Okna mansardowe

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Okna mansardowe

Post autor: Kirka » piątek 02 gru 2022, 22:29

Na You Tube znalazłam świetny poradnik - jak zbudować dachy/okna mansardowe. W dodatku tak, aby pomieszczenia pod nimi były użytkowe. Twórczyni samouczka o nicku Simproved (w Galerii ID też ma Simproved) w przystępny sposób to pokazała i wytłumaczyła. W filmiku są dostępne napisy, które można przetłumaczyć na język polski.



Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 02 gru 2022, 23:01

Podobny (właściwie taki sam sposób) opisałem wcześniej ale tu wygląda to efektowniej ,mamy od razu "hausmanówkę" (typowy dom z czasów wielkiej przebudowy miasta świateł) rodem z Paryża więc taki poradnik też na pewno bardzo się przyda bo w końcu chyba z takim stylem z powodu sławy paryskiej zabudowy, najbardziej kojarzony jest dach mansardowy. Filmik aż zachęca do zbudowania takiej kamienicy.
Swoją drogą to w sumie łatwa rzecz więc EA mogłoby od początku wskazać na to poprze robienie choćby domów z takimi normalnymi poddaszami zamiast karmić nas przyklejanymi okienkami :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » czwartek 08 gru 2022, 19:50

Michale @SimDels rzeczywiście bardzo dokładnie opisałeś, jak budować nie tylko dachy mansardowe. ale tez innego typu.
Nagrywasz na YT, może więc nagrałbyś krótkie samouczki dot. różnych aspektów budowania (wszak masz spore doświadczenie i jesteś mistrzem w tym fachu). Zawsze inaczej się zapamiętuje, gdy coś jest pokazane na filmie (szczególnie przez wzrokowców) niż poprzez oglądanie nieruchomych obrazków "na papierze" (czyli monitorze). No i w końcu byłyby to instruktaże po polsku!
Oczywiście to jest tylko moja propozycja :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 21 gru 2022, 23:33

@Kirka dziękuję za pomysł i inspirację do nowych rzeczy, wysiliłem się na pogadankę o wieżowcach ponownie i o poddaszach więc i tu wkleję tak pomocniczo choć w sumie powielę zamysł.

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki”