Funkcjonalne łóżko piętrowe

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Funkcjonalne łóżko piętrowe

Post autor: Wikki » piątek 10 kwie 2020, 00:20

Gracze niemal od początku pojawienia się The Sims 4 domagają się od twórców gry łóżek piętrowych. Minęło tyle lat i nic :a_sad: . Dostaliśmy składane, ale o piętrowych ni widu ni słychu, więc gracze, wykazując się jak zwykle niesamowitą kreatywnością, radzą sobie sami w tym temacie.
W galerii jest sporo pokoi z piętrowymi łózkami, lecz trzeba zaznaczyć, że łózka te albo stanowią tylko ozdobę, albo simy (by dostać się na górne łoże) wykonują skok kangura .
Jest jednak sposób, by mieć w domu funkcjonalne łózko piętrowe i zachować naturalną animację położenia się i wstania z górnego leżyska.
Kierując się wskazówkami, o których poniżej, zrobiłem taki oto mebel:
.
łóżko piętrowe.jpg
O tym jak wykombinować funkcjonalne piętrowe łózko pokazuje w filmiku instruktażowym MalinDesign
(zresztą w filmie tym radzi również jak zrobić piękny, zarybiony staw, mając tylko podstawkę oraz jak wykonać otwarte drzwi).



Przedstawiony sposób umożliwia stworzenie różnych wariacji w przedmiotowym temacie, jak na przykład zrobiła to HollieBB, urządzając fajniutki pokój dla dzieci.



Minusami pomysłu jest to, że: raz - pokój musi znajdować się na parterze i dwa - takiego pokoju nie da się przesłać do galerii.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 10 kwie 2020, 20:36

Fantastyczne Wiki! Na pierwszym filmie jest tez podpowiedź jak ciekawie zrobić otwarte na stałe drzwi. Z tymi łózkami zajarzyłem już po samych miniaturkach, niby prosty pomysł ale nigdy na to nie wpadłem. Pokoju przesłać się nie da ale błysnąć parcelą z piętrowym działającym łóżkiem w opisie w galerii już tak :)
Sam zaprojektowałeś swoja wersje doskonale, na pierwszy rzut oka naprawdę nie wiadomo o co chodzi zwłaszcza że sprytnie ukryłeś oba łoża w "ramie" więc mniej widać wsunięcie wyższego niż w samouczkach. Mistrzowsko! Na pewno wykorzystam ten patent i przyda się chyba wielu z nas więc dzięki za to info!
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 15 kwie 2020, 10:26

@Wikki - Pokazałeś świetny instruktażowy filmik i równie wspaniałe Twoje wykonanie. Widziałam już kilka filmów na ten temat, i nawet sama próbowałam kiedyś coś takiego zrobić, ale efekt finalny nie był zadowalający.
Może kiedyś wypróbuję jeszcze ten konkretny patent.

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 22 kwie 2020, 23:10

Zawsze zastanawiałam się, po co ludzie wysyłają do Galerii niefunkcjonalne pokoje, to taka sztuka dla sztuki.
Dzięki @Wikki za filmik z poradami, jak wykombinować piętrowe łóżko, które można używać w grze.
Twój projekt bardzo mi się podoba, jest lepszy niż ten z filmu instruktażowego. :)

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » wtorek 07 lip 2020, 13:09

Kolejne triki, jak zbudować funkcjonalne łóżko piętrowe. Tym razem przy użyciu drabiny. Autorem poradnika jest ponownie MalinDesigns.
Jeszcze, tak na marginesie dodam, że jutro tzn. 8.07.br. w The Sims 4 Mobile zostanie przez EA dodane łóżko piętrowe. Możemy więc mieć nadzieję, że wreszcie doczekamy się tego mebla również w "stacjonarnej" grze :)


ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 - budowanie”