Cześć!

Fajnie, że do nas dołączyłeś! Albo dołączyłaś - nie dyskryminujemy tu nikogo. Chcielibyśmy cię troszkę poznać. Może coś nam o sobie opowiesz?
Awatar użytkownika
Karminia
Roznosiciel kawy
Posty: 11
Rejestracja: środa 25 lip 2018, 14:33
Origin ID: KarminiaSims
Kontakt:

Cześć!

Post autor: Karminia » środa 25 lip 2018, 15:58

Cześć! :21-waving-hand:

Jako, że od jakiegoś czasu tweetuję o Simsach i o Simsach piszę, zapragnęłam poszukać polskiej społeczności (na Twitterze jest to, niestety, bardzo nieliczne grono). No i trafiłam tutaj. Rozglądałam się po innych forach (w tym po oficjalnym), ale zauważyłam, że wątki dość szybko wymierają, a więzy relacji pomiędzy fanami właściwie się nie zacieśniają. A szkoda!

Mam na imię Paulina, mam 25 lat i na co dzień zajmuję się projektowaniem graficznym, pracując "na swoim" (od prostych grafik, przez tzw. "przygotowanie do druku", po tworzenie stron i apek). W The Sims gram od drugiej części, chociaż jedynkę też zdarzyło mi się kiedyś wypróbować:) Zagrywam się również w inne gry (np. Guild Wars 2, Northgard, a od czasu do czasu i w klasyczny Minecraft), przez kilka lat tworzyłam i współtworzyłam społeczności graczy lokalnie, w Poznaniu, prowadząc spotkania dla graczy Pog(R)adajmy oraz kierując stowarzyszeniem Poznańska Gildia Graczy. Potem miałam wielomiesięczną przerwę od tych zajęć, aż w końcu postanowiłam na nowo poszukać hobby i zajęć "po godzinach", uruchomić nowe projekty:)

Jeżeli są tu osoby zainteresowane porozmawianiem o The Sims od strony społecznościowej, a nawet groznawczej - chętnie nawiążę kontakt, porozmawiam na Discordzie lub przy kawie:) A jeśli pojawią się i fani chcący współtworzyć SimsMantrę - bardzo zapraszam!

Miłego dnia
-Paulina aka Karminia
SimsMantra ◊ Najnowsze wieści, komentarze i opinie ze świata The Sims! → simsmantra.pl

Awatar użytkownika
pepe
Bloger
Posty: 67
Rejestracja: piątek 29 cze 2018, 11:01

Post autor: pepe » środa 25 lip 2018, 22:04

Witam imienniczkę! Fajnie, że do nas dołączyłaś i nasze grono się powiększa. Twittera nie mam, ale chętnie poczytam Twoje ćwierki (bo chyba tak się mówi? XD)
Życzę dobrej zabawy zarówno na forum jak i w simsowym świecie :21-waving-hand:

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » środa 25 lip 2018, 23:11

Cześć!
Strasznie fajnie ze do nas trafiłaś! :)
My także byliśmy na oficjalnym forum (niektórzy tu nawet tamto miejsce współtworzyli od podstaw), ale jakiś czas temu postanowiliśmy poszukać dla siebie innej przestrzeni. Łączy nas to, że lubimy budować, pisać opowiadania na postawie rozgrywki i pokazuwać sobie wzajemnie nasze twory.

Zrewanżuję się i napiszę, że pracuję jako prywatny nauczyciel a w przerwach (Haha, tak naprawdę to jest odwrotnie - zwykle gram, czasem pracuję) pogrywam sobie w gierki, przeglądam net, słucham muzyki i robię kilka "twórczych" głupot, o których nie warto wspominać. :)

Pisz komentarze i, jeśli taka będzie wola, śmiało chwal się swoimi osiągnięciami w grze! :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 26 lip 2018, 00:54

Witam serdecznie :) Mam nadzieję , ze polubisz to nasze miejsce. Jesli tak juz bardziej detalicznie piszemy o sobie To bedzie o mnie tez, , Duuza roznica pokolen miedzy mną a młodym pokoleniem simomaniaków. Taa,, emeryt jestem, ale to przy wspolnym hobby nie ma specjalnego znaczenia, Chyba,, nie ma , To znaczy mam nadzieje, ze nie ma..
Z wykształcenia historyk sztuki , ale z tego trudno wyzyc wiec zakonczylam karierę jako spec od finansów i zarzadzania. :D Zazdraszczam tei grafiki komputerowej , tez bym chciala tak :) Niestety osoby w moim wieku jak juz opanują - jesli opanują - najprostszy program graficzny to osiadaja na laurach całe dumne XD - no ale nie kazdy ma pecha , lub szczescie - wszystko zalezy od punktu widzenia - byc pracownikiem firmy kompuiterowej . Nie było siły musiałam te komputery pokochać.
Gram, piszę ale przede wszystkim jestem simowym budowlańcem , ktory bierze udział w wyscigu szczurów nw Galerii - niewinna namiasastka hazardu
Bardzo jestem ciekawa czym dla Ciebie sa simsy i czy oprocz grania tez ubocznie bawisz wie tworzenie na bazie gry,
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Karminia
Roznosiciel kawy
Posty: 11
Rejestracja: środa 25 lip 2018, 14:33
Origin ID: KarminiaSims
Kontakt:

Post autor: Karminia » czwartek 26 lip 2018, 09:50

Z tą grafiką, kreatora, to jest tak, że jestem samoukiem, ale fakt faktem coś tam przy pikselach i wektorach dłubałam od gimbazy (łącznie z przerabianiem - świętej pamięci - szablonów na myloga i tworzenia pseudo-motywów na - również świętej pamięci - onet bloga). Jestem po studiach kulturoznawczych i medioznaczwych (chociaż nie Medioznawstwo, a Media Interaktywne i Widowiska, z nowym spojrzeniem na humanistykę, bla, bla). Popracowałam trochę jako kierownik projektów w IT, ale uznałam, że to nie dla mnie, że tworzenie idzie mi zdecydowanie lepiej, niż pilnowanie tej całej drogi produkcyjnej, jedynie przyglądając się z boku. Obroniłam się, zamknęłam rozdział "studia", trochę podziałałam jako freelancer, a potem stwierdziłam "dobra, skoro są klienci, skoro otoczenie mówi, że się nadaję, to zakładam firemkę". No i tak to się zaczęło... Lubię moją pracę, ale - tak zupełnie szczerze - nie wiem jak długo będę robić to co robię. Jestem takim poszukiwaczem. No i póki firma to ja - w dowolnym momencie mogę zmienić obrany kierunek. Próbuję różnych rzeczy, chociaż wychodzenie ze swojej strefy komfortu to sprawa trudna i nieraz przerażająca, a już na pewno dla mnie :D

Zwykle i najczęściej przepadałam (i przepadam) na wiele godzin w trybie budowania :D To Simsy zaszczepiły we mnie pasję do projektowania wnętrz (ale zabrakło mi samozaparcia, aby dostać się na ASP). Wcześniej czułam, że nie potrafię w sumie w Simsy... grać. No bo - tak mi się wydaje - wcale nie tak łatwo odnaleźć w tym wszystkim prawdziwy fun, w tworzeniu całych pokoleń, tworzeniu historii itd. (dlatego podziwiam let's playerów i sama chciałabym tego kiedyś spróbować! Może w najbliższym czasie, zobaczę.) ALE już od jakiegoś czasu, kurczę, zaczyna mi się to udawać. Nie grywam już zbyt szybko, na pełnym speedzie, za to moje "sesje" trwają krócej, ale z rozgrywki czuję się bardziej, hm, usatysfakcjonowana. Może to wina coraz lepszych rozszerzeń? Pory Roku to prawdziwy game-changer!

Simsy to taki mój sposób na relaks - coś mnie wkurzy to zamykam się tam (lub w Minecrafcie). Taka kreatywna odskocznia.

Cieszę się, że są tu osoby 20+ Nie specjalnie potrafię się odnaleźć wśród fanów w wieku ~16 lat. Inny świat. I za bardzo dają się nakręcić... najbardziej wkurzają mnie jęki, takie bez uzasadnienia, pt:
*Zaraz wchodzi nowa aktualizacja*
- Na pewno dodadzą jakieś gówno!

:(
SimsMantra ◊ Najnowsze wieści, komentarze i opinie ze świata The Sims! → simsmantra.pl

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » czwartek 26 lip 2018, 10:49

Haha, z tym narzekaniem na nowości to nie wiem... lepiej nie czytać moich postów bo za każdym prawie razem jest: "bueeee, wsadźcie se w odwłok te nowe akcesoria za pindziesiont polskich złotych, które zawierają w sobie twój pierwszy-kolejny worek treningowy, tym razem w kolorze fioletowym i z kokardką na czubku, zestawik mebli, tapetę i ze trzy fryzury, a tak naprawdę jedną, bo reszta to wariacje na temat". Ja znowu jestem graczem, kręcę dramy i życiowe telenowele, lubię simową patologię (taką lajtową, Simów nie zabijam ani nie dręczę) i trochę ubolewam nad tym, że wciąż wypuszczają za mało grywalnych rzeczy (takich, które mają faktyczny wpływ na rozgrywkę).
Jeżeli już coś buduję, to na potrzeby własne i efekt przypomina szalony miks nawalonego architekta z depresją. Także ten... nie chwałę się zbytnio swoimi wypocinami.
Obrazek

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 26 lip 2018, 12:02

Hej Paulina,wysmarowałem wczoraj powitanie na pół strony po czym padłem jak kawka więc jeszcze raz bez pezydługiego zanudzania - witaj i super poznać kogoś tak zaangazowanego w simowy światek i nie tylko simowy ale ogólnie growy. Mam nadzieje, że znajdziesz tu owe więzy międzyludzkie łatwo i i stana się czyms odczuwalnym dla Ciebie bo fakt faktem stanowimy tu pakę ludzi wzajemnie sobie pomocnych.
Skoro już tak się u Ciebie bardziej przedstawiamy to tak po krótce; Delsu jest zapaleńcem (zwłaszcza dawnej) architektury i głównie to go trzyma przy simsach i innych symulatorach "twórczych" min także przy TRS (symulator teoretycznie kolejowy ,praktycznie nie tylko) gdzie da się projektować bardzo rozległe "światy" a niekoniecznie tylko linie kolejowe.
W Sims4 "odkryłem" także radochę z tworzenia komiksów i stąd przypisek tu :) Prywatnie nie robię nic nadzwyczajnego, trochę prac biurowych i generalnie zabawa w tworzenie rzeczy różnych czasem np (mocno amatorskich) animacji, muzyki, rysunku itd choć komp jak wiadomo rozleniwia zwłaszcza kiedy odpalone są simsy czy jakieś inne choćby ciut kreatywne gry (w sumie tylko takie lubię więc symulatory i strategie to głównie to moje wąskie pasemko growe). Simsów bym nie znał ale dawno temu w pewnym markecie przeczytałem z ciekawości na pudełku od sims2, że można budować samemu domy (wow!) i żaróweczka niedoszłego architekta (wiem, za dużo powiedziane) w mig się zapaliła ;)
Simtopia powstała z pasji ludzi ale i nikt nie ukrywa tego, że jak w pewnym przysłowiu o treści "nie ma tego złego..." jest właśnie coś co tu na dobre wyszło. A wyszło społeczności znającej się min z oficjalnego forum o którym wspomniałaś i które jak już powszechnie wiadomo zostało dosłownie zniszczone przez spore nadużycia tatmtejszej nowej administracji ,kompletny brak wyjaśnień na pytania użytkowników o nadużycia oraz co chyba najdziwniejsze; kompletny brak reakcji na to szaleństwo uderzające w społeczność fanów gry ze strony EA Polska mimo wielu pism ,odwołań itd. Odwołań na bezzasadne kasowanie treści użytkownikom, banowanie userów bez podstaw i straszenie banami z byle powodu tak by czasem nikt nie odważył się zadać tam pytania głośno publicznie o to co sie dzieje.. ogólnie szaleństwo, które skończyło się widoczną tam dziś smutną pustką tam... Takie traktowanie uzytkowników przez EA Polska musiało się skończyć dla ich forum w taki sposób ale co wazniejsze, powstało to miejsce, z pasji, potrzeby normalnej wymiany poglądów z potrzeby stworzenia normalnej alternatywy.
Tu staramy się tworzyć społeczność na zasadzie wzajemnego partnetstwa bez nadgorliwych regulaminów i co najwazniejsze z wzajemnym poszanowaniem prawa do swobodnej wypowiedzi (oczywiście na zasadach takich jak wszędzie czyli bez złosliwości i trollowania).
Wspomniałaś o innych grach, możesz podzielić się także spostrzeżeniami czy własnymi pracami odnośnie innych gier albo w ogólnym temacie o innych grach albo też zakładając własne o grach ,które lubisz, chętnie poznam twoje pozasimowe ulubione światy wirtualne :)
Ostatnio zmieniony czwartek 26 lip 2018, 12:05 przez SimDels, łącznie zmieniany 1 raz.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 26 lip 2018, 12:02

.sie zdublowało
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Karminia
Roznosiciel kawy
Posty: 11
Rejestracja: środa 25 lip 2018, 14:33
Origin ID: KarminiaSims
Kontakt:

Post autor: Karminia » czwartek 26 lip 2018, 14:25

Aericia pisze:
czwartek 26 lip 2018, 10:49
Haha, z tym narzekaniem na nowości to nie wiem... lepiej nie czytać moich postów bo za każdym prawie razem jest: "bueeee, wsadźcie se w odwłok te nowe akcesoria za pindziesiont polskich złotych, które zawierają w sobie twój pierwszy-kolejny worek treningowy, tym razem w kolorze fioletowym i z kokardką na czubku, zestawik mebli, tapetę i ze trzy fryzury, a tak naprawdę jedną, bo reszta to wariacje na temat". Ja znowu jestem graczem, kręcę dramy i życiowe telenowele, lubię simową patologię (taką lajtową, Simów nie zabijam ani nie dręczę) i trochę ubolewam nad tym, że wciąż wypuszczają za mało grywalnych rzeczy (takich, które mają faktyczny wpływ na rozgrywkę).
Jeżeli już coś buduję, to na potrzeby własne i efekt przypomina szalony miks nawalonego architekta z depresją. Także ten... nie chwałę się zbytnio swoimi wypocinami.
Generalnie nie widzę nic złego w argumentowaniu tego, co się nie podoba. I chętnie do takich rozmów się podłączę! JEDNAK - co co mi chodzi - u mnie na fanpejdżu już się pojawiają komenty (hurra! chyba rosnę! xD) z cyklu "pewnie dodadzą jakieś badziewie", bez jakiegokolwiek uzasadnienia, doprecyzowania CO się nie podoba lub CO DOKŁADNIE się nie podobało w poprzedniej aktualizacji. Ale w sumie piszą takie bezsensowne teksty dzieci, które nie zdają sobie sprawy z tego, jak wygląda tworzenie gier - chociaż w gruncie rzeczy, skąd to mają wiedzieć... Po co ja się tym przejmuję? A pewnie dlatego, że z twórcami i biznesem gamedev miałam/mam do czynienia w mojej dzikiej i nieprzewidywalnej rzeczywistości, więc problemy oraz frustracje devów znam (poza tym, sama pracowałam kiedyś przy malutkim tytule na mobilki, ale to nie wyszło, bo kasa się skończyła): na jednym z ostatnich spotkań gronka twórców, wszyscy stwierdziliśmy, że robienie gier nie jest dla normalnych XD

A z drugiej strony rozumiem irytację o ceny Simsów (a już o te w The Sims Mobile to totalnie) i przedmioty, zeswappowane kolorystycznie i dorzucone do paczki - takie rzeczy też mnie drażnią, aczkolwiek wydaje mi się, że twórcy jakoś tam sami też wiedzą jak wkurzyć graczy - pewnie to efekt cięcia budżetu, przerw urlopowych, deadlineów i fantastycznych pomysłów lead project managera. W mojej pracy grafika też się pojawią czasem klienci, którzy współpracować nie chcą, albo zwyczajnie nie ma czasu na wdawanie się w szczegóły, bo "projekt na wczoraj" - wyobrażam sobie więc, że siedzi tam jakiś biedny graphic designer i dostaje polecenie od PMa, aby przekolorować kanapę, bo to, co zaczął modelować wg niego i art directora, wygląda jak kupka. I co on ma zrobić? Jako, że to korpo, to raczej w dyskusje wdawać się nie będzie, chociaż własną opinię pewnie ma (i na Twittera zagląda, widzi tą falę nienawiści i cieszy się tylko, że nie ma go w napisach końcowych XD), więc chce mieć święty spokój, a zapłacić - mu zapłacą.


@SimDels
A o tej dramie z forum coś już słyszałam. W którymś z wątków (chyba w tym o Galerii The Sims 4) też już rozmawiamy, nt. EA PL, więc w sumie... Napisałeś wszystko :D
SimsMantra ◊ Najnowsze wieści, komentarze i opinie ze świata The Sims! → simsmantra.pl

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 26 lip 2018, 23:15

Drama to raczej mało powiedziane jak widac po efektach tam ale wazne, że inne niezalezne platrformy jak min SImtopia rozwijają się bez tego wszystkiego co zniechęca i hamuje ; szacunek dla drugiego człowieka (więc i uzytkownika) to podstawa dla każdego kto chce zachowac fajny klimat i budowac społecznosć a że nie wszyscy tak oczywiste jakby sie wydawało rzeczy rozumią to już trudno :) Zajrzałem na simsmantre, ciekawie rozbudowany pomysl, trzymam kciuki za to
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » piątek 27 lip 2018, 02:33

