Najbardziej twórczy simowi budowlańcy i ich genialne prace

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Najbardziej twórczy simowi budowlańcy i ich genialne prace

Post autor: Alibali » poniedziałek 30 wrz 2019, 20:28

Oniemiałam! Dzięki @olivkasims za poprowadzenie mnie do tej krainy magii!
Dziewczyna (Rosjanka) ma niesamowitą wyobraźnię! Ten pałacyk jest także na jej profilu w Galerii MarmeladeArt



Jedna uwaga - Marmelade napisała, że galeria odrzuca schody, których z jakiegoś powodu nie akceptuje. Po wgraniu parceli te śliczne, półokrągłe schody są bezużyteczne bo stopnie znikają - zostają tylko podesty :( Także mostek prowadzący na wyspę jest tylko atrapą - moja Simka stała i machała łapkami. Inna sprawa, że tam "rośnie" sporo chaszczy, które mogą skutecznie tarasować przejście. Tego nie sprawdzałam, bo zafiksowałam się na tych schodach - pozostaje tylko teleportacja :(
Ostatnio zmieniony poniedziałek 30 wrz 2019, 23:30 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 30 wrz 2019, 23:26

Inny prześliczny pałac dla wróżek zbudowała - nomen omen - Simstopia :)


Awatar użytkownika
olivkasims
Redaktor
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 25 lip 2019, 09:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Origin ID: olivkasims

Post autor: olivkasims » wtorek 01 paź 2019, 08:37

Mała poprawka tylko Alu ID tej Rosjanki w galerii to MarmeladArt , a ma w swoim katalogu perełki , cudna parcela ślubna
Bez tytułurtmerty.jpg

oraz przepiękna willa na Sulani , mam ją w grze i jest rewelacyjna

https://www.youtube.com/watch?v=54bsyQR2ASI&t=4s

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 01 paź 2019, 17:22

Nooo, willa rzeczywiście przepiękna, i patrząc po dacie - autorka nie dysponowała jeszcze brakującymi elementami wystroju wyspiarskiego. No i doszły łamane schody, które na pewno dałyby więcej pola do manewru. Będę zerkać na jej profil, by zobaczyć, jak zaszaleje z tymi schodami!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 01 paź 2019, 18:45

Piękne dworzyszcze autorstwa #Bidomaudo - speed build z youtube



Domek ten jest do pobrania także w Galerii - ID identyczny - Bidomaudo
Ostatnio zmieniony wtorek 01 paź 2019, 23:04 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 01 paź 2019, 18:46

Piracki statek z Simstopii na yt


Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 01 paź 2019, 18:52

Śliczny drewniany, czarodziejski domek, autorstwa Bidomaudo


Awatar użytkownika
olivkasims
Redaktor
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 25 lip 2019, 09:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Origin ID: olivkasims

Post autor: olivkasims » wtorek 01 paź 2019, 19:11

Alu willa na Sulani jest właśnie zbudowana z tym dodatkiem wyspiarskim bo MarmeladArt zbudowała ją właśnie nią jednej z parceli na Sulani i zawiera obiekty z tego dodatku 😁🤔

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 01 paź 2019, 23:02

Oo, to chyba ja nie znam wszystkich obiektów - nie wiem czemu tak mi się wyobraziło. W grze oglądałam jedynie trzy jej prace. Każda jest piękna. Jeszcze raz wgram ten magiczny pałac wbijając kod MOO - może jego brak spowodował wyparowanie schodów z tych półokrągłych podestów.

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » niedziela 27 paź 2019, 23:52

We współpracy dwie wspaniałe simowe Twórczynie, o których mowa powyżej, tj. MarmeladArt oraz Simstopia stworzyły fantastyczny zaniedbany dwór - Mystery Manor. Prezentację okrasiły smutną, nieco przerażającą historią, rozgrywająca się na tle pięknej muzyki właśnie w tej budowli.
Prezentacja składa się z dwóch części, bowiem MarmeladArt wybudowała gmaszysko, zaprojektowała otoczenie (i zapewne wymyśliła machininę), zaś Simstopia urządziła dwór.
Proszę zobaczyć:




Do pobrania w Galerii
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » poniedziałek 18 lis 2019, 22:29

