zespołem i nie nalezy oczekiwac ze od razu stworzą tak bogatą w interakcje i obiekty grę jak Simsy. No to akurat było do przewidzenia... Coś w końcu stworzą pewnie awedług mnie ale to na pewno nie bedzie to na co liczą gracze - czyli inne wydanie Sims2 z lepszą grafika.. Ale i tak to sie kupi i przetestuje XD
Co tu dużo gadać - najwazniejsze w symulatorze życia są dla mnie są animacje , w tym akurat dla mnie animacje twarzy to co miało do perfekcji dopracowana Trójka. Tesknota, zaduma , ciekawość, zdumienie, smutek. radość, czułość, miłość, poczucie winy jakie miał wypisany na twarze sim wracający ze skoku w bok do malzonki. Niezastąpione! I za to kochałam Trójke..
Moze interakcje były ubozsze niz w Dwojce ale aniamacja wyrazów twarzy była perfekcyjna.
Czytaj - kazdy coś innego oczekuje od idealnej gry i nie sądzę by jakaś gra potrafiła spełnić te wszystkie oczekiwania. Nie przypuszczam aby tworcy jakiejkolwiek gry czy Sims5, czy innych do ktorych sie ambitni twórcy przymierzali jeszce kiedykolwiek w przyszlości poswiecili wiekszą uwage mimice twarzy pikseli. to jest tylko w Trojce i w zadnej innej grze juz nie będzie. Pogodziłam sie z tym..
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » piątek 25 wrz 2020, 12:29

Elu @kreatora bardzo dziękuję za trud przeczytania czatu i za powyższe informacje. Faktycznie Twórcy Paralives tak naprawdę to niewiele mówią o rozgrywce, o funkcjach. Jest to wynikiem albo tego, że obawiają się, by konkurencja nie podchwyciła tematu, lub do końca nie są pewni, co będą w stanie zrobić. Póki co, ciągle zbierają pomysły fanów.
I tak jest dostępna kolejna ankieta. Tym razem dotycząca niepełnosprawności fizycznych i psychicznych:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... g/viewform

Został także zamieszczony krótki zwiastun, pokazujący pewnie czynności, wykonywane przez Sebastiana.
Jak podano w opisie można między punktem A i B rozwiesić linkę i parafolk będzie po niej zjeżdżał. Ludzik może też z dużej wysokości wskoczyć do basenu. Natomiast po wejściu do domu zdejmuje buty. W tym momencie należy zwrócić uwagę na to, że o taką funkcję prosili niektórzy fani (czyli zespól słucha próśb :) ). Jest też tajna skrytka!
Odnośnie wyglądu Sebastiana Twórcy stwierdzili, że jego malutkie stópki to błąd, nad poprawieniem którego pracują.



Z tego filmiku najwyraźniej wynika, że raczej pozostaną przy stylu kreskówkowym. Szczerze pisząc, to nie za bardzo podoba mi się ta grafika :(.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 25 wrz 2020, 15:43

No coz jego cały wygląd jest nie za bardzo .. ale jeśli gra będzie symulacją życia ze wszystkimi smaczkami to alternatywnie byłaby fajna odskocznią os simsów. Ja jednak mam cały czas nadzieje ze Sim 5 będzie wreszcie czymś co będzie dorównywało Sims 2 jeśli chodzi o rozgrywkę , animacje twarzy tak samo doskonałe jak w Trójce i dodatkowo będzie miało piękną grafikę i tryb budowy oraz CAS tak samo dobry, a może nawet lepszy od Sim4 . Pomarzyć można... Najgorzej ze mamy świadomość , że oni MOGĄ to zrobić ale im się nie chce!
Niechby nawet gra na starcie była dozsza ale z podstawka baaardzo rzozszerzoną. Albo inaczej :Gry z najwyzszej pólki na dzis kosztują 240 PLN jak Anno a dalej sie sprzedaja i maja setki fanów, Niech cholerna EA w innej opcji nawet wyda szybciej okrojoną wersje dla "ubogich" za 120 PLN , a dla tych co chcą i maja dobre komputery troche pozniej - bo bedzie musiala w to wlozyc jeszcze mnostwo roboty Złota wersje za 240. Wyszli by na tym super bo wiele osób kupiło by wersje obie nie chcąc czekać na tą złota.

