Farnsworth House

dw62801
Asystent
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2019, 16:28
Origin ID: dw62801

Farnsworth House

Post autor: dw62801 » środa 06 mar 2019, 18:19

Przedstawiam wam moją replikę domu Farnsworth, jednego z najbardziej znanych projektów na świecie. Starałem się odwzorować wnętrza najdokładniej jak tylko mogłem (pomijając akwarium w jednej z łazienek, zostało mi po wersji bez modów - podobało mi się więc zostało). Poniżej efekt końcowy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Parcela do pobrania tutaj:
http://www.simfileshare.net/download/881062/

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 06 mar 2019, 21:57

Ten dom już chyba komentowałam ci na oficjalnym??? Nie chadzam tam, więc nie sprawdzę... Nie znaczy, że nie zaglądam czasami - gdy muszę...

Jest świetny, choć przyznam, że w realu takiego bym nie wybrała...
Widziałam dwa filmy, w których pokazano dom podobny do tego - też już chyba pisałam - jeden to Noc i ciemność Agathy Christie (odcinek serialu z panną Marple).
Drugi - to film z Colinem Firthem - "Samotny meżczyzna" Profesor żyjący w związku z innym mężczyzną, i jego samotność po śmierci partnera. Film ten wyreżyserował projektant Tom Ford - i na każdym kroku widać jego "oko" i rękę. Fim skądinąd świetny, za który C.F. mój ukochany Darcy - dostał Oskara! Tam też w jednej z "ról" występuje podobny do twojego dom. I pamiętam co myślałam oglądając film - świetne wnętrza, w których ja - żyjąca jednąnogą w 1920r - mogłabym mieszkać!.
Jednak pewnie nie umiałabym mieszkać w domu, w którym jest taki porządek :P
Podejmujesz się trudnych zadań DW. Wielkie brawa - i mam nadzieję, że będziesz tu publikować swoje prace systematycznie.
Dobrze by było abyś w swoim kąciku (na pewno go otrzymasz) - opublikował wszystko to, co stworzyłeś także do trójki.
Jedyne, co mi przeszkadza to sposób obróbki fotek. Wolałabym oglądać to w wersji takiej jak w grze. Jedno czy dwa zdjęcia możesz dla własnej satysfakcji obrobić w taki sposób, ale na dłuższą metę jest to bardzo męczące i drażniące.

dw62801
Asystent
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2019, 16:28
Origin ID: dw62801

Post autor: dw62801 » środa 06 mar 2019, 23:33

@Alibali Alicja z oficjalnego forum. Witam. Pamiętam komentarz z Agathą Christie do innego projektu - betonowy modern wyrastający ze skał, wtopiony w las z drzewem w środku. Farnsworth jest jednym z moich ostatnich i wymagał edycji terenu.
Znam film z C.F. ale z tego co potrafię sobie przypomnieć to dom w stylu mid-century modern. Ciężko mi jest przypomnieć coś więcej odnośnie domu. Ale raczej nie mówimy o tym samym budynku. Jeśli podobał Ci się "Samotny mężczyzna" w reżyserii Toma Forda to polecam "Zwierzęta nocy" z Jake Gyllenhaalem i Amy Adams. Jeśli lubisz filmy przy których trzeba wytężyć odrobinę umysł to na pewno Ci się spodoba (pomijając "oko i rękę Forda", jak to ujęłaś).
Ja dla odmiany nie umiałbym mieszkać w domu, w którym nie ma porządku. Jestem jak Monika z "Przyjaciół" pod tym względem, nawet mam coś na wzór schowka:
Obrazek
Jeśli chodzi o edycję zdjęć to używam program ReShade, dzięki któremu gra wygląda tak, jak na tych zdjęciach. Powiem szczerze, że nie chciałbym wrócić do wcześniejszej, wręcz cukierkowej wersji.
Dziękuję za komentarz.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 11 mar 2019, 09:28

Powiem szczerze daleko mi do perfekcjonizmu i porządku jakim nacechowane są Twoje prace. Lubię od czasu do czasu dodać skromne "łapacze kurzu" :) , dzięki którym pomieszczenia są mniej sterylne, ale za to bardziej przytulne.

