Domus Aurea

dw62801
Asystent
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2019, 16:28
Origin ID: dw62801

Domus Aurea

Post autor: dw62801 » piątek 29 mar 2019, 17:49

Na początek przedstawię ideę, która stoi za całym projektem. Prostopadłościan, który nie ma okien wychodzących na ulicę, wznosi się ponad mur obwodowy, który otacza ogród z czterech stron. Za pustymi fasadami tego minimalnego domu, pokrytego surowo białą powierzchnią, stoi 2-piętrowa ściana pokryta złotym płatem, która podnosi jakość światła w środku (teoretycznie).
Całe naturalne światło (na tej konkretnej działce) pochodzi z tylnej części budynku, które wpada poprzez wolną przestrzeń między budynkiem a otaczającym go murem. W murze oraz w górnej części budynku znajdują się otwory, które również dostarczają naturalne światło (rozświetlając pomieszczenia w całości). O każdej porze dnia budynek jest w pełni naturalnie oświetlony. Złota ściana w rzeczywistości odbijałaby światło wpadające przez okna nad basenem, w simsach niestety tak się nie dzieje.
PRZEKRÓJ.png
Funkcjonalność domu podzielona jest na trzy płaszczyzny:
Na parterze znajduje się część rozrywkowa - salon, kuchnia z jadalnią, kino domowe wraz z barem, łazienka.
Pierwsze piętro przeznaczone jest do spania - główna sypialnia oddzielona łącznikiem od pokój dla dzieci i pokóju dla gości; każdy z pokoi posiada własną łazienkę oraz garderobę.
Natomiast dach działa jako prywatna przestrzeń do wypoczynku - basen z miejscem na BBQ.
floorplan 1.png
floorplan 2.png
floorplan 3.png
Elewacja budynku:
1. front.png
2. front parking.png
3. side.png
4. side.png
5. view ground lvl.png
Skromny ogród z tyłu domu:
6. backgarden.png
Wnętrza:
livingroom.png
TV room + bar.png
dining room.png
kitchen.png
landing.png
master bedroom.png
bathroom.png
wardrobe 1.png
wardrobe 2.png
kids room 1.png
kids room 2.png
gest bedroom.png
guest bedroom desk.png
rooftop.png
view rooftop.png
Na specjalne życzenie Alicji zdjęcia są bez dodatków.

Ostatnio często buduję (lub przenoszę już istniejące budynki) w Del Sol Valley ze względu na oświetlanie. Problem w tym mieście jest taki, że niezwykle rzadko można spotkać chmury na niebie. I czasami potrafi minąć kilka ładnych dni aż to się zmieni. Niestety pora dnia ma również znaczenie i bardzo ciężko natrafić na idealny moment. Zawsze panuje bezchmurne niebo bądź nadmiernie pochmurne (bez światła słonecznego panuje szarawy klimat). A szkoda, ponieważ zdjęcia z chmurkami wychodzą dużo lepsze. Czy ktoś wie czy istnieje coś co może pomóc mi z tym problemem? :)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 31 mar 2019, 12:25

Kolejny ambitny, modernistyczny projekt. Minimalizm do kwadratu. Wnetrza jak zawsze wypieszczone na maksa - tym razem są ocieplone i mimo ze modern do bólu są przytulne.
Jak zmienic pogode - to latwo o ile ktos ma dodatek Sezony. Wystarczy postawic maszyne do zmiany pogody na parceli i miec tam sima z jakims tam poziomem majsterkowania - Mod MCC sie kłania.
Sim zmienia pogode na taka jaka nam pasuje. "Pochmurne niebo", Bezchmurne niebo" ,"Upał". "Snieg" ,"Burza" albo "Leje". Czekamy 5 minut simowych by ta pogoda się zmienila . Wywalamy maszyne i juz mozna zapisac parcele albo robic zdjecia.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 31 mar 2019, 14:34

