Ultra i Wafer

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Ultra i Wafer

Post autor: Wikki » sobota 13 lip 2019, 01:12

ULTRA
Dom ten powstał na potrzeby Simtopia City. Umieszczony został na jednej z działek w dzielnicy VI:

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
.
ultra xxx.jpg
Wejście do "chałpy" poprzez taras znajduje się z boku
ultra wejscie 1.jpg
Na tarasie tym zaprojektowane zostało miejsce na grilla,
ultra grill 1.jpg
a po zejściu z tegoż tarasu, można popływać lub poleniuchować na kanapach, popijając zimne napoje
ultra basen.jpg
Wejdźmy jednak do domu
ultra przedpokoj.jpg
Parter to nieograniczona powierzchnia, na którą składa się kuchnia z jadalnią
ultra kuchnia.jpg
oraz gabinet (miejsce pod schodami zostało wykorzystane na księgozbiór)
ultra gabinet.jpg
Z gabinetu wiedzie wyjście do ogródka z uprawami wszelakimi
ultra ogrodek.jpg
Na dole jest także łazienka bez specjalnych udziwnień
ultra łazienka dol.jpg
Teraz idziemy na górę. Po pokonaniu schodów trafiamy od razu do kącika TV
ultra TV.jpg
a także miejsca, w którym można potańczyć, pograć w szachy lub poćwiczyć np. opowiadanie dowcipów (tego kawałka akurat nie sfociłem)
ultra radio.jpg
Na lewo znajduje się pokój ćwiczeń z własną łazienką
ultra cwiczenia.jpg
ultra lazienka cwiczenia.jpg
Z kolei na wprost sypialnia
ultra p. rodziców.jpg
i pokój nastolatka, który łatwo można przekształcić w pokój dziecka (według potrzeb)
ultra p. nastolatka.jpg
Natomiast po prawej stronie jest pokój - szumnie przeze mnie nazwany - kąpielowym
ultra łazienka gora 1.jpg
Teraz rzuty:
parteru
ultra rzut dol.jpg
piętra
ultra rzut gora.jpg
Ostatnio zmieniony sobota 13 lip 2019, 02:03 przez Wikki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » sobota 13 lip 2019, 01:59

WAFER 20
Dom ten można powiedzieć, że jest produktem ubocznym, związanym z projektowaniem budynku dla potrzeb Simtopia City na działkę nr 20 w dzielnicy VI. Był budowany równocześnie z moim poprzednim domem Max. Ostatecznie to jednak Max i Ultra trafiły do naszego wspólnego miasta.
Oto przedstawiam Państwu projekt Wafer 20:

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
.
wafer p.jpg
wafer bok grill.jpg
wafer bok.jpg
Przed wejściem do domu znajduje się basen. Jest to zapowiedź umiarkowanego luksusu i wygody - elementy te przyświecały mi przy projektowaniu wnętrz.
wafer basen 1.jpg
Można też od razu grillować i tym sposobem gości (szczególnie tych niezbyt lubianych) zatrzymać bez zapraszania ich do środka :)
wafer grill przod.png
My jednak wchodzimy do domu, wszak sympatyczni przybysze są zawsze mile widziani:
wafer przepokój.jpg


Tym razem nieco odszedłem od koncepcji dużych, nieograniczonych przestrzeni, co nie znaczy, że wnętrza nie są przestronne.
I tak na parterze znajdują się nieograniczone ścianami - kuchnia z jadalnią
wafer kuchnia.jpg


kącik telewizyjny
wafer salon.jpg
kącik muzyczny
wafer muzyczny.jpg
Jest tam również oddzielny przeszklony gabinet
wafer gabinet.png
sala nagrań
wafer nagrania.jpg
i oczywiście łazienka z gadającym sedesem
wafer lazienka dol.jpg
Przechodząc przez kącik TV można dostać się do grilla
wafer grill.jpg
Po wejściu na piętro trafimy do malutkiego korytarzyka, który składa się głownie z ... drzwi
- do sypialni
wafer sypialnia.jpg
- pokoju starszego dziecka lub nastolatka
wafer pokoj nastolatka.jpg
- pokoju małego dziecka
wafer p. dziecka 1.jpg
Myśląc o wygodzie rodziców, coby z maluchem nie musieli biegać po całym domu, pokój ten posiada własną łazienkę
wafer lazienka dziecka.jpg
Z pokoju tego jest również wyjście na balkon, na którym dziecko może taplać się w baseniku pod czujnym okiem rodzica
wafer basenik.jpg
Na piętrze znajduje się zresztą jeszcze jedna łazienka, wszak wiadomo nie od dziś, że Simom bardzo szybko zapełniają się pęcherze
wafer lazienka gora.jpg
A teraz wróćmy jeszcze na chwilę na dół. Otóż na tyłach domu znajduje się miejsce rekreacyjne. Pod drzewem z lampionami można pooddychać świeżym powietrzem lub wymoczyć się w jacuzzi
wafer ogrodek.jpg
Rzuty:
- parteru
wafer rzut dol.jpg
- piętra
wafer rzut gora.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 13 lip 2019, 08:50

Pomysłowy, dopracowany i ze świetnym patio, to tak na szybko przychodzi na myśl jak się widzi p[ierwsze foty ale i wewnatrz jest perfekt. Kapitalna łazienka z "marmurami", szczegółowy ale harmonijny pokój młodzieżowy, super jerst tez min biblioteka ze schodami i elegancka łazienka z drabinkowym oknem rodem jak z katalogu.
Projekt świetnie wkomponował się w nabrzerze miasta. Dbasz o każdy szczegół.
"Produkt uboczny" natomiast faktycznie przypomina stylem poprzednika ale tu rzuca się w oczy fajny pomysł z poteżnymi ścianami pełnymi zieleni poo oby stronach i cyferką, numerem domu na jednej z nich.Bardzo pomysłowa fonrtanna i mega pomysł z kratownicą zamiast ściany. Mega projekt. Czasami tworząc jedną rzecz mamy kolejne pomysły na udoskonalenie lub stworzenie innej rzeczy i to jest chyba taki przypadek. Mam nadzieję, że dałes go np do galerii bo szkoda byłoby traktować go po macoszemu.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 13 lip 2019, 10:19

Oba domy "Ultra" i produkt uboczny :D "Wafer" jak dla mnie, to piękne modernistyczne budynki o budzącej zachwyt konstrukcji i wspaniałych dopracowanych w każdym calu aranżacjach przestrzeni wokół domów.
To prawdziwe perełki, w których pomysłowość i elegancja idą w parze oraz sprawiają, że nie chce się z nich wychodzić. Na każdym kroku daje się tu odczuć otwartą atmosferę, rozbudzającą młodzieńczą wyobraźnię.

Z ogromną przyjemnością obejrzałam bardzo dokładnie wszystkie wnętrza, bo podpatrując Twoje pomysły i innych twórców, nauczyłam się dostrzegać jak wiele możliwości daje nam ta z pozoru banalna gra.
Pobierając Twoje prace, wiem ze 100% pewnością, że znajdę w nich wszystko to co lubię :12-ok-hand: i ... jeszcze więcej.

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » sobota 13 lip 2019, 17:23

@SimDels - bardzo dziękuję za tak pochlebną opinię. :hearts/blue-heart: Jest dla mnie tym cenniejsza, że pochodzi przecież od Mistrza. Dom Wafer 20 już od pewnego czasu gości w Galerii. Link podałem na wstępie prezentacji.

@bobas52 - z ogromną radością przeczytałem komentarze zarówno w Galerii, jak również tu na forum. Jest mi niezmiernie miło, a jednocześnie pobudza mnie do dalszego projektowania domów to, że moje projekty mogą być inspiracją i oglądanie ich, gra w nich sprawia przyjemność . Serdecznie dziękuję :hearts/green-heart:

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » sobota 13 lip 2019, 21:56

Oba zewnetrznie super. Dopieszczone na maksa jesli chodzi o teren otwarty. Aż strach się bać co bedzie dalej z kolejnym projektem. I naprawdę nie wiem który ładniejszy, oba są dobre. Mają super rozwiązania, piękne bryły . We wnetrzach pomarudzę jak zawsze, fajne ale brak im konkretnej drogi, (wiem że mogę wymagać bo jest potencjał) zdecyduj się na konkretny styl, czyli firanki i komoda, wszytko ma duzo wzorów , faktur itd. Tak więc wnętrza to Wafer- bardziej mi spójne są
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » środa 17 lip 2019, 01:51

@Kamelia bardzo dziękuję za komentarz i cenne uwagi. Muszę przyznać,że czasami mnie ponosi (szczególnie przy urządzaniu sypialni) i czuję nieodpartą chęć użycia wielu kolorowych rzeczy, pomieszania stylów :) Dywany (a teraz również zasłony) w czwórce są takie ładne ...

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 28 lip 2019, 01:14

Mnie zdecydowanie bardziej podoba sie Ultra - jesli chodzi o bryłe. Jest bardziej przemyslana i lepiej skomponowana. Wafer to tez niezly modern ale nie przepadam za takimi troche udziwnionymi dachami. Ultra to naprawde górna pólka jesli mowimy o modernach - kolorystyka bryły jest świetna.
Co do wnetrz w obu domach są rownie dla mnie ladne. Rozumiem ze takiemu mistrzowi minimalizmu jak Kami, ktora bawi sie przestrzenią jak rzeźbiarz mogło tam brakowac czegoś ale mnie tam nic nie brakuje :cat_mwaha: Sa nie az tak bardzo przeladowane ozdobkami, ladnie skomponowane kolorami i co wazne grywalne, co od razu widać. Blekitna łazienka Wafra i czarno biala w Ultrze to mistrzostwo. Choc przyznaje ze przy biurku w zielonej sypialni Wafra Cie ponioslo :cat_mwaha:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » niedziela 28 lip 2019, 21:58

Obydwa domy to moderny z "wyższej półki" , maja świetną konstrukcje brył i pięknie zagospodarowany teren. W tym drugim bardzo ciekawym elementem jest fantazyjny mur, tworzący intymną strefę przydomową. Jeśli chodzi o wnętrza to mnie też bardziej przypadły do gustu te z domu WAFER, ale to kwestia gustu i nie dogodzisz każdemu. :02S-grinning-face-smiling-eyes: Niemniej obydwa domy są wspaniale zaaranżowane. W pierwszym bardzo spodobał mi się elegancki gabinet z księgozbiorem pod schodami, a w drugim zachwycił mnie artystycznie skomponowany kącik telewizyjny. :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
Fantastyczne projekty Wikki :a_bravo:

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 10 sie 2019, 12:43

Skomentuję ten pierwszy domek na razie, bo mi się dalsze zdjęcia nie otwierają...
Boźe, jaki cudny ten zakątek basenowy! Dawno nie widziałam tak fajnie zaaranżowych posadzek przy basenie, wygląda jak prawdziwy kamień. Przytulnie tam i miło, to byłoby moje ulubione miejsce! Smaczku dodaje fakt, że domek jest pomyślany jako stojący w środku miasta, co zwiększa tylko urok tego miejsca.

Bardzo fajny kształt domu, jak Ty to robisz ze to takie harmonijne i niewymuszone!

W środku też bajery - moją uwagę przykuł, nie wiem czemu, pokój ćwiczeń z tą szafeczką pod oknem i leżącym na niej ręcznikiem. Ciekawie zmontowane zasłony w sypialni. :hearts/heavy-black-heart:

Tylko czemu te telewizory tak wysoko wiszą? Jak na to patrzę to mnie kark boli... ;)

Świetne oba budynki ale temu drugiemu przyjrzę się później, bo lecę testować atrakcyjność w wickedzie! :)a
Obrazek

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 10 sie 2019, 14:45

Rany, Wiki @Wikki - jakie piękne oba domy! Z radością zaraz pobiorę i oblukam!
Nie wiem, który ładniejszy... Widząc nazwę ultra - zaraz na myśl mi przyszedł zestaw mebli trójkowych (ze store) o tej nazwie. I widzę - te mebelki właśnie... Tę stylistykę.. Ale nazwa domku - Wafer :P
To chyba dla zmyłki, Wikki, co?
Mnie również wpadł w oko pokój kąpielowy, i jego luźny, odpoczynkowy charakter. Kącik telewizyjny też pomysłowy, ale serce skradłeś mi sypialnią czarno złotą w Ultrze, i pokojem nastolatka tamże. I obiema kuchniami. I biblioteką. Łazienkę w marmurach sobie podkradnę :P
Oblukałam dokładnie zdjęcia, w poszukiwaniu tych niedoskonałości które wychwyciła Kamelia. Ja tam nic nie widzę. Wszystko jest super.
Jedyne do czego można się przyczepić to ostrość fotek. Nie wiem czy to mój sprzęt czy twój tak szarpie krawędzie fotek. Są "zębate" jak paszcza krokodyla. Może by trza wygładzanie krawędzi ustawić lepsze albo co. Bo fotki Kamelii wyświetlają mi się ekstra, więc to raczej nie wina mojego sprzętu.

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » sobota 14 wrz 2019, 00:13

@kreatora , @Ktosik , @Aericia , @Alibali
ślicznie dziękuję za miłe komentarze i słowa uznania. Są dla mnie tym cenniejsze, że pochodzą od prawdziwych mistrzów " kielni".
Jeszcze raz dziękuję :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Misz-masz Wikkiego”