Sam dom choć niewątpliwe piękny pozbawiony jest intymności, której nie zagwarantują nawet zasłony. To budynek zdecydowanie dla koneserów pięknych widoków za oknami.
Byłoby miło gdybyś do swoich prac podawał linka do Galerii, o ile nie sprawi to trudności.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 11 mar 2019, 13:54

Mnie sie osobiscie bardzo podobają te wnetrza - wysmakowany modern, choc zimny. Faktycznie trudno sobie wyobrazic w tych wnetrzach kobiete w zwiewnej kietce, czy paradujacą w bieliźnie. Sa bardzo męskie , bardziej przypominają luksusowy wypoczynkowy dom poteznej korporacji niz dom mieszkalny. Swietne miejsce na poufne konferencje facetów w nieskazitelnych garniturach. Gosc w dzinsach nie ma prawa tu zaistnieć, a kobieta tylko w garsonce i jako sekretarka, w ostatecznosci także jako sprzataczka.
Nic dziwnego ze padaly tu oskarzenia o braku przytulnosci .. :a_rolling:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 11 mar 2019, 21:33

T juz nie sa simsy to wygląda zupełnie jak cos innego, progs do projektowania architektury nętrz i brył, kapitalnie to wszystko wygląda, mega efektownie ale i sam projekt także pokazany w "normalnej" grafice maxisa prezentowałby sie równie ciekawie za sprawą lekkości i pryginalności. Widać, że znasz się na rzeczy. Modern trzeba czuć ,ja go z reguły za mocno nie czuje mając przywiązanie do starszych form (również w jakimś sensie prostych bo gotyk u mnie wygrywa z barokiem i innymi naleciałościami) ale to jednak zupełnie inna bajka. Przy nowej architekturze zadaje sobie pytanie takie odnośnie upoływu czasu przy braku bezustannej pielęgnacji dla danego budynbku i miejsca; ok gotycka kamienica po wiekach przyciemni kolor, i jeśli nie będzie przebudowana nie do poznania tudziez wyburzona to może przetrwa nawet te 700-800 lat (przykłady można znaleźć u nas głównie w Toruniu) a co stanie się z wiezowcem czy tym bardziej modernem, zamieni sie w smutny bunkier bez okien czy może jednak będzie przez upływ czasu tez w jakis sposób klimatyczny i doceniony (równiez odnawiany itd). Pomniejsze projekty jednorodzinne lub małe bloczki wydaja sie trwalsze niz większe molochy ale to tylko takie rozkminy sennego Delsowatego ;)
Projekt świetny, foty powalaja na glebę choć przyznaje że mam ochote zobaczyc sobie to także w wersji nieupiększonej przez progs graficzny. Chyba najbardziej spodobał mi sie pomysł z akwarium w łazience (chyba podkradne sobie kiedys bo łazienki zawsze traktuje troche po macoszemu jako "zło konieczne" (wszak simy nie musza sikac jesli nie chcemu i posiadamy odpowiedni mod ;) ).Pokój z krzesełkami tez wymiata. Brawo Danielu.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

dw62801
Asystent
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2019, 16:28
Origin ID: dw62801

Post autor: dw62801 » poniedziałek 18 mar 2019, 22:07

@bobas52, @kreatora, @SimDels Dziękuję za odwiedziny i komentarze.

@bobas52 Na końcu posta znajduje się link do pobrania domu wraz z modami. Parcela również znajduje się w galerii (ID: dw62801). Co do "łapaczy kurzu" też lubię i często aż za bardzo :)

@kreatora Projekt miał wyglądać jak luksusowy wypoczynkowy dom z lat 50. Niestety nie udało mi się znaleźć eleganckiego stołu z tego okresu. Ale miałem nadzieję, że wszechobecne drewno nada trochę przytulności.

@SimDels Zachęcam do pobrania aby zobaczyć jak dom wygląda z simową grafiką. Następny dom pokarzę bez ReShada, już nawet zrobiłem zdjęcia. Nawet zrobiłem przekrój domu by wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi. Ale to wkrótce :)

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 22 mar 2019, 21:19

Ten dom jest rzeczywiście niesamowity, w latach 50-dziesiątych XX wieku stanowił nowatorskie rozwiązanie. Bardzo wiernie odtworzyłeś bryłę budynku, a wnętrza mają idealnie dobrane meble, szczególnie salon i kuchnia. Pomysł z akwarium w łazience, jest jak najbardziej trafiony, pasuje do całości i stwarza iluzję okna w tym, chyba jedynym intymnym pomieszczeniu.
Nie chciałabym mieszkać w takim "akwarium", ponieważ nie nadaję się na uczestnika Big Brothera. :03-face-with-tears-of-joy:
Świetna praca :a_bravo:

dw62801
Asystent
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2019, 16:28
Origin ID: dw62801

Post autor: dw62801 » poniedziałek 25 mar 2019, 19:01

Dziękuję serdecznie za zostawienie komentarza @Ktosik. Nie każdy nadaje się na uczestnika Big Brothera :a_laugh2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik DW”