Fajnie, że jako znawca tematu przedstawiłeś także pewien sens i zamysł tego rodzaju bryły. W rzeczywistości takie projekty trochę mnie "przerażają" kojarząc się jakoś mrocznie może też przez to, że wyobrażam sobie jakoś z automatu jak taki "klocek" będzie wyglądac poszarzały za 50 lat jeśli nie będzie odnawiany a że okien ma tyle co nic to tymbardziej mógłby sie skojarzyc z bunkrem poprostu ale na Twoich fotach i w Twoim wykonaniu w grze wygląda to całkiem fajnie, ciekawie i realistycznie. Mistrzowska robota a zamysł ze światłem w twoich objasnieniach rzuca inne hmmm.. światło na sens takiej budowli z nikła liczbą okien. To taki eksperyment architektoniczny, bardzo ciekawy i dzięki takiej prezentacji można przełamać negatywne podejście do takich bunkrowatych nieco na pierwszy rzut oka brył.
Mi się to spodobało jednak bez opisu ,ciekawie zrobionego przekroju (mega pomysł) nie rozumiałbym sensu a może nawet autorowi podobnej bryły przykładowo w galerii wytknąłbym niedyskretnie brak okien ;) To właśnie totalny (nie wiem czy słowo "futurystyczny" jest jeszcze aktualne czy juz przestarzałe w odniesieniu do takich projektów) modern coś co mnie troche ciekawi choć chyba nie do końca przemawia zwłaszcza w realu (bo w grze wygląda super).
Dzięki Twojej pasji i umiejętnościom przenoszenia takich projektów do gry możesz faktycznie zainteresować innych nie tylko swoimi znakomitymi pracami ale i odpowiednikami w realu a fajna rzeczą jest wykorzystywanie gry do tego by cos przekazać i opowiedzieć.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 31 mar 2019, 16:58

Miszka, lepiej ująłeś w słowach to, co sobie myślałam. Oddzielam dwie warstwy tej prezentacji - od idealnego wręcz odwzorowania, od życia w takim bunkrze w realu. Nie myślę tu o aspektach zaniku tej pięknej bieli z biegiem lat. Już Heraklit z Efezu orzekł setki lat temu ze smutkiem - panta rhei... Tylko o tym, że przyzwyczailiśmy się do pewnej idei - oglądamy świat z okien, i ludzie nas oglądają - w oknach. Obce nam - Europejczykom jest odgradzanie się murami od świata zewnętrznego. Muzułmanie - myślę - przyjęliby ten projekt z zachwytem.
Świat się jednak zmienia, i okazuje się, że pokazywanie tego, co mamy, z czego jesteśmy dumni - może się skończyć tragicznie. Minęły więc czasy świetnych fasad, blichtru wystroju zewnętrznego, po których można było rozpoznać - tam to musi mieszkać wieeelki bogacz... Ludzie, którzy "mają" chowająsię za murami, albo w takich bunkrach właśnie.
Ten ma wspaniałe atuty i walory - zamysł doświetlenia poprzez takie ustawienie otworów i barw, że dom nie generuje pewnie zbyt wysokich opłat za energię :)

A propos nietypowego "wykorzystania materii"... Jest taki dom - wieżowiec - w Malmoe bodajże, który ma szklane podłogi i szklane ściany. Ludzie, którzy tam mieszkają, wg mnie - czują się jak pod okiem Wielkiego Brata... Ale ja - przy moim lęku wysokości - umarłabym chyba ze strachu, gdybym miała stąpać po takiej podłodze. Pomijam już to, że ŻADEN aspekt życia nie jest już sprawą intymną w takim mieszkaniu...

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 01 kwie 2019, 09:43

Sam zamysł tej budowli jak dla mnie jest futurystyczny. Natomiast wizja mieszkania w takim bunkrze, jak już napisali moi poprzednicy, wzbudza lęk. Odgradzanie się murami od ludzi - niepokoi.

