Co jest grane? - Nasza ulubiona muzyka

O kocie, samochodzie, pracy i o niczym. Chcesz pogadać o czymś innym niż nasze piksele? Proszę bardzo!
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Co jest grane? - Nasza ulubiona muzyka

Post autor: SimDels » poniedziałek 04 cze 2018, 18:44

Tak jak w tytule możecie pokazać w tym temacie co lubicie w muzyce albo pochwalić jakiś ciekawy klip lub link do tego co akurat np. dziś wpadło wam w ucho :)
Nie wiem co lubię najbardziej bo trochę tego jest, praktycznie w rozpiętości od starych wyjadaczy typu U2 przez różne eksperymenta po trąbki Mr Scruffa a nawet gotyk dosłowny w muzyce ale ostatnio wzieło mnie ewidentnie na spokojne rzeczy (smęty) więc dla tych, których ta muza nie uśpi polecam cos od czego nie moge odkleic ucha od dłuższego czasu;

Na początek nieco szybsze "zegarki", które kojarzą mi się z pewnymi niezapomnianymi wakacjami w Gdyni choć to juz kupa lat :)



A na koniec "smęty" czyli to od czego nie moge się od dłuższego czasu odkleić.
Zielone ludki bo uwielbiam tematykę Amazonii, zaginionych miast (niczym z simowej Selvadorady) więc tak jakoś mi się to ciekawie kojarzy;



I kower bo choć nie przepadam za takowymi to to jest jeden z nielicznych wyjątków u mnie :)

Ostatnio zmieniony czwartek 26 lip 2018, 16:26 przez SimDels, łącznie zmieniany 1 raz.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 07 cze 2018, 08:22

Nie jestem fanką konkretnego gatunku muzycznego. Najczęściej o tym , że słucham jakiegoś utwór decyduje albo tekst, jak w tym wypadku:



albo przypadek np: tym utworem zachwyciłam się oglądając