Pisząc o wybitnych simowych twórcach z pewnością nie można pominąć Praline. Ma ona bowiem wielu fanów, a pobrania jej dzieł można - przez lata twórczości - liczyć w milionach. Twórczyni ta pod nickiem Pralinesims publikowała swoje prace w TSR. Piszę publikowała, bowiem na jej profilu w TSR można przeczytać, że ... przeszła na emeryturę. Nie znaczy to jednak, że zaprzestała swej simowej twórczości. Od niedawna bowiem dzieła bez CC przedstawia w Galerii pod ID TheRealPraline. Należy jednak pamiętać, że po wejściu do jej katalogu trzeba zakreślić "Zaznacz obiekty zmodyfikowane", bowiem Praline zamieszcza tam zdjęcia budynków, co Galeria odczytuje jako modyfikacje i opatruje kluczem. Zaznaczam, że prace te nie zawierają żadnych CC, co najwyżej obiekty z Debug (sprawdziłem pobierając jej kilka domów). Oto przykłady tego, co m.in. znajdziemy TheRealPraline w Galerii:

- Dom czarownicy
Praline dom czarownicy.JPG
Praline dom czarownicy 2.JPG

- Restauracja "Hokus Pokus"
Praline hokus pokus res..JPG
Praline hokus pokus res. 2.JPG

- Luksusowa kamienica
Praline luksusowa kamienica.JPG
praline luksusowa kamienica wnętrze.JPG

Oprócz Galerii prace Praline (bez CC jak również z CC) można znaleźć na blogu Cross-Architecture
https://cross--architecture.blogspot.com/
.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 22 lis 2019, 22:24

Dzięki Wiku za wiadomość o Praline. Nawet nie wiedziałam, że kącik PS na TSR na kołku zawieszony :( Uwielbiałam jej cece do trójki, i skórki i makijaż do czwórki. ZDomy nawet jak na mnie były przeładowane cece, ale skuszę się na te z galerii. Jeszcze raz - dzięki za linki.

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » sobota 08 lut 2020, 01:51

Ostatnio Simy baaaaardzo mnie nudzą - i rozgrywka i budowanie. Jednak nie znaczy to, ze przestałem całkiem się grą interesować. Buszuję sobie bowiem po YouTube i oglądam, jak twórcy mniej lub bardziej znani budują różności. I tak szczególną uwagę zwróciłem na budowniczych, których chcę zarekomendować.

Jednym z nich jest gracz o nicku RGR Gaming (ID w galerii RGR_Gaming). Człowiek ten jest niesamowicie kreatywny, buduje ciekawe obiekty. Co prawda nie wszystkie jego prace być może są najwyższych lotów, ale na kilka, kilkanaście na pewno warto zwrócić uwagę. Na przykład najnowszym pomysłem RGR-Gaming jest Luksusowy Jacht, który prezentuje się bardzo efektownie



link do galerii
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Bardzo ładnie także wygląda Willa w Toskani



link do galerii
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

czy też hipermarket, pomysłowo i ciekawie zaaranżowany



link do galerii
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Jak pisałem powyżej, szukając inspiracji lub pomysłowych rozwiązań warto zajrzeć na kanał RGP Gaming na YouTube lub do jego katalogu w Galerii (chociaż zdjęcia w galerii są fatalne).

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 13 lut 2020, 10:29

Do wcześniej przedstawionych twórców pozwolę sobie dodać gracza o nicku @Simoniona, którego prace wypatrzyłam w Galerii. Do historyjki potrzebowałam ciekawych miejsc, a nie tylko samych domków.
Prace tej twórczyni urzekły mnie tematyką, czyli na miarę możliwości jakie daje gra, wspaniała próbą odwzorowania oryginalnych budowli i miejsc światowej architektury. Niektóre z nich jak Katedra Notre-Dame w Paryżu czy most Karola w Pradze lub Biały Dom, już pokazywałam przy różnych okazjach. Dzisiaj pragnę zaprezentować kolejne 4 prace z bogatej kolekcji.

1. Fontanna di Trevi - Rzym
Fontanna di Trevi - Rzym.jpg
2. Shanghai - Chiny
Shanghai.jpg
Chiny Shanghai.jpg
3. Frauenkirche - Drezno
Frauenkirche Drezno.jpg
wnetrze.jpg
4. Starożytny Rzym
Starożytny Rzym.jpg

Oprócz tych, które zostały już pokazane każdy gracz, którego pasjonują budowle zaliczane do kanonów światowej architektury znajdzie tam: Luwr, Wersal, Watykan, Colosseum, Taj Mahal i jeszcze wiele innych.
Będzie mógł podziwiać plac Aleksandra w Berlinie czy meksykańskie Apocalytpo, które z powodzeniem mogłoby służyć za scenografię do filmu pod tym samym tytułem.

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » wtorek 14 kwie 2020, 00:16

Faktycznie Simoniona tworzy fantastyczne budowle, odwzorowane niemal identycznie w stosunku do oryginałów. Do tej pory nie trafiłem jakoś w galerii na jej prace, muszę więc to nadrobić. @bobas52 dziękuję za przedstawienie tutaj tej twórczości :).