Cena ceną - ok, rozumiem że to jest i była zawsze droga gra. Wiem też, że idea gry jest taka, żeby rozbudowaywać ją o nowe, mniej lub bardziej atrakcyjne dodatki.
Nie chcę, żeby Twój powitalny wątek zmienił się w ścianę płaczu ;) ale wyjaśnię, że chodzi mi bardziej o to, że ta gra jest mocno niedopracowana... wręcz leniwa. Wiele interakcji niby jest, ale tak naprawdę nie ma większego wpływu na rozgrywkę. Przykłady to choćby pytanie "co sądzisz o Simie X?" zadane Simce, z którą X wlasnie zerwał (dwa paski czerwone, wiadomo) a tu odpowiedź: "nie wiem, chętnie go poznam!" - serio? Nawet nie chciało im się wpowadzić kilku nowych odpowiedzi w okienku w prawym górnym rogu, dostosowanych do statusu ich obecnego związku... drugi przykład - jest taka integracja "sabotaż" (nie mylić z rozkręcaniem, po ktorym obiekt jest uszkodzony - to jest coś innego), która nie daje żadnych widocznych efektów! Po prostu sobie jest, Sim grzebie chwilę kluczem w kibelku po czym dostaje nastrójnik że psota się udała... jaka psota? Jak to wpłynęło na grę, na inne Simy... w Trójce widziałam, ze jak się dodało farbę do prysznica, to Sim wychodził z niebieskimi włosami, w Dwójce jak się przystawiło w akademiku zapalniczkę do czujnika dymu, nagle całe pomieszczenie zalewane było wodą i Simy biegały wokoło z rękami w górze, zakrywając głowy... a teraz to wygląda tak, jakby dali na odczep jakąś tam interakcję i już olali resztę - niech sobie gracz wymyśla na czym ten sabotaż kibla ma polegać... do tego dochodzą powtarzające się animacje, przypisane różnym interakcjom... no i ten częsty brak reakcji Simów na sytuację wokół nich... w Dwójce Sim, który zobaczył jak ktoś zdradza członka jego rodziny, dostawał z tym zdrajcą minusy - w Czwórce dzieciak widzi, jak tatuś romansuje z koleżanką i ma to w nosie... oj, mogłabym pisać i pisać...
I jakoś wątpię, że te rzeczy byłby trudne do wprowadzenia w grze. Widziałam co mają do zaofiarowania niektóre rozbudowane modyfikacje, tworzone przez fanów i naprawdę myślę, że komuś tam się po prostu nie chce...
Lubię tę grę, gram sobie z przyjemnością, jednak czasem jest mi autentycznie przykro, że więcej "kontentu" miała archaiczna Dwójka a i zachowania botów, mimo że nie tak plastyczne i nie miały nastrójników, były o wiele ciekawsze i, o ironio, bardziej ludzkie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Karminia
Roznosiciel kawy
Posty: 11
Rejestracja: środa 25 lip 2018, 14:33
Origin ID: KarminiaSims
Kontakt:

Post autor: Karminia » piątek 27 lip 2018, 15:06

@Aericia Jasne, wszystko rozumiem! Nie martw się, to nie będzie żadna ściana płaczu:) Fakt faktem, interakcje nie są zbyt rozwinięte. Jest taka jedna rzecz, która mnie dość mocno "kłuje" - to, że właśnie relacje pomiędzy Simami są takie spłaszczone. Brakuje mi tego (jak to było w poprzednich odsłonach), że Simy ze sobą się pobierały, rodziły dzieci... W TS4 jeżeli im tego nie rozkażesz, jeżeli Simami nie pokierujesz, to... kończą jako duchy bez historii, które od czasu do czasu do Ciebie zadzwonią (brrr... nie lubię też tych telefonów w czwórce!) :D Ale tak poza tym... ten minimalizm mi nie przeszkadza. Pamiętam, że w pewnym momencie z Trójką miałam problem (inna sprawa, że simsowałam wtedy na drewnianym kompie - własnego, wypasionego sprzętu - do gier i pracy - dorobiłam się dopiero na studiach): nie dało się grać, posiadając już większość rozszerzeń. Lagi, crashe, itd. Zastanawiam się, czy to, że Czwórka jest (bo jest - i to przyznaję) tak okrojona, to nie wynik rozkmin deweloperów nad tym, co zrobić, aby Simsy działały dzieciakom na przeciętnym sprzęcie.

No i tak - kwestie budżetowe. Mniej kodu, mniej pracy, mniej zachodu. I tak mają sporo roboty przy optymalizacji i łataniu gry po kolejno wychodzących rozszerzeniach. Struktura kodu bywa nieprzewidywalną bestią, a może silnikiem się po prostu wkopali, ale wtedy wydawało się im to rozsądnym rozwiązaniem...? :D
SimsMantra ◊ Najnowsze wieści, komentarze i opinie ze świata The Sims! → simsmantra.pl

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 02 sie 2018, 13:26

@Karminia tu Cie zacytuję
" Brakuje mi tego (jak to było w poprzednich odsłonach), że Simy ze sobą się pobierały, rodziły dzieci... W TS4 jeżeli im tego nie rozkażesz, jeżeli Simami nie pokierujesz, to... kończą jako duchy "
Nie wprowadzono Story Progression po prostu, zeby gry nie ociazac bo to gra musiałaby sterowac simami NPC.
Ale od czego modziarze? Mod Dreadpola MCC gry nie psuje ani nie obciąza pod warukiem ze jest aktualny czyli najnowszej wersji, ,Jest o niebo łatwiejszy w obsłudze niz mody takie same Twallana NRaasu do Trójki. W ten spposób u mnie dzieci sie rodzą , malzenstwa zawierają bez mojego udzialu i miasto zyje :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » niedziela 05 sie 2018, 01:19

Cześć! :21-waving-hand:
Miło widzieć nową duszyczkę na naszym forum. :)
Zajrzałam na SimsMantrę, fajny pomysł i jesteś na bieżąco z wszystkimi nowinkami. :)
Życzę powodzenia w prowadzeniu swojej stronki ,i dobrej zabawy tu na forum :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 25 wrz 2018, 21:24

Witaj Paulino :) A przy okazji pozostali moi kochani współgracze :) Witam wszystkich po dłuższej przerwie - wyciechocinkowana i wypoczęta (tak jakby :( )
Cieszę się przeogromnie, że trafiłaś na to forum. Tak czułam, że nie jesteś nastoletnią fanką pełną ooochów i aaachów jak to u małolatów bywa, tylko konkretną i rzeczową osobą. A te 20+ t o tylko miły dodatek do ciebie :)
Mam na imię Alicja. Też jak Ela Kreatora - jestem simową emerytką - przeszłam zafascynowanie wszystkimi częściami Simsów. W odróżnieniu od większości - nie mam żadnej innej gry - Simsy is my life :)
Zaraziły mnie tą grą moje dzieci. One już dawno z niej wyrosły, a ja gram nadal - już teraz z ich dziećmi. Uwielbiam Sims3, i uważam, że czwórka im do pięt nie dorasta - ale dla moich wnucząt to właśnie czwórka jest rewelacją.
W odróżnieniu od pozostałych mało tworzę - głównie gram. Równolegle - trójką i czwórką. Uwielbiam jak Dels - starą architekturę, epokę wiktoriańską i steampunk w wersji lajtowej. Jestem także fanką Agathy Christie i jej słynnego detektywa. Często tworzę w grze postaci z serialu Poirot, i "odgrywam" scenariusze poszczególnych odcinków :)
Dodam, że jestem jedną z trzech moderatorek, które tworzyły forum trójkowe, a potem czwórkowe. Byłych moderatorek, bo niestety - lojalność wobec swoich pracowników nie jest mocną stroną EA.
I jeszcze na temat więzów łączących naszą mini-społeczność. Nie wiem, czy tak jest na innych forach growych - ale my tutaj naprawdę tworzymy wielką rodzinę. Utrzymujemy ze sobą kontakty - nie tylko pisemne, ale także telefoniczne, a większość graczy miała okazję poznać się osobiście - odwiedzając się w najdalszych zakątkach Polski. Miałam okazję w te wakacje poznać osobiście jedną z najbardziej znanych i lubianych moderatorek z dawnego forum oficjalnego - Kamelię :)
I tak jak w rodzinie - zdarza nam się kłócić i sprzeczać - nawet sypią się czasami iskry - ale po największej burzy zawsze wychodzi słońce, a my - okazuje się - ciągle tęsknimy za sobą - i za simsami. Więc witaj na pokładzie :79-face-cowboy-hat: :79-face-cowboy-hat:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 28 wrz 2018, 13:55