Niewątpliwi jest to projekt wykraczający poza przyjęte schematy. Minimalistycznie urządzone wnętrza zachwycają estetyką użytych do aranżacji dodatków i zadowolą najwybredniejszych klientów.
Przykładem tego, że tak nowatorskie projekty znajdują swoich nabywców w realu niech będzie Flexhouse - dom nad brzegiem szwajcarskiego jeziora w Zurichu
012684_960 zm.jpg
Musimy być na to przygotowaniu, że coraz częściej projekty domów przyszłości, będzie można oglądać nie tylko w fazie projektowania.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 01 kwie 2019, 18:15

Ale ten dom Bobi jest naprawdę piękny. No - w moim odczuciu przynajmniej! Tylko te schodki jakoś nie pasują... Pewnie tak jak Misza rozważał - ząb czasu je nadwerężył i znikła rażąca oczy biel...Ale przez to zrobiły się beżowe, a do całości pasowałyby szare. Wiem wiem - czepiam się :a_laugh2:

dw62801
Asystent
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2019, 16:28
Origin ID: dw62801

Post autor: dw62801 » poniedziałek 01 kwie 2019, 22:21

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i miłe słowa.

@kreatora Minimalizm do kwadratu - takiej nazwy powinienem użyć dla tego domu. Tą sztuczkę z maszyną znam (gdybym nie widział trailera to pewnie bym nie wiedział). Problem polega na tym, że "pochmurne niebo" powoduje szarawy klimat, bez przebłysków słońca. I czasami trzeba czekać na ten moment, gdy pojawia się słońce, a chmury latają po niebie.

@SimDels, @Alibali, @bobas52 Właśnie tak myślałem, że bez kilku słów wyjaśnień może być ciężko z rozumieniem tego projektu. Hmm, nie myślałem o tym projekcie jako o bunkrze. Zwróciliście na to uwagę i macie jak najbardziej rację. W moim zamyśle dom nie stałby samotnie pośrodku natury a pomiędzy innymi budynkami w gęsto zaludnionym mieście. I wtedy mur można by było nazwać "ogrodzeniem" w pewnym sensie tego słowa.

Alu, starałem się znaleźć ten wieżowiec ale bez skutku. Czy strop i ściany budynku naprawdę są pokryte szkłem? Po co komu TV? :) Skoro jesteśmy w temacie wieżowców to taka ciekawostka ode mnie - każdy zapewne wie, że najwyższym budynkiem świata jest Burj Khalifa (ok. 830m). Niedługo, również w Dubaju, zostanie pobity ten rekord przez Creek Tower, który osiągnie 1350m. Poniżej fotka z "czubkami" obu budynków:
Obrazek

Bobi, świetnie wygląda ten modern z tymi wykrzywieniami. Schodki, które bezgranicznie nadwyrężył czas i utraciły swój śnieżnobiały odcień, tak naprawdę prowadzą donikąd :)

PS. Czy jestem jedyny co nie myśli co się stanie z budynkami jak ich "żywot dobiegnie końca"? Do mnie bardziej pasuje"carpe diem".

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 01 kwie 2019, 23:46

Być może chodziło o ten dom ze szkła, ale ja tylko o nim czytałam, nie widziałam go więc nie wiem jak wygląda. Jest właśnie w Malmoe


https://www.google.com/search?tbm=isch& ... Ob55e9pz2M:


Coś jest na rzeczy, bo znalazłam kolejny szklany dom w Malmoe - - nie wiem czy o ten chodziło też, bo artykuł czytałam już dawno temu, a ten - wygląda na to że jest w budowie. Ale też ma podłogi ze szkła, co wyraźnie widać przez szklane ściany

https://www.agefotostock.com/age/en/Sto ... J19-236695


Natomiast jak to wygląda można sobie wyobrazić na podstawie wyglądu tego domu, który jest cały ze szkła łącznie z podłogami (ale to też jest nie ten, bo z tego artykułu, który czytałam wychodziło, że jest to dom wielolokalowy. Nie piszę wielorodzinny bo u nas to kojarzy się inaczej.


