Najbardziej twórczy simowi budowlańcy i ich genialne prace

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Re: Najbardziej twórczy simowi budowlańcy i ich genialne prace

Post autor: Alibali » wtorek 08 wrz 2020, 22:05

Świetne są te prace, i gdybym tylko lubiła te klimaty, to na pewno z wielką ochotą bym pobrała. Ale jak już napisałam w innym miewjscu - ja nawet w mojej ukochanej TRÓJCE nie pofatygowałam się do Przyszłości... Utknęłam w epoce wiktoriańskiej i już! Pakietu nie kupię, nawet jeśli dojdą z nim najpiękniejsze fryzury i meble. No, chyba że cichcem dodaliby koniki :) Ale wracając do tematu - Wiki - parcele stworzone przez wspomnianych wyżej kreatorów są boskie!
Ostatnio zmieniony czwartek 21 sty 2021, 16:16 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 09 wrz 2020, 15:10

W jakimś sensie więcej pracy widać w tych pracach niż w dodatku, wspaniałe parcele-mini światy. Osobiście bardzo lubię tematykę kosmiczną choć paradoksalnie Gwiezdne Wojny nie najbardziej (za bardzo to "ludzkie" - do tego się ograniczę bo nie o tym jest temat ) ale zdecydowane brawo dla budowniczych takich cudów, masa szczegółów i ...jest klimat!
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » środa 20 sty 2021, 22:18

Hej kochani, zapraszam Was do obejrzenia prac, bardzo kreatywnej twórczyni o ID The SimStream. Tworzy naprawdę niesamowite i fantastyczne rzeczy.
























Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » poniedziałek 29 mar 2021, 14:30

TheRealPraline (znana też jako Pralinesims) na Cross Design obecnie udostępniła za darmo i bez CC zestawy swoich domów:
1/ zestaw 24 domów zbudowanych i urządzonych tylko obiektami z gry podstawowej TS4
https://cross--design.blogspot.com/2021 ... -lots.html

(przykładowe domy)
pralines 1.jpg

2/zestaw aż 120 domów - mieszkalnych, komunalnych, parków (też bez CC)
https://cross--design.blogspot.com/2021 ... dated.html

(przykładowe parcele)
pralines 2.jpg

Dla fanów tej Twórczyni to nie lada gratka :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 04 sie 2021, 18:29

@Kirka - dzięki - rzeczywiście to nie lada gratka zważywszy, że Praline zaprzestała udostępniania swojej twórczości na The Sims Resource. Ku mojemu ogromnemu żalowi, bo bardzo lubiłam jej prace - szczególnie do TS3.


Natomiast dziś chcę pokazać prace innej zasłużonej i znanej już na Simtopii artystki - Marmaladesims (na YT MarmaladeArt)

Jak zwykle jej domy zapierają mi dech w piersiach :)


Rezydencja w Wierzbowej Zatoczce


Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 04 sie 2021, 18:29

Inna praca Marmalade - śliczna willa na Sulani



Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 04 sie 2021, 18:30

Jeszcze inna sulanijska praca - uroczy bungalow



Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 04 sie 2021, 18:31

Nie ma sensu chyba wklejać poszczególnych prac - daję link do całego katalogu Marmalade na Youtube


https://www.youtube.com/channel/UCHf_a5 ... qnw/videos

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 04 sie 2021, 18:34

A teraz z innej beczki - w poszukiwaniu inspiracji dotarłam do fajnych prac zbudowanych na bazie najnowszego farmowego dodatku

Dość ciekawa praca Cyberdoll



Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 04 sie 2021, 18:35

Inna farma w wykonaniu SimLicy




Link do pracy w galerii


https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Edit: zauważyłam kilka komentarzy świadczących o tym, że farma ma jakieś niedociągnięcia. Ktoś pisze, że sima musi w niektóre miejsca teleportować, ktoś inny - że nie działa np kuchenka... Nie wiem - warto by sprawdzić, bo sama farma jest urocza.
Ostatnio zmieniony środa 04 sie 2021, 19:58 przez Alibali, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 04 sie 2021, 18:35

Kolejna farma tym razem w wykonaniu RoxxySims. Farma ta powstała jednak dużo wcześniej - zanim wypuszczono dodatek, więc trzeba by ją w niewielkim stopniu przerobić stawiając budyneczki gospodarskie oraz grządki pod uprawę olbrzymich warzyw.


Ostatnio zmieniony środa 04 sie 2021, 19:56 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 04 sie 2021, 18:40

Najbardziej podoba mi się chyba praca KateEmerald - z wykorzystaniem mostka, koła młyńskiego i innych obiektów z debugu. Wyróżnia ją także ciekawe ukształtowanie terenu - z licznymi stawikami. Bardzo ładnie to wygląda, ale nie wiem, czy jest funkcjonalne, bo nie wypróbowywałam.




Uwaga - KateEmerald używa narzędzia autorstwa TwistedMexi - Tools - link do tego narzędzia podałam w dziale modów. Jest zupdatowany pod farmę.

viewtopic.php?f=39&t=787

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 04 sie 2021, 20:48

I jeszcze raz Marmelad - jej starsza praca ( z kwietnia br) zatytułowana Stara Farma Babci - ale jest tak pomysłowo zrobiona, że warto ją pobrać aby choć obejrzeć! Prace Marmelad są w większości basegame plus ew. dodatek tematyczny. Praca ta wywołała mój szczery zachwyt, zwłaszcza, że ukazała się ZANIM wypuszczono dodatek farmowy. Teraz można uzupełnić o obórkę i kurnik, już widzę biegające po farmie króliki i kury, fruwające ptaszki... Tylko, czy aby babci wystarczy sił... Trzeba by do pomocy całej rodzinki! :)