No troche to nieaktualne XD bo kolezanka Karminia tak szybko jak na nasz poklad weszła tak samo szybko z niego zeszła by zeglowac własną łodzią, czyli plotkarskim tygodnikiem SimsMantra zywiacym sie wypowiedziami rozmaitych Guru Nie dziwie sie jej bo majac cos wlasnego w sieci kazdy zabiega o czytelników i reklamuje się jak moze. U nas jej słabo poszło wiec teraz reklamuje sie na oficjalnym forum EA. Tam tez pokazuje swoje dzieła architektury, i tu takie małe info - moze sie przyda - do Maxisa z Polski nominuję ja, Dzidziak i czasem Cayrees.Jak to działa? Teoretycznie kazdy moze to zrobić - w praktyce nominacja Tworcy który sam juz zdobyl kilka Maxisów, ma tysiace followersow i setki tysięcy pobran, ma zupelnie inną wagę niz nominacja Kowalskiego który do uznanych Tworców sie nie zalicza i nikt go nie zna. I takie "dziwne" nominacje iksinskiego Maxis omija szerokim łukiem. :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 01 paź 2018, 21:26

Oj, to smutno. Karminia wydała mi się rozsądną osobą... Mam nadzieję, że tu zajrzy jeszcze. Na forum oficjalne zaglądam bardzo rzadko, ale jej prace akurat zauważyłam. wpadła mi w oko szklarnia - tak w stylu wiktoriańskim.

Awatar użytkownika
Karminia
Roznosiciel kawy
Posty: 11
Rejestracja: środa 25 lip 2018, 14:33
Origin ID: KarminiaSims
Kontakt:

Post autor: Karminia » środa 10 paź 2018, 17:57

@kreatora
Szczerze mówiąc, zrobiło mi się przykro, kiedy nazwałeś SimsMantrę "plotkarskim tygodnikiem żywiącym się wypowiedziami SimGuru". Ogólnie rzecz biorąc, sprawia mi przyjemność tłumaczenie wypowiedzi współtwórców (a przy okazji sobie trochę ćwiczę język - taki widzę w tym cel osobisty)... Cóż, nie mam szansy bywać wszędzie, z hotnewsami nie konkuruję, staram się dostarczać różne treści - np. serię w której komentuję ostatnie wydarzenia ze świata The Sims.

Jako, że w polskiej Społeczności simowej - jakby nie było - jestem nowa, staram się dystansować od różnych zwad i nieporozumień z przeszłości, których świadkiem nie byłam. Uznałam, że neutralność jest najlepsza, że lepiej się przyglądać z boku. Poznać ludzi tak od swojej strony. Zarówno na Forum jak i na Simtopii znalazłam się przypadkowo, poszukując interesującej grupy do rozmów, a nierzadko podglądania jako gość. Nie chcę wybierać. Szanuję wszystkich fanów, bez względu na ich wzajemne relacje. Trochę szkoda, że zaglądam tu po dłuższym czasie i czytam dość niemiłe uwagi na temat mojego projektu (w który wkładam wolny czas i serce), a w gruncie rzeczy dosyć się tu zdążyłam otworzyć... Ale w pewnym sensie to rozumiem.

Forum oficjalne polubiłam, pozwolono mi tam zamieszczać posty z bloga, co w mojej opinii jest po prostu sympatyczne. Kilka większych fanpage również mnie poleciło, stąd pierwsi stali czytelnicy. Cieszę się, że pojawiły się osoby, które lubią zaglądać na stronę. Szczególnie na Twitterze znalazło się parę osób, z którymi mogłam porozmawiać o grze i o tym co się dzieje na bieżąco i było to bardzo fajne doświadczenie.

@Alibali
Spodobały mi się wyzwania przeprowadzane przez dzidziak oraz wyzwanie z budowaniem. Pierwszy raz uczestniczyłam w takiej akcji i idea mi się bardzo przypadła do gustu:)
SimsMantra ◊ Najnowsze wieści, komentarze i opinie ze świata The Sims! → simsmantra.pl