https://www.google.pl/search?q=glass+ho ... RJM:&vet=1


Tu masz dom ze szkła ale nieużytkowy (w sensie mieszkania) - jest to galeria mebli

https://www.google.pl/search?q=glass+ho ... RJM:&vet=1

A tu masz ciekawy artykuły

http://news.o.pl/2013/01/25/simplicity- ... ka-poznan/#/

https://www.archdaily.com/449606/villa- ... um=gallery


Przeciekawych budynków jest mnóstwo. We Wrocławiu powstał hotel Hiltona Ovo z dwoma poziomami penthouse'ów na samej górze - widziałeś? Na pewno widziałeś, ale wkleję fotkę dla naszych forumowiczów:

http://www.kingsapartments.pl/ovo-wrocl ... ek-polsce/


Nie podobają mi się te szklane "nowotwory" bo są pozbawione intymności i przytulności. Jestem przywiązana do budownictwa tradycyjnego,ze starych stylów podoba mi się Secesja różnie nazywana w różnych krajach. Podobają mi się projekty domów Gaudiego, ale bez okrzyczanej i niedokończonej Sagrady Familii w Barcelonie. (Wiesz, że istnieje Barcelona, nawet z Sagradą - (jako świat) - do The Sims 3? Dałam linka w dziale światów na forum społecznościowym).

Domy Gaudiego to arcydzieła - z przepięknymi, misternymi kutymi w żelazie klatkami schodowymi. Koleżanka w pracy odchodząca na emeryturę dostała w prezencie album, który sobie zażyczyła - właśnie poświęcony Gaudiemu, i dech nam zapierało, gdy oglądaliśmy jego projekty...

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 02 kwie 2019, 00:07

I jeszcze uzupełnienie. To nie tak, że ten dom jest bunkrem. Ma swoje piękno zawarte w czystej bryle - zaprojektowanej bardzo mądrze i pomysłowo. Ten kunszt zauważyłam i doceniłam. Ale nie zamieszkałabym w takim domu - bo źle w nim bym się czuła. I zapewne o tym każdy pomyślał zabierając głos.
Nasz wiek, a co za tym idzie - doświadczenie - a także fakt, że nie jesteśmy bogaczami - nauczyły już nas oddzielania piękna od praktyczności. Stąd troska o tę biel za kilka - kilkanaście lat :) Ty jesteś jeszcze idealistą, Danielu :)

dw62801
Asystent
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2019, 16:28
Origin ID: dw62801

Post autor: dw62801 » środa 03 kwie 2019, 18:57

Alu powiem szczerze, że nie przemawia do mnie żaden z tych projektów, które tutaj pokazałaś. Konstrukcja jednego z tych domów jest wykonana wyłącznie ze szkła, nawet meble w środku. Ja osobiście uważam co za dużo to nie zdrowo:)

Bardzo ciekawa ta Barcelona. Szkoda, że tak bardzo okroili TS4 i nie można już robić tak wielu pomysłowych rzeczy...

W temacie secesji jestem bardziej przychylny projektom z pierwszego obrazka.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 03 kwie 2019, 19:38

Nawet nie wiedziałam, że takie piękne, secesyjne domy można spotkać w Barcelonie.
A ja zachwycałam się domem, który znajduje się w Paryżu - który jest autorstwa Julesa Lavirotte'a z 1901r.
Ma przepiękną ceramiczną fasadę - co nie dziwi, bo był zaprojektowany dla właściciela dobrze prosperującej fabryki ceramiki, Alexandre Bigota, w której tworzono projekty do prac najsłynniejszych architektów secesyjnych - w tym: Julesa Lavirotte'a, Hectora Guimarda, Louisa Majorelle, Henri Sauvage'a, Henry'ego van de Velde, Auguste Perreta, Andre Arfidsona, Anatole de Baudota i wielu innych.Użycie glazurowanej ceramiki na wielką skalę na elewacji tego budynku jest pierwszym tego typu przykładem na zachodzie Europy, bo wiem, że arabscy budowniczowie wykorzystywali ją wcześniej.
Dom jest naprawdę piękny - znajduje się w Paryżu przy Avenue (alei) Rapp 29

CC1E87.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik DW”