Link do galerii https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false


Wszystkie prace Marmelad udostępnione w galerii są pod tym linkiem:

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Udostępnione na kanale youtube - link podałam wyżej, ale podam jeszcze raz, z uwagi na mnóstwo poradników budowlanych i trików, jakie stosuje Marmelad i którymi chętnie się dzieli:


https://www.youtube.com/channel/UCHf_a5 ... qnw/videos

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 26 wrz 2021, 09:45

Przeszukując Galerię trafiłam na autorkę bardzo ładnych parceli zawierających nie pojedyncze domki, ale całe kawałki miast. Jej ID w galerii to @jax27050

Zamiast filmików pozwolę sobie pokazać dwa zdjęcia ciekawie zrobionych fragmentów miejskich:
londyn.jpg
sklepy.jpg

Gdyby nie to, że uwielbiam prace Misiaczka być może nie zwróciłabym na nią uwagi, a tak mam kolejną "perełkę" w obserwowanych :oops:
Ostatnio zmieniony niedziela 26 wrz 2021, 12:13 przez bobas52, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 26 wrz 2021, 11:36

Piękne te prace, domy farmerskie niekiedy wręcz takie trochę "fantasy" a innym razem bardziej realistik kuszą detalami, bogactwem no i siła rzeczy widzimy fajnie wykorzystane rzeczy z debuga obok które świadomie lub nieświadomie zdarza nam się omijać na kilometr. Od Ali słyszałem już wcześniej o wykorzystaniu koła młyńskiego a na filmikach widać jak ciekawe debugowe elementy mogą działać w praktyce. Marmelad fajnie buduje ale przede wszystkim także świetnie to sfilmowała, taka zabawa wymaga sporo czasu i cierpliwości pomimo ułatwień dostępnych w grze ułatwień dostępnych w grze.
Dziękuję przy okazji Bobi, ładny kawałek miasta zaserwowała nam @jax27050 i ciekawi może nie tylko mnie co jest w tle pierwszej foty, czy chodzi o most takiego typu jak słynny londyński czy o rodzaj bramy choć to chyba widoczna jest kolejna parcela (może stanowiąca z tą i innymi jakąś całość). Lubię takie budowanie bo w simsach zawsze brakowało mi takiego bardziej "miejskiego życia" zwłaszcza wtedy gdy dana odsłona jest nowa i okazuje się że w podstawkowym otoczeniu mamy praktycznie małe wioskowate miastko ,które az prosi się o przebudowanie na trochę wyższą zabudowę (pod względem reżyserii funkcjonalnego otoczenia mimo tzw króliczych nor chyba najlepiej wypada tu Sims3 choć w Czwórce w podstawce dostaliśmy możliwość tworzenia baru/pubu co było także na plus. Fajnie, że coraz więcej graczy porywa się na przebudowę miast bardziej na "urban style" oczywiście każdy po swojemy inspirując się tym co widzi na co dzień w różnych częściach świata.

ZOstawię coś co moim zdaniem tez zasługuje na wyróżnienie, ciekawa forma budynku i otoczenie. Nie tylko samambudowa ale i pokazanie tego na filmie to jakby podwójna robota także ode mnie brawa dla Kate Emerald

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 26 wrz 2021, 12:35

Rzeczywiście piękna miejska zabudowa, Bobi, i to w stylu, który kocham najbardziej! Dzięki Bobinko, że wyłapałaś tę Perełkę!

Miśku, oglądam ten speed build z zachwytem ale jednocześnie z już nieco ostrożniejszym podejściem. Dopiero pobranie i przetestowanie tego cuda pod względem poprawności i prawidłowego funkcjonowania może wpłynąć na ostateczną ocenę. Tak jak już nauczyłam się po budynkach MarmeladArt - piękne cacko cieszące oczy, ale już niekoniecznie nadające się do gry. Zauważyłam, że używa narzędzia TOOL - to samo w sobie nic złego, ale jeśli spróbowałbyś przesunąć cokolwiek w już zastanej zabudowie, to nie mając tego narzędzia popsujesz parcelę nieodwracalnie - chyba, że wyburzysz i postawisz jeszcze raz.

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » niedziela 15 maja 2022, 14:11

Wprawdzie bez Maxisa, ale wg. mnie, również warte obejrzenia :19-slightly-smiling-face:




Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 17 maja 2022, 13:23

Warte???? Kropesiu, ja do tej pory zbieram szczękę z podłogi. Dobrze się składa, że jestem właśnie do dentysty zapisana! To wprost niewiarygodne, co ten młody człowiek wyczynia z tym narzędziem TOOL. Ja wiedziałam, że TOOL ma wiele możliwości... No, ale on jest po prostu magikiem!
P.S. Teraz to znów Marv będzie mi musiała (przez ciebie) kolekcję ostatnią kupić, bo będzie potrzebna, by to cudo na własnej simowej działce postawić! Tak jak mnie Delsidło zmusiło do kupienia Batuu :a_tounge:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 17 maja 2022, 15:47

Niezwykła sprawa, oglądając to dzieło można odnieść wrażenie, że simsowa Czwórka ma szanse na drugie życie jeszcze na długo dzięki pomysłowości i mozliwości bardziej swobodnej zabawy obiektami także z debuga. Fantastico w każdym calu :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 21 cze 2022, 20:30

Dorzucę jeszcze jedną parcele tego twórcy, jest to stworzone z dużą precyzją ZOO ... jest tylko problem z umieszczeniem zwierzaków .





Link do Galerii - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false



oraz drugie ZOO tym razem od ID SarahAmina :





Link do Galerii - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxis - Genialni Twórcy”