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 10 paź 2018, 21:29

Karminio - nie bierz sobie do serca tak bardzo tego, co Ela napisała, bo rozumiem, że napisała to nie dlatego, że tak myśli, tylko zwyczajnie - zła i rozgoryczona była, że pojawiła się fajna, obiecująca osoba i bardzo dobry twórca - i znikła. Ela jest w gruncie rzeczy bardzo serdeczną osobą, choć czasem ma tak, jak ma. Mam zresztą nadzieję, że wytłumaczy ci się sama - bez adwokata :)
Rozumiem twoją neutralność -- sama inaczej bym nie postąpiła. Nie znasz nas, i my cię jeszcze nie znamy. Nie było cię na głównym forum, gdy zadziało się to, co się zadziało, i dlaczego (albo raczej w wyniku czego) - powstało to forum.
Okoliczności jego powstania będą w nas na zawsze bolesnym wspomnieniem, ale - mam nadzieję - pokrywającym się coraz grubszą warstwą kurzu.
Tutaj jest nasze nowe miejsce.
Nikt nam nie będzie mówił i co gorsze - narzucał, co jest cacy, a co be. Nikt nie będzie np zarzucał, że znalezione jedynie dla dekoracji obiekty cc w postaci papierosów, strzykawki czy pistoletu są "dla dorosłych", albo dorosłe skórki, którymi tak naprawdę posługuje się 90% graczy są czymś gorszym od interakcji bara bara w szafie czy krzakach. A które to obiekty cc - kto chciał, to sobie pobrał, a kto nie chciał - nie musiał zaglądać do działu oznaczonego tylko tak na wszelki wypadek 18+
Nadmieniam, że większość obiektów cc, które znajdowały się w dziale 18+ umieściłam jako odpowiedź na prośby graczy poszukujących rekwizytów do swoich historyjek opowiadanych na łamach forum. Nikomu nie przyszło do głowy, że pistolet czy nagi tors Sima mogą stworzyć zagrożenie dla moralności nieletnich. Bo ja i Dels (Michał) zostaliśmy nieoficjalną drogą oskarżeni o szerzenie rui i poróbstwa, albo (prawie) pornografii. Podczas gdy gra oferuje stosunki damsko-damskie, męsko-męskie i latanie po grze na golasa. Co z tego, że z zapikselowaną częścią ciała - chodzi o sam fakt istnienia takich interakcji. Nie mam absolutnie nic "naprzeciw" - ale reakcja i sposób "rozprawienia się z nami nowego "światłego" kierownictwa forum - bardzo mnie osobiście dotknęła. I jak widać - nie tylko mnie.
To tak w skrócie tło naszego exodusu. Napisałam ci otwarcie i szczerze. Nic nie mamy do ukrycia. Zaś kłótnie mniejsze i większe zdarzają się zawsze i wszędzie, nie tylko wśród miłośników gier.
Naprawdę - wierz lub nie - trudno nam było rozstać się ze sobą. Uwierzyć, że to już koniec. Byliśmy ze sobą od początku forum trójkowego - czyli od 2009 roku! Niektórzy znali się nawet z forum dwójkowego. To naprawdę rzadkość na tego typu forach - tyle lat poświęconych jednej grze. Tyle lat razem...
Tutaj mamy znów swój świat, nasze miejsce na ziemi. I zapraszamy cię serdecznie. Ja zaczytuję się wszelkimi nowinkami, i wielu z nas robi dokładnie to samo co ty - tyle, że nowinki wklejaliśmy do niedawna - na forum oficjalnym. Teraz wklejamy je tutaj. Twoją stronkę też odwiedzam i czytam. I mam nawet kilka własnych uwag:) Ale dopiero gdy wrócę z podróży - napiszę ci więcej.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 11 paź 2018, 14:49

@Karminia
Ano dokladnie tak jak Ala napisała - i nie maja nic do tego stare waśnie, czy geneza powstania tego tu forum. Po prostu poznajesz grupe ludzi , ktorzy Cie serdecznie witają po czym odkrywasz ze do niczego Ci sie te znajomosci nne przydadzą , pokazywanie tutaj swoich prac czy pokazywanie tego co robisz w sieci tutaj wiekszego sensu nie ma i znikasz.
Po czym pokazujesz to tam , gdzie to moze przysporzyć Ci wiecej czytelnikow i fanów. To jest bardzo racjonalne postępowanie i rozumiem to.
Wiele osób stad jednak działa jednoczesnie wybiorczo w tematach i na EA forum i istnieje tutaj.
Ostatnio nasza pepe zajela tam wysokie miejsce w konkursie "give away" a my skladalismy jej gratulacje tutaj.
Ja osobiscie zajmuje sie poradami w dziale technicznym tam , ze wzgledu na moja działalnosc na EA Help polskim i amerykanskim.
Jedno małe zdanie w aktualnosciach lub tutaj " Przepraszam, ale nie moge sie rozdwoic i robic za wiele rzeczy naraz wiec wybaczcie ale nie bedzie mnie juz tutaj " i nie byłoby sprawy
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj się!”