Chroń grę przed nowym sposobem ataku twórców wirusów

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3338
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Chroń grę przed nowym sposobem ataku twórców wirusów

Post autor: Alibali » piątek 09 lut 2024, 17:49

ModGuard: ochrona przed złośliwym oprogramowaniem

Oryginalny tekst jest tu -

https://www.patreon.com/posts/98126153

Tutaj wklejam tłumaczenie:


Niektórzy z Was mogą być świadomi ostatnich wydarzeń w społeczności, związanych z uzyskiwaniem dostępu do kont modderów i „aktualizowaniem” ich plików modów za pomocą narzędzia do pobierania wirusów.

Jeśli nie wiesz, na Discordzie The Sims Po Zmroku pojawiło się sporo ogłoszeń dotyczących tego, co zostało do tej pory zaatakowane, co robi wirus i jakie kroki należy podjąć, jeśli zostałeś zainfekowany. Oto strona z ich witryny poświęcona temu tematowi. Polecam zajrzeć:


https://simsafterdark.com/malware-warning/

Stało się jasne, że nie będzie to jednorazowa sprawa, ponieważ w zeszłym tygodniu doszło do większej liczby infekcji wirusem.

W odpowiedzi stworzyłem nowy mod, aby temu przeciwdziałać.

ModGuard blokuje typowe wektory wirusów, śledzi plik moda, który próbował go pobrać, powiadamia Cię i udostępnia nazwę moda naszemu zespołowi, aby konta modderów mogły zostać powiadomione tak szybko, jak to możliwe.

Pomoże to nie tylko chronić Ciebie, ale także wszystkich innych, minimalizując czas, w którym zainfekowane pliki będą nadal dostępne.

Pomyśl o ModGuard jako o zabezpieczeniu:

Chciałbym podkreślić, że wszelkie hacki i narzędzia antyhackowe to zabawa w kotka i myszkę. Zawsze istnieje możliwość znalezienia obejścia problemu.

Dlatego też prosimy o zachowanie dyskrecji podczas pobierania modów, zwłaszcza od małych lub nieznanych modderów. Nie chwalić się na prawo i lewo, skąd pobieramy mody - gdyż jak sądzę (moje prywatne przemyślenia Alicjowe) - ci, którzy chcą nam zaszkodzić - wiedzą, że najbardziej chodliwe strony są też często sprawdzane przez właścicieli i wszelkie infekcje zostałyby szybciej wyłapane, niż np z jakiejś mało znanej stronki.

Ponadto bądź sceptyczny wobec wszelkich modów, które nagle „aktualizują się” bez podawania szczegółowych informacji na temat celu aktualizacji. Uważaj także na konta oszustów. Jeśli nazwa jest błędnie napisana lub konto jest nowe, a modder, o którym wiesz, że istnieje już od dłuższego czasu, jest niby posiadaczem tego nowego konta - prawdopodobnie jest to oszust.

Zostanie to oczywiście wkrótce udostępnione publicznie, ponieważ społeczność potrzebuje szybkiego narzędzia, które zapobiegnie rozprzestrzenianiu się tego i innych wirusów.

Jest również rzeczą oczywistą:
Upewnij się, że pobierasz ModGuard tylko z moich oficjalnych platform – Patreon, TwistedMexi.com , TwistedMexi na CurseForge.
Ostatnio zmieniony niedziela 11 lut 2024, 12:01 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3338
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 09 lut 2024, 18:12

Słyszałam już wcześniej o takich praktykach, ale raczej dotyczyły zawartości cc udostępnianej na płatnych stronach, którą to zawartość ktoś kupił (kupno polega na otrzymaniu - mailowo - hasła dostępu do danej zawartości po wpłacie określonej kwoty) i ten ktoś puścił podane hasło dostępu w obieg - czyli wg siebie - "podzielił się" z kimś innym uzyskanym dostępem do tej zawartości. Twórcy tych ceców zabezpieczyli się właśnie przed takimi współużytkownikami umieszczając w swoich plikach wirus, który aktywuje się w określony sposób i w określonych warunkach. Wiem o takich praktykach stosowanych przez np Cowgirl, Ruby Red, Camouflaje, Magic Hand...
Także pobieranie cece ze stron udostępnianych przez samoistnych Robin Hoodów (protestujących przeciw praktyce pobierania opłat za cece) na specjalnych platformach (stronach) specjalizujących się w robieniu kreciej roboty twórcom ceców - np Sunsetsims, Down with Patreon czy Rebel Creators jest ryzykowne, bo cece są specjalnie preparowane, by szczęśliwi rabusie nie nacieszyli się za długo zdobytymi w ten sposób upragnionymi dodatkami.

Warto przyjrzeć się więc posiadanym modyfikacjom - pod kątem ich ewentualnego skażenia wirusem, bo twórcy wirusów to nie tylko twórcy cece - ale również sadystyczni, skrzywieni psychicznie gracze, czerpiący satysfakcję tylko z samego faktu, że komuś popsuli grę lub rozwalili system. Podczepiają wirusy pod popularne modyfikacje, które nie są pobierane z oficjalnych stron twórców.

Warto zainstalować ten programik chroniący, wyprodukowany przez Twisted Mexi, tylko...
Właśnie jeden programik Twisted Mexi, (BBB) źle wyłączony przed usunięciem z gry, rozwalił mi grę bardzo skutecznie... :( Więc też trzeba bardzo dokładnie zapoznać się z instrukcją "użycia" danej modyfikacji.
A często ilość dodatkowych zmian, których trzeba dokonać w bebechach gry - aby mod zadziałał - przeraża mnie, i napełnia obawą o całość gry wtedy, gdy trzeba będzie wymienić mod po aktualizacji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 - przydatne narzędzia”