Skąd ta idiotyczna idea ze serie Sims musza być "inne" niz wcześniejsze. Jak sie juz raz zrobilo superprodukt to sie go tylko udoskonala - zmienając jego wyglad. upiekszając dodając więcej opcji ale nie zmienia sie samj zawarości! Bo jak sie zmieni wszystko prawie w grze to to juz nie jest ten sam produkt tylko coś jak margaryna w zastepstwie masła tylko ładniej opakowane - w tym wypadku w ładniejszą grafikę. Też można zjeść ale smakuje gorzej.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 01 paź 2020, 15:49

Mam nadzieję, że EA czując na karku oddech konkurencji wreszcie się postara... Bo mimo dość wysokiej ceny (gdy Sims 3 wychodziło było dość drogą grą Elu - dopiero później posypały wszystkie te Anno i inne) - zarówno trójka jak i jeszcze bardziej czwórka - był mocno okrojone z animacji - ale głównie interakcji, jakie mieliśmy w jedynce i dwójce. Ale nie było w tym czasie żadnych innych symulatorów życia. Byliśmy skazani TYLKO na EA... Teraz (prawdopodobnie) - w tym samym czasie co piątka - ukażą się produkty konkurencyjne. Nawet jeśli będą nieco słabsze - to jednak będą, i wreszcie będzie jakiś wybór. Mam nadzieję, że właśnie groźba zostania z niedopracowaną i rozczarowującą grą na pustym placu zmusi EA do wysiłku... Młodsze pokolenie nie będzie się bawiło w sentymenty... EA może liczyć jedynie na takich fanów jak my - którzy bez względu na wszystko, przez przywiązanie do tytułu - kupią The Sims5 - dla spokojności sumienia i ucieszenia serca i oka kolekcjonera. Bo bez względu na wszystko, co wypisujemy - i tak pójdziemy kupić piątkę :)
Zauważyłam, że pokolenia nowych, młodych graczy nawet nie sięgają po The Sims 2, a ci co może i by sięgnęli po trójkę - odstraszani są problemami z jakimi przychodzi im się zmierzyć nawet już podczas instalacji. Nie mają za sobą lat gry i zbierania doświadczeń jak te problemy rozwiązywać. A strony poświęcone problemom z TS3 powoli znikają... Jeśli EA nie uwzględni oczekiwań starych, wiernych fanów - to sama sobie strzeli w stopę...

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » wtorek 13 paź 2020, 19:59

Jeśli po kilku miesiącach ciszy, tak mają wyglądać postaci, jakimi na Twitterze pochwalili się twórcy Paralives, to ja wysiadam... :cat_sad3:


121531518_3369093383182899_2633202745930522997_n.jpg

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » środa 14 paź 2020, 12:58

Uff, zaskoczenie było totalne - Twórcy aż tak się cofnęli w rozwoju ??? !!!
Jednak nie :) To nie jest aktualny wygląd parafolków. Alex Masse na Twitterze tylko wspomina jak to się zaczęło. Porównuje grafikę, gdy rozpoczął pracę nad grą do tej, która obecnie istnieje. Pełny wpis i obrazek wygląda tak:



Zresztą ten pierwszy scren pochodzi z wczesnej fazy tworzenia gry (czerwiec 2019 r.), gdy Masse, na pytanie zainteresowanego - Czy można pogłaskać psa? - zamieścił ten gif



Teraz oczywiście spekuluję - skoro Zespól wrócił do obrazka z psem z początków tworzenia, to może wkrótce zobaczymy jak mniej więcej będą wyglądać zwierzęta w Paralives?

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » niedziela 01 lis 2020, 13:39

Szczęśliwego Halloween od Paralives


Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » wtorek 17 lis 2020, 20:25

Podaję linka do najnowszej strony, którą udostępniają nam twórcy Paralives. Będzie na niej można obserwować postępy w tworzeniu gry.


https://www.paralives.com/development?f ... sviIU8iKkE

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 19 lis 2020, 05:57

Swietna strona - jest tam wszystko na biezaco i co jest planowane w pzryszlosci. Trzeba przejsc przez wszytskie zakładki. Naprawde zyczę im powodzenia i na pweno kupie te grę nawet jsli simsy wciaz bedą dla mnie number one, Bedzie w co grac gdy EA bedzie naprawiac bugi co nie pozwalaja grac w simsy. No i nie maja cholernego Origin ani cic w tym rodzaju!
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » czwartek 19 lis 2020, 08:16

Elu, @kreatora, gra Paralives najprawdopodobniej będzie dostępna do zakupienia przez platformę Steam. Możemy mieć tylko nadzieję, że podczas aktualizacji, nie będzie się tak bugowała jak czwórka. Też ją z pewnością zakupię jako alternatywę dla simsów :)

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » sobota 05 gru 2020, 11:54

Jestem jedną z tych, którzy czekają na dostęp do tej gry. Korzystam z gier zakupionych przez steam i jak na razie nie narzekam. Mam nadzieję, że w przypadku Paralives też tak zostanie :). Sama gra zapowiada się na naprawdę fajną konkurencję dla Simsów. I całe szczęście, bo póki co to produkcja EA wielkimi krokami zmierza ku poziomowi "dla przedszkolaków". Z każdą aktualizacją jest niestety coraz gorzej. Już tu gdzieś wspominałam, że kiedy zaczynam rozgrywkę nowym simem, to zwykle po zakupieniu pustej działki zabieram mu calutką kasę i zaganiam do latania po mapie i zbierania różności na pierwszy kibelek, pierwsze wyrko i pierwszy dom. Utrzymanie takiego "bezdomnego" przy życiu i w jakiej takiej kondycji i zgromadzenie kaski na postawienie jednego pokoiku na start nie stanowi w grze żadnego problemu. Po prostu na tę chwilę nie ma żadnego wyzwania, ani żadnego poziomu trudności. Liczę że w nowej grze będzie się jednak trzeba troszkę narobić, żeby zarobić ;)
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » piątek 18 gru 2020, 01:54

Zespół Paralives pokazał świąteczne przebieranki Maggie.



Warto zauważyć, że wygląd Maggie trochę się zmienił. Czy na korzyść? No, nie wiem ..... :(
Natomiast animacja jest płynna i za to wielkie brawa dla Twórców gry :a_bravo:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 27 gru 2020, 13:14

Wklejam jeszcze jeden filmik z Maggie, na którym prezenterka tłumaczy różne niuanse i smaczki. Maggie w tym wydaniu podoba mi się znacznie bardziej, nawet daruję im te oczy rodem z anime (mam nadzieję, że będzie można je regulować). Natomiast zwróćcie uwagę na coś innego - Maggie siedzi na podłodze w bardzo naturalnej, kobiecej pozie, i z wdziękiem płynnie wstaje. Mam nadzieję na więcej takich animacji. W tle przy okazji widać sporo innych szczegółów - troszkę więcej niż na filmiku powyżej, więc choć dotyczą tego samego aspektu z powstającej gry - wklejam także i tę prezentację :)


Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 30 gru 2020, 12:42

Wesoły akcent z oddzielnym zakładaniem różnych skarpetek na każdą nogę ;) Wygląd postaci powoli coraz lepszy i dostosowywanie szerokie choć fajnie byłoby zobaczyć też modelowanie twarzy. Animacje sa bardzo płynne (naturalne) co oznacza chyba tyle, że ekipa naprawdę przykłada się do szczegółów i pracy nad grą.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » czwartek 14 sty 2021, 13:43

Tylko tak gwoli informacji.
W Kanadzie został ogłoszony plebiscyt dot. gier na:
- grę roku,
- najbardziej aktualnie grywalną grę,
- najbardziej oczekiwaną grę.
Okazało się, że w kategorii "najbardziej oczekiwana gra" bezapelacyjne wygrało "Paralives"! Trzeba przyznać, że na Paralives z niecierpliwością czekają nie tylko kanadyjscy gracze, lecz wielbiciele symulacji życia na całym świecie. Mam nadzieję, że zmotywuje to Alexa Masse i jego zespól do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » środa 27 sty 2021, 22:25

Na Reddit zespół Paralives ogłosił pierwszą społecznościową burzę mózgów. Poruszył kilka kwestii. Zainteresowani przekazują twórcom różne pomysły i sugestie, co chcieliby w grze zobaczyć i co powinno się w niej znaleźć.


Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 28 sty 2021, 21:38

Nie wiem jak tam się dodaje swoje pomysły ale może Wikku w moim imieniu napiszesz? Że chciałabym wreszcie interaktywny imbryk z herbatą stojący na stole wraz z zastawą, z której się korzysta a nie tylko jest ozdobą. Poduszki i koce na kanapę, narzuty na łózka... Więcej kwiatów domowych, parapety, otwieralne okna, Ptaki przylatujące do ogrodu - gołębie, wróble, sikorki, kosy czy rudziki, zwierzęta parkowe przebiegające w tle (wiewiórki, sarny, lisy i szopy)... Karierę tancerza baletowego wraz z akcesoriami (lustro, drążek, ozodby np wiszące balerinki)... Uff. Dużo tego, ale jeśli chcą wiedzieć, to niech mają! :)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 06 lut 2021, 14:51

@Alibali
Pomysly sie dodaje normalnie jak u nas na forum jest nawet czesc tego Discorda (forum) polsko- jezyczne .
Trzeba odczekac dziesiec minut po wejsciu na ten discord z linku od Wiki i zostajesz czlonkiem z automatu i mozesz tam pisać.
ja o cosik poprosiłam - ale w angielskim dziale i dostałam lajka za pomysł od samego Alfreda Masse ku mojemu szokowi wiec moze to zrobia, bo chyba idea sie spodobala.
A poprosilam o prosta rzecz - o powrót zabawnych dymków jakie mielismy w Trojce zwiazanych z emocjami danego sima. Bo te co są w Czworce sa do niczego i nic nie dodaja do gry, W Trojce tylko focąc same dymki - "myśli " sima mozna bylo historyjkę napisać.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » czwartek 04 mar 2021, 17:37

Na Patreonie został upubliczniony nowy wpis dot. transformacji (ulepszeń) ciała parafolków (korpusu, stóp, rąk, części twarzy itp.)
https://www.patreon.com/posts/43070596

ODPOWIEDZ

Wróć do „Paralives”