DEZERT - Aleja Oasis Springs

Awatar użytkownika
Wafl
Asystent
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 29 wrz 2019, 16:44
Origin ID: Wafl

DEZERT - Aleja Oasis Springs

Post autor: Wafl » wtorek 22 paź 2019, 22:29

Aleja Dezert powstała w biednej dzielnicy Oasis Springs. Bieda już tam nie istnieje, od teraz stoją tam ultranowoczesne domy wtapiające się w pustynne pejzaże. Zabudowałem 3 z 4 dostępnych tam działek. Największa parcela czyli barak Zesta nadal stoi gdyż gdy już miałem tam zbudowaną bryłę to windows się posypał :cat_torch:

Domy miały do siebie pasować tworzyć spójną całość, ale również różnić się od siebie. Dlatego elewacje każdego domu różnią się użytym odcieniem drewna i kamienia. Oczywiście, że drewno i kamień, to najlepsze materiały :cat_mwaha:

We wnętrzach każdego domku bazą jest czerń, biel ale dominuje jeden kolorystyczny akcent, w każdej chatce inny. Zaczniemy od Czerwieni!
2 Sypialnie i 2 łazienki // Działka 30x20
POBIERZ CZERWONY DEZERT
W Galerii jeszcze mam ten domek z dobudowanym jeszcze jednym piętrem jakby potrzebne było więcej pokoi :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejny będzie niebieski...
3 Sypialnie, 2 łazienki //Działka 30x20
POBIERZ

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A na koniec pomarańczkowy
3 Sypialnie, 2 łazienki // Działka 20x15
POBIERZ
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdecydowanie mój ulubiony to ten ostatni, uwielbiam jak te oranże aż wyciekają z tej wszechobecnej czerni. Lubię takie połączenie kolorystyczne widocznie :catlol:
Ostatnio zmieniony środa 23 paź 2019, 20:38 przez Wafl, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » środa 23 paź 2019, 11:08

No,no,jestem pod ogromnym wrażeniem @Wafl ,wszystkie domy prezentują się wspaniale.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 23 paź 2019, 11:57

Czerwony to baja zwłaszcza wewnątrz , ma dla mnie taki jakby japoński charakter odrobinę. Kapitalne wnętrza. Świetny wysoki hol, fajny pomysł z kolorystyka ,wsio extra dobrane.
Drugi ma ciekawy dach co bardzo wpływa na bryłę choć przyznam że tu wnętrza spodobały mi się bardziej niż bryła, kuchnia to że.. wow! piękne w tych kamieniach . Faktycznie fajnie tymi materiałami operujesz.Sypialnia z lustrami, pomysłowo!
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » środa 23 paź 2019, 20:18

Faktycznie - po postawieniu tych modernów w Oasis Springs biedna dzielnica zamieniła się w luksusową. Mogą tam teraz zamieszkać zamożni Simowie lub tacy, którzy skorzystają z bezzwrotnej pożyczki w banku Motherlode :)
Trzy domy, trzy różne bryły, ale każda z tychże brył jest wyjątkowa. Mnie najbardziej przypadł do gustu Czerwony Dezert. Zarówno, jeżeli chodzi o kształt, przeszklenia, które nadają lekkości, kolory elewacji (zdecydowane kolory: kamienna biel i ciemnobrązowe drewno) , jak również wnętrza. Elegancka czerń, czysta biel i energetyzująca czerwień. Czerwieni nie jest za dużo, bo to tylko nieliczne obiekty lub dodatki, dlatego nie razi, a właśnie dodaje kolorytu.
Z kolei Niebieski Dezert ma ciekawy dach i ciepłe kolory elewacji oraz ładnie zaprojektowane otoczenie (m.in. kącik wypoczynkowy nad basenem).
Pomarańczowy Dezert ma ciekawą bryłę i (co też dodaje mu uroku) stonowane kolory elewacji. Wnętrza natomiast urządzone są genialnie. Piękna kuchnia z jadalnią pod schodami i jeszcze piękniejszy, bardzo wyrazisty salon.

Reasumując - to po prostu świetna architektura!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 25 paź 2019, 18:11

Jesli chodzi o kompozycje bryły to u mnie zdecydowanie wygrywa Czerwony Dezert. który ma te bryle swietnie i harmonijnie skomponowaną. Wnetrza tez są bardzo ładne i konsekwentnie utrzymane w jednej kolorystyce, choc i ja wole ciepłe pomaranczowe kolory cudnie kontrastujace z kamieniem ktore znalazłam w niektorych pomieszczeniach we wnetrzu Pomarańczowego modernu. Niemniej Czerwony dalej u mnie wygrywa bo jest szalenie spojny kolorystycznie no a bryla przebija wszystkie pozostałe.
To naprawde praca z najwyzszej półki :12-ok-hand:
W niebieskim mnie zabiles w sypialni polaczeniem bladej zieleni zaslon z niebieskim kolorem reszty pomieszczenia. Wszystkie inne kolory zaslon moglabym jakoś zaakceptowac ale zielony? Do jasnego niebieskiego niewiele koloow tak po prawdzie pasuje - dla mnie tylko bardzo ciemne brązy i czerń. Ale granat ma tak wiele odcieni ze zawsze mozna cos skomponowac w tym kolorycie.
Pomaranczowy wnetrza ma swietne - lacznie z ostatnim choc w pierwszej chwili te róze w nim mnie porazily. Jednak sa skomponowane z reszta kolorow lacznie z zielenia w piękna radosną całosc.
No to juz wyzsza szkola jazdy :cat_mwaha:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Planet Wafl - Biuro Projektowe”