Dzisiaj nawiążę znowu do prezentowanej już w tym kąciku utalentowanej MarmeladArt. Ostatnio bowiem wybudowała ona w pełni funkcjonalne i grywalne parcele publiczne: szpital i komisariat policji.
1. SZPITAL


Aby ten obiekt był grywalny należy:
1. Wyślij swojego Sima do pracy w szpitalu.
2. W polu Szpital wprowadź następujący kod: bb.enablefreebuild i bb.moveobjects.
3. Zniszcz oryginalny budynek i umieść nowy z Galerii !!!

link do pobrania w Galerii
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false


2. KOMISARIAT POLICJI


Jak umieścić? Tak samo jak poprzednio
1. Wyślij swojego Sima do pracy na posterunku policji.
2. W partii działki policji wpisz następujący kod: bb.enablefreebuild i bb.moveobjects.
3. Zniszcz oryginalny budynek i umieść nowy z Galerii.

link do Galerii
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Warto obejrzeć oba filmiki z budowy w całości, bowiem na ich końcu opowiedziane są ciekawe historie.

Awatar użytkownika
El-żunia
Bloger
Posty: 59
Rejestracja: środa 08 kwie 2020, 17:07
Origin ID: LynnCowel

Post autor: El-żunia » sobota 18 kwie 2020, 13:37

Niesamowite są te prace, aż dziw bierze, że to tylko simy. Ja znalazłamm fajną kule :D


Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 20 kwie 2020, 14:33

Elu - świetny jest ten dom - kula. Poświęciłam dłuższą chwilę zanim rozgryzłam tajniki budowy tejże. Podziwiam inwencję twórczyni, bo sama idea tej kuli wydała mi się na początku dość karkołomna. Sama kula (mieszkalna) przypomina mi iglicę telewizyjną w Berlinie

igl.jpg

Brakuje tylko tego czegoś na szczycie, no i wysokiej nogi. Gdyby ją dorobić - to wypisz -wymaluj berliner-fernsehturm :)



A jak już jesteśmy w przestworzach, to znalazłam inny dom "w chmurach" Nawet więcej niż dom - Olimp!


ol.jpeg




Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » środa 22 kwie 2020, 22:42

Oto kolejna fantastyczna praca :a_bravo:



Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 23 kwie 2020, 17:45

To jest coś niesamowitego. Oglądałam z rozdziabioną gębusią. Pokłony biję jak Alladyn! Muszę koniecznie oblukać to w grze!

Uwaga1 - autor tej parceli umieścił info na youtube, że parcela jest do pobrania ZA DARMO tylko przez 2 miesiące od daty publikacji. Klikając w link jesteśmy przekierowani na stronę, na której trzeba podać specjalne hasło - jest ono dostępne na youtube w informacjach dodatkowych (także linki do pobrania). Na wszelki wypadek wklejam tutaj link i to hasło, gdyby ktoś nie znalazł (brawo ja :( - przeszukałam najpierw setki komentów, zanim wpadłam na to GDZIE jest ten link):

https://easyupload.io/8nrfma?__cf_chl_j ... 6Mrpje0ISU

hasło: RG_BUILDS2020

Autor tej pracy jest także w galerii pod ID: RGR_Gaming

Uwaga2: Do tej parceli potrzebny jest mod na dowolne obracanie przedmiotów, który już @Wikki pokazywał w dziale modyfikacji

Uwaga3 - potrzebna będzie także półka specjalna z mnogą ilością slotów autorstwa Pictureamoebae - aby móc ustawić dowolną ilość obiektów koło siebie.

Link do półki podaję w dziale modyfikacji tutaj viewtopic.php?f=39&t=995
Ostatnio zmieniony czwartek 23 kwie 2020, 19:49 przez Alibali, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » czwartek 23 kwie 2020, 19:05

Sklep IKEA, o którym mowa powyżej można pobrać bezpośrednio z Galerii. Nie potrzeba do tego specjalnego hasła. W galerii Twórca - RGR-Gaming - nie zastrzega też czasu, przez który można pobrać parcelę. Prosi jedynie o to, by pracy nie plagiatować.
Oto link do Galerii:
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

@Alibali , aby pobrać sklep IKEA nie potrzebne jest posiadanie modu T.O.O.L ani tak zwanej "czerwonej półki". Wszystko pobiera się dokładnie tak, jak zbudował to autor.
(pobrałem, chociaż nie mam tych modów, nic się nie dzieje, nic nie zniknęło). Natomiast wskazane jest (a nawet konieczne) przed umieszczeniem nieruchomości na parceli wpisanie kodu bb.moveobjects

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxis - Genialni Twórcy”