Piękne domy _wengielne.

Szukasz swojego miejsca? To jest dobre na początek. Jak się rozkręcisz, dostaniesz swój własny kawałek podłogi
Awatar użytkownika
_wengiel
Roznosiciel kawy
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 20 lis 2018, 08:42
Origin ID: _turtlesflowers

Piękne domy _wengielne.

Post autor: _wengiel » sobota 24 lis 2018, 19:01

Dawno temu, jakąś godzinkę wstecz, postanowiłem zbudować fajny dom. Ale nie takie baraki i dziwadła, co budowałem do tej pory, tylko coś co rzeczywiście przypomina dom i można się nim pochwalić na łamach forum. Bo przecież nie mogę Wam bez ustanku zawracać głów RimWorldem. :D Rozejrzałem się więc po Google Images i znalazłem coś, co chyba byłbym w stanie odtworzyć. Wziąłem się więc do roboty i tak oto powstało to:
simsy.jpg
Wiem, jedno zdjęcie jest nieszczególnie wymowne, ale takie zdjęcia już są, że tylko jedną stronę pokazują. Jeśli uda mi się zaczerpnąć nieco wyobraźni, dopracuję pozostałe strony oraz wnętrze. Powyższe zdjęcie zaś niech zostanie zalążkiem czegoś większego, śmielszego i ogólnie fajniejszego.

EDIT: Zmniejszyłem zdjęcie do rozmiarów podlegających forumowym wytycznym.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 25 lis 2018, 15:52

Czekamy więc na resztę zdjęć - bo teraz trudno ocenić co ci z tego wyjdzie.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 25 lis 2018, 17:45

Ano :) Jak na pierwszy bardziej ambitny dom to ta bryła wcale nieźle Ci wyszła :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 26 lis 2018, 23:33

SUper, też czekam na więcej (fotek tego budynku i inne) bo zapoiwiada się ciekawie, ładna bryła, estetyczne dachy i fajne balustradowe wejście (chyba wejście tam jest bo zakładam, że to front).
Super, że załozyłes swój temat a R.W. czy innymi rezczami także "zanudzaj" dowoli ile wlezie :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
_wengiel
Roznosiciel kawy
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 20 lis 2018, 08:42
Origin ID: _turtlesflowers

Post autor: _wengiel » wtorek 27 lis 2018, 14:00

@SimDels, zgadza się, jest to strona wejściowo-odfrontowa. :D

Zajęło mi to sporo głowienia się, ale w końcu udało mi się coś zdziałać z wnętrzem. Zdziwiłem się, gdy po zakończeniu nadal miałem dość sporo pustego miejsca - więcej niż pomysłu na zagospodarowanie go. Byłbym więc wdzięczny, gdyby ktoś coś zechciał podpowiedzieć.

Parter:
simdom3.png
Kuchnia z barem i jadalnią, łazienka (bardziej ubikacja, specjalnie wybajerowana dla gości :D), salon, schody na górę.

I piętro:
simdom2.png
Korytarz, sypialnia młodzieży (jak pojawi się młodzież i zobaczę, na co wyrośnie, to urządzę odpowiednio ;)), łazienka (nie przesadzona?), schody na górę, sypialnia dorosłych.

Strych:
simdom1.png
Miejsce, gdzie artysta, którego zamierzam wprowadzić do środka, może rozwijać swoje umiejętności.

To ten, nada się na pierwszy raz?

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 27 lis 2018, 16:32

Napewno nie przesadzona ta łazienka a miejsca rzeczywiście masz tam jeszcze sporo. Sam jestem chyba ostatnim na tym forum, który mógłby coś doradzać apropos meblowania bo z uporem maniaka twierdze, że nadal meblować nie umiem / łamane przez "chce mi sie znacznie mniej w to bawić niz w budowanie") więc moje uwagi weź sobie z przymrużeniem oka :)
Możesz łatwo ,przez kliknięcie w trybie życia klawisza shift pobawić sie w pokazanie budynku bardziej wewnatrz od dołu nawet z widocznym sufitem. Oczywiście warto mieć podniesione ściany. Wtedy kółkiem myszy / padem oddalasz sobie widok, rozciągasz, możesz pokazać nawet malutkie pomieszczenia w wygodny sposób i warto też używać moim zdaniem trybu kamery z trójki w ustawieniach a jakby ludzik potrzebował kasy na doposarzenie to oczywiście pewnie wiesz, że wystarczy kliknać shift+ctr+c a potem wstukać "bb.motherlode" i włala ludzik ma kase na wszystko :) Jeśli juz ludzik ma kasę to może dokupić jakies dywaniki ,będzie sie więcej działo w chałupce, może jakieś kwiaty coby ożywić wnętrze i oczywiście jak najwięcej rzeczy interaktywnych do nauki czyli oprócz sztalugi, którą jak widzę tam już ma ,np gitarkę czy kwiatek do obcinania z którego może wyjśc ładne drzewko banzai (czy jak to sie tam zwało) bo zabawne jest patrzenie na ludzika jak srzyże to drzewko.
No i oczywiście pamiętaj o koszu na śmieci ( ja czasem zapominam :D ) coby ludzik nie robił potem wysypiska smieci na podwórku. Możesz tez zaszaleć i jak zostanie ci sie sporo wolnego miejsca zrobić sobie pokój z parkietem do tanca coby organizowac dzamprezy :) Ładne funkcjonalne pięterko w dachu, tam można zrobic fajny klimatyczny strych, tekstura z gazetami to nawet całkiem fajny pomysł, możesz np 2 ściany zrobić w gazety a 2 pozostałe w cegle
Ostatnio zmieniony wtorek 27 lis 2018, 17:31 przez SimDels, łącznie zmieniany 1 raz.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
_wengiel
Roznosiciel kawy
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 20 lis 2018, 08:42
Origin ID: _turtlesflowers

Post autor: _wengiel » wtorek 27 lis 2018, 17:23

O, właśnie potrzebowałem instrukcji obsługi kamery. :D A o kodzie wiem, ale się powstrzymuję - zresztą, mój Sim jako światowej sławy pisarz zarabia wystarczająco dużo. :D Do reszty spróbuję się dostosować, zobaczę co z tego wyjdzie. Wielkie dzięki!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 28 lis 2018, 15:10

Wiesz Carbo - ja bym poszerzyła dom o jedną kratkę (chodzi mi o tę sypialnię) - tak, by okna były symetrycznie oddalone o 1 kratkę od narożników. Chyba, że zdecydowałbyś się na okna narożnikowe - ale wtedy okna na obu ścianach powinny się zejść w jednym wybranym narożniku. Jednakże wtedy ładniej to wygląda w mniejszym pomieszczeniu.
Nawet jeśli twój sim zaczyna się dorabiać - to myśl o spójności stylu. Ja rozumiem założenie - ale trochę mi kłóci się ten strych wyłożony tapetami z wielkopańskim łożem na dole. Strych naprawdę wygląda świetnie, tapeta naprawdę jest boska - ale wtedy dół bym zmieniła tak, aby pasowało - może jakaś cegiełka? Przyjęłabym styl loftowy... Bez tego wielkopańskiego łoża. Ale bryła budynku nastraja do stylu country albo amerykańskich przedmieść... Więc musisz się zdecydować na coś.
Jeśli twój Sim postanowił pracą własnych rąk lub mózgu zarobić na dom (rozumiem niechęć do motherlode) - to zdecydowałabym się jedynie na takie sprzęty, które mu pozwolą się dorobić na tyle szybko by mógł się umeblować przyzwoiciej. Zaczęłabym więc od malutkiego domku z niezbędnym kątem do spania, lodówką, kuchenką i czymś do siedzenia przy jedzeniu. Do tego sztaluga i w miarę możliwości szybko - komputer (na początku postawiony na stole). Jakaś lampa nad stołem (w sypialni może być tymczasowo bez -( i tak wczołgiwać się będzie tam końsko zmęczony po całodziennej harówce i nie zauważy :79-face-cowboy-hat: ) i alarm kuchenny, coby za prędko się nie zchajcował - a zdarzyło mi się :( No i prysznic jakiś, bo sprawę potrzeb fizjologicznych - i nie tylko - załatwi ci krzaczek, jeśli masz dodatek z tym krzaczkiem ). No i wspomniany przez Michała kosz na śmieci - ale moje Simy jakoś takie porządne są i śmieci po działce nie rozwalają nawet z braku domowego kosza - lecą grzecznie do tego podwórkowego. O resztę sprzętów sim sam się upomni - będziesz widział w trakcie, czego mu brak.

Ale jeśli uparłeś się postawić taką dużą chałupę, a obstajesz przy braku kredytów wszelakich - to urządzaj pomieszczeniami. Po jednym. Simowi będzie obojętne że nie ma podłogi czy ściany betonowe. To w trójce bez przerwy sim miewał wredny nastrój, bo ściany gołe :)

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 10 sty 2019, 21:54

Dom ładny i z dużym potencjałem, bo wewnątrz ma ogromną przestrzeń, która można z czasem zagospodarować. Kuchnia jest świetna, natomiast reszta sadzę jest w trakcie zabudowy. Można tam dodać dywany, obrazy i kwiaty, by było przytulniej. Warto też ustawić simowi rzeczy pozwalające mu rozwijać umiejętności,np. stolik do szachów w salonie lub zorganizować w holu mini siłownię. :01-grinning-face:
Co do kamery, to zdjęcia najlepiej robić, gdy na parceli znajduje się nasz sim. Wysyłamy go gdzieś na spacer, robimy pauzę w grze i włączamy klawisz TAB (klawisz na klawiaturze), a następnie za pomocą klawiszy Q,W,E,A,S,D,Z,X oraz myszki (scroll) ustawiamy obraz w grze i robimy zdjęcie. Spróbuj się tym pobawić, i zobaczyć jak zmienią perspektywę na fotce. Gdyby obraz się rozjechał, to wystarczy wyłączyć TAB, wszystko wróci do normy, i można spróbować ponownie. Miłej zabawy! :02-grinning-face-smiling-eyes:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja pierwsza budowa”