Najbardziej twórczy simowi budowlańcy i ich genialne prace

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Origin ID: Aschantka

Re: Najbardziej twórczy simowi budowlańcy i ich genialne prace

Post autor: Alibali » wtorek 08 wrz 2020, 22:05

Świetne są te prace, i gdybym tylko lubiła te klimaty, to na pewno z wielką ochotą bym pobrała. Ale jak już napisałam w innym miewjscu - ja nawet w mojej ukochanej TRÓJCE nie pofatygowałam się do Przyszłości... Utknęłam w epoce wiktoriańskiej i już! Pakietu nie kupię, nawet jeśli dojdą z nim najpiękniejsze fryzury i meble. No, chyba że cichcem dodaliby koniki :) Ale wracając do tematu - Wiki - parcele stworzone przez wspomnianych wyżej kreatorów są boskie!
Ostatnio zmieniony czwartek 21 sty 2021, 16:16 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 09 wrz 2020, 15:10

W jakimś sensie więcej pracy widać w tych pracach niż w dodatku, wspaniałe parcele-mini światy. Osobiście bardzo lubię tematykę kosmiczną choć paradoksalnie Gwiezdne Wojny nie najbardziej (za bardzo to "ludzkie" - do tego się ograniczę bo nie o tym jest temat ) ale zdecydowane brawo dla budowniczych takich cudów, masa szczegółów i ...jest klimat!
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » środa 20 sty 2021, 22:18

Hej kochani, zapraszam Was do obejrzenia prac, bardzo kreatywnej twórczyni o ID The SimStream. Tworzy naprawdę niesamowite i fantastyczne rzeczy.

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » poniedziałek 29 mar 2021, 14:30

TheRealPraline (znana też jako Pralinesims) na Cross Design obecnie udostępniła za darmo i bez CC zestawy swoich domów:
1/ zestaw 24 domów zbudowanych i urządzonych tylko obiektami z gry podstawowej TS4
https://cross--design.blogspot.com/2021 ... -lots.html

(przykładowe domy)
pralines 1.jpg

2/zestaw aż 120 domów - mieszkalnych, komunalnych, parków (też bez CC)
https://cross--design.blogspot.com/2021 ... dated.html

(przykładowe parcele)
pralines 2.jpg

Dla fanów tej Twórczyni to nie lada gratka :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz

Post autor: Alibali » środa 04 sie 2021, 18:29

@Kirka - dzięki - rzeczywiście to nie lada gratka zważywszy, że Praline zaprzestała udostępniania swojej twórczości na The Sims Resource. Ku mojemu ogromnemu żalowi, bo bardzo lubiłam jej prace - szczególnie do TS3.

Natomiast dziś chcę pokazać prace innej zasłużonej i znanej już na Simtopii artystki - Marmaladesims (na YT MarmaladeArt)

Jak zwykle jej domy zapierają mi dech w piersiach :)

Rezydencja w Wierzbowej Zatoczce

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz

Post autor: Alibali » środa 04 sie 2021, 18:29

Inna praca Marmalade - śliczna willa na Sulani

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz

Post autor: Alibali » środa 04 sie 2021, 18:30

Jeszcze inna sulanijska praca - uroczy bungalow

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz

Post autor: Alibali » środa 04 sie 2021, 18:31

Nie ma sensu chyba wklejać poszczególnych prac - daję link do całego katalogu Marmalade na Youtube

https://www.youtube.com/channel/UCHf_a5 ... qnw/videos

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz

Post autor: Alibali » środa 04 sie 2021, 18:34

A teraz z innej beczki - w poszukiwaniu inspiracji dotarłam do fajnych prac zbudowanych na bazie najnowszego farmowego dodatku

Dość ciekawa praca Cyberdoll

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz

Post autor: Alibali » środa 04 sie 2021, 18:35

Inna farma w wykonaniu SimLicy

Link do pracy w galerii

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Edit: zauważyłam kilka komentarzy świadczących o tym, że farma ma jakieś niedociągnięcia. Ktoś pisze, że sima musi w niektóre miejsca teleportować, ktoś inny - że nie działa np kuchenka... Nie wiem - warto by sprawdzić, bo sama farma jest urocza.
Ostatnio zmieniony środa 04 sie 2021, 19:58 przez Alibali, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz

Post autor: Alibali » środa 04 sie 2021, 18:35

Kolejna farma tym razem w wykonaniu RoxxySims. Farma ta powstała jednak dużo wcześniej - zanim wypuszczono dodatek, więc trzeba by ją w niewielkim stopniu przerobić stawiając budyneczki gospodarskie oraz grządki pod uprawę olbrzymich warzyw.

Ostatnio zmieniony środa 04 sie 2021, 19:56 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz

Post autor: Alibali » środa 04 sie 2021, 18:40

Najbardziej podoba mi się chyba praca KateEmerald - z wykorzystaniem mostka, koła młyńskiego i innych obiektów z debugu. Wyróżnia ją także ciekawe ukształtowanie terenu - z licznymi stawikami. Bardzo ładnie to wygląda, ale nie wiem, czy jest funkcjonalne, bo nie wypróbowywałam.

Uwaga - KateEmerald używa narzędzia autorstwa TwistedMexi - Tools - link do tego narzędzia podałam w dziale modów. Jest zupdatowany pod farmę.

viewtopic.php?f=39&t=787

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz

Post autor: Alibali » środa 04 sie 2021, 20:48

I jeszcze raz Marmelad - jej starsza praca ( z kwietnia br) zatytułowana Stara Farma Babci - ale jest tak pomysłowo zrobiona, że warto ją pobrać aby choć obejrzeć! Prace Marmelad są w większości basegame plus ew. dodatek tematyczny. Praca ta wywołała mój szczery zachwyt, zwłaszcza, że ukazała się ZANIM wypuszczono dodatek farmowy. Teraz można uzupełnić o obórkę i kurnik, już widzę biegające po farmie króliki i kury, fruwające ptaszki... Tylko, czy aby babci wystarczy sił... Trzeba by do pomocy całej rodzinki! :)

Link do galerii https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Wszystkie prace Marmelad udostępnione w galerii są pod tym linkiem:

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Udostępnione na kanale youtube - link podałam wyżej, ale podam jeszcze raz, z uwagi na mnóstwo poradników budowlanych i trików, jakie stosuje Marmelad i którymi chętnie się dzieli:

https://www.youtube.com/channel/UCHf_a5 ... qnw/videos

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxis - Genialni Twórcy”