Impresja

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Impresja

Post autor: Kamelia » wtorek 06 sie 2019, 19:58

Taki tropikalny , ale nowoczesny
12.07.2019_23-32-39.jpg
Parter
06.08.2019_19-44-12.jpg
06.08.2019_19-44-24.jpg
06.08.2019_19-45-41.jpg
12.07.2019_23-24-33.jpg
12.07.2019_23-44-15.jpg
12.07.2019_23-40-05.jpg
Piętro
12.07.2019_23-36-14.jpg
12.07.2019_23-36-55.jpg
12.07.2019_23-39-23.jpg
12.07.2019_23-35-40.jpg
Bryła
12.07.2019_23-33-05.jpg
IMPRESJA.zip
(154.52 KiB) Pobrany 378 razy
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 07 sie 2019, 11:04

We współczesnej architekturze coraz śmielej nawiązuje sie do rozwiązań tradycyjnych i to już nie tylko spadzisty kształt dachu na powrót stał się pewna norma ale i materiały, dachy słomiane ,które chyba nadal sa bardzo "trendy" i właśnie to co zrobiłaś bardzo umiejętnie czyli zaprojektowanie danej bryły tak by była nowoczesna ale jednocześniue posiadała tradycyjne mocne akcenty, które ociepla całośc i wprowadza przyjemny klimat. Osiągnełas to tu na max. To trudna sztuka ,masz wyczucie tego by nie przesadzić z tradycją w nowoczesności i harmonijnie to połaczyć, połaczyć odważnie bo nawet obwódka szklanego dachu jest chyba słomkowa i dzięki temu fajnie współgra z resztą. Zdecydowałaś sie tez na rzeźbione podpórki,. mega pomysł ,tu się to fajnier sprawdza dając właśnie wrażenie dodatkowo wzmocnione harmonijnego 'starego" w nowym. Wnętrza mistrzowskie choć nie przesadzone ,piękne naprawde stylowe. WIdac mistrzowską łapkę. Mam wrażenie też że zrobiłaś to jedynie z podstawki i dodatku wyspiarskiego (?) za co tymbardziej należą się brawa :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 07 sie 2019, 14:19

Bardzo ładny dom, Kami. Nowoczesny ale z nutką kolonialną, z małym ukłonem w stronę etniczną... Podobają mi się twoje niekonwencjonalne rozwiązania - chyba już twój znak "towarowy". W trójce obok Olivki byłaś mistrzynią w używaniu takich elementów, które innym nawet do głowy by nie przyszły! I to jest to coś, co wyróżnia artystę od rzemieślnika.
A czasem trzeba iść również pod prąd, by wymyślić coś nowego - mi nigdy by nie przyszło do głowy postawić łóżko w rogu pokoju, po skosie, na dodatek z dwoma szybami za plecami łóżka. Dzięki temu zabiegowi jednak zyskałaś świeższy sypialniany "look". I nadałaś zwykłemu pomieszczeniu "wyspiarski" luzu... Ale jakoś tak czuję się nieswojo patrząc na takie ustawienie :) Może dlatego, że nigdy nie siadam plecami do drzwi, i bardzo nie lubię gdy ktoś patrzy na mnie "od tyłu" :(
Wnętrze pięknie się prezentuje w tonacji jaką zaprezentowałaś, i nawet biała podłoga w zestawieniu z etno dodatkami dobrze z nimi harmonizuje. Na co - gdybym nie zobaczyła u ciebie - sama na pewno bym się nie odważyła. Ciekawa jestem tego domku w grze.

P.S. Twój dom ma w sobie to coś, że wraca się do niego po kilka razy, by ogarnąć wzrokiem całość, i jeszcze raz przemyśleć własne rozwiązania.
Ostatnio zmieniony sobota 10 sie 2019, 15:15 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 07 sie 2019, 20:23

Już w galerii zachwycił mnie kształt tego domu, bo choć bryła jest na wskroś nowoczesna, to wspaniale wpisuje się w wyspiarską okolicę. Super pomysł z tymi ozdobnymi panelami, które królują w całym domu i rewelacyjnie wyglądają na elewacji. Wnętrza cudne, minimalistyczny modern z nutką tropikalną, od razu widać rękę prawdziwego architekta. Moje serce skradł salonik z cudnym widoczkiem za oknami, ale każde z pomieszczeń to perełka architektoniczna. :) Nie przyszło by mi do głowy, aby te płonące lampy wstawić do środka, ale efekt jest rewelacyjny!
Fantastyczny projekt! :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 08 sie 2019, 13:40

Od razu sie przyznam, ze po obejrzeniu Impresji w Galerii natychmiast podkradlam pomysl na panel ozdobny na scianie domu. Oczywiscie inny, ale idea byla od Ciebie.
Bryla genialna! Lekka dzieki tarasom, przeszkleniu no i dzieki temu panelowi ozdobnemu ktorego linie niejako "unoszą" tą partie domu w górę i skutecznie rozbijają wizualnie efect nowoczesnych zestawionych ze sobą klocków. Taki maly detal , a jaki świetny efekt!
Wnetrza minimalistyczny modern do bólu. Zazdroszczę umiejetnosci budowania wnętrza gdzie jeden przemyslany obiekt wkomponowany w przestrzen powoduje ze cos co jest pomieszczeniem staje sie dziełem sztuki dekoracyjnej, Stolik z wazonem ustawiony przy lustrach - taka mala rzecz a wnętrze jest tak piekne ze nie mozna od tego oczu oderwać! Jadalnia z szarym akcentem wazonu i wspolgrajacymi szarym ozdobnymi liniami paneli sciennych. Spokojny kolorystycznie salon z genialnym akcentem płonacych pochodni, ktore energizują te wnętrze. Sypialnia z oknami w narozniku tez dostarczyła mi podobnego przezycia. Natomiast w drugiej sypialni juz mnie to nie spotkalo. Czegos mi tu zabraklo. Wazonu z kwieciem komponujacego sie z lozkiem? Obrazu? Wiem marudzę, ktos kto jak ja popelnia w 99% przypadków z reguly nie zachwycajaca dziecinna sypialne raczej nie powinien wydziwiać, ale ty jestes Master przez duze M i oczekuję perfekcji ! XD :cat_mwaha:
Piekna praca, szczegolnie bryła domu jest zachwycająca :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » piątek 09 sie 2019, 00:35

Padło tyle komplementów i wyrazów uznania odnośnie budowli, że ja mogę tylko się podpisać obiema rękami pod tymi opiniami. Jednak co mi się szczególnie spodobało (zresztą o tym pisałem już w Galerii) to wykorzystanie tych eleganckich parawanów jako paneli budowlanych. Na pewno pomysł podkradnę i kiedyś wykorzystam. Natomiast z pomieszczeń podoba mi się jadalnia oraz to miejsce, w którym części wnętrza zostały oddzielone kawałkiem ściany z oknem i kolumnami. Nie ukrywam, że generalnie minimalizm we wnętrzach wydaje mi się taki zimny, wręcz ascetyczny, jednak nie w tym przypadku. Akurat do stylu Impresji nadaje się idealnie :)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 10 sie 2019, 09:44

Co ja biedny szaraczek mogę powiedzieć o tym dziele - chyba tylko jedno: jest przemyślane, dopracowane i cudownie skomponowane kolorystycznie.
Nowoczesność pięknie komponuje się z etnicznymi detalami, a nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że te elementy cudownie ją podkreślają. Wspaniała lekka konstrukcja budynku przyciąga wzrok i sprawia, że chce się ten dom kupić.
Pomysł z parawanami kupiłam na pniu :a_bravo: . Podsumowując całość jest w najlepszym gatunku i warta każdej ceny :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » piątek 16 sie 2019, 10:10

Efekt miał być własnie taki. Dom w tropikach ale nie chata z bambusa. Ukłon trochę w stronę tradycji itd.... Nie każdy zamożny człowiek lubi mieszkać w dzungli. Zresztą też parę tropików prawdziwych w 3 miałam i znudziły mi się
To po kolei
@SimDels tak to domek tylko z podstawi i z wyspiarskiego - lubie sobie utrudniać
@Alibali dziekuje ze zajrzałaś wiem ze nie Twoja stylistyka, buziaki wielki
@kreatora ta druga sypialnia to fakt po łebkach, napisze jeszcze że jest 3 puste pomieszczenie, bo nie wiadomo czy dla dzieci? czy dla mamy ? Poprawię się, obiecuje
@Ktosik panele kojarzą mi się z falami a te to głownie z wyspiarska okolicą. Co do pochodni, nie pomyslałam że są one tylko na dwór- moj niezamierzony bład
@Wikki miło mi że podoba Ci się domek pomimo minimalizmu, jak mówiłam nie lubie bałaganu
@bobas52 dziekuję, w komentarzu zawarłaś własnie idę tego domu
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kameliowe Budowle”