Funkcjonalne, grywalne poddasze

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Funkcjonalne, grywalne poddasze

Post autor: Aericia » czwartek 08 sie 2019, 00:41

Hejo!

Z pomocą Eurona-testera opiszę jak wykorzystać szklane dachy aby zbudować poddasze ze skośnym dachem i wielkim oknem, pod którym można ustawiać meble, do których Sim spokojnie dojdzie i z nich skorzysta. :)

1. Budujemy piętro, przy czym pamiętajmy, aby w szczycie miało parzystą liczbę kratek. Na nim stawiamy mniejsze pięterko:
2.jpg


2. Teraz stawiamy taki oto daszek "połówkę".
2.jpg
3. Daszek kopiujemy:
3.jpg
4. Następnie robimy trzecią kopię i zmniejszamy ją do jednej kratki:
4.jpg
5. Rozszerzamy nasz malutki daszek na całą długość "okna":
5.jpg
6. Kopiujemy szeroki daszek i stawiamy go gdzieś na ziemi. Następnie trzymając klawisz SHIFT wyciągamy górną krawędź dachu na pożądaną wysokość. Dodajemy szklane pokrycie:
7.jpg
7. Umieszczamy szklany dach dokładnie na szerokim daszku. Warto opuścić odrobinkę szklany daszek, aby szkło i dachówka nie przebijały przez siebie:
8.jpg
8. Na górze wykańczamy dach. Powinien idealnie pasować i "zlewać się" z dołem. Burzymy zbędną ściankę w środku, aby było dojście do okna:
9.jpg
9. Tak wygląda pokój w trybie życia z opuszczonymi częściowo ścianami:
11.jpg
10. A tak z podniesionymi ścianami:
12.jpg
Euron przeżył te eksperymenty ale chyba nie wyjdzie już z pokoju, bo mu zabrałam schodki, hehe! :)
A tak serio wracam kręcić dramy. :cat_XD:

Pozwalam sobie dodać link prekursorki tego rozwiązania na forum, czyli @bobas52
Ładnie zastosowane poddasze z odpowiednią oprawą: https://simtopia.pl/viewtopic.php?f=98&t=436&start=40

Tutorial nie jest mojego autorstwa, znalazłam na youtube. Uczciwie wklejam filmik autora:
Załączniki
1.jpg
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 08 sie 2019, 02:23

Dzieki @Aericia potrzeba takich poradników!
Szkoda ze nie znalam tego poradnika, gdy walczylam pierwszy raz drugi z poddaszem gdy tylko wyszly szklane dachy. ( Po raz pierwszy walczylam , jeszcze przed szklanymi dachami no jedną ceche mają wspolną te moje poddasza - grac w nim simem na luzie mozna tylko z opuszczonymi scianami , szklane dachy czy nie, dlatego nie jest to najpraktyczniejsze rozwiazanie dla kogos kto lubi robić fotki w grze )
Trzeba jednak przyznac ze szklane dachy tego typu w grze sie swietnie prezentuja na fociach w Galerii. :cat_yes:
Jak ktos chce sobie utrudnic zycie to moze jeszcze sie pokusic aby te wszystkie dachy zaprezentowane wyzej powyginac - no i połaczyc potem ze sobą te powyginane kawalki zeby pasowaly jedno do drugiego :cat_XD:
Lepsza rozrywka od ukladania pasjansa i jaka satysfakcja gdy sie te kawałki ze sobą posklada! Nie zapominajac o tym ze to swietne cwiczenie dla architekta simowego. Zrob to i od razu twoje umiejetnosci konstruowania dachow poszybują w gore...
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 10 sie 2019, 08:34

Ten poradni jest ekstra - potwierdzam. Sama już wypróbowałam go przy tworzeniu mojego ulubionego domku o nazwie "Niespodzianka ". Wyginanie poćwiczę następnym razem ... chociaż od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie lęk wysokości, dlatego wyczyny szybowcowe mogą wypaść kiepsko :D

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 28 sie 2019, 16:11

Świetny poadnik! Ogomne dzieki ,jeszze dziś sobie (weszie) spóbuje takiego patentu :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » piątek 11 paź 2019, 00:00

Bardzo fajny poradnik! W sposób jasny i prosty zostały opisane kolejne czynności. Zawsze zastanawiałem się jak wydłużać dachy tylko z jednej strony, akurat tej z której chcę, Teraz juz wiem (dzięki temu poradnikowi) - należy nacisnąć Shift
Przećwiczyłem i ... udało się :a_jumping:
Tak dla pełnej informacji - na stronie KateEmerald również jest samouczek, jak zrobić funkcjonalne okna dachowe. Nawet opisuje ich różne warianty.



ale poradnik @Aericia jest zdecydowanie łatwiejszy, a efekt wspaniały :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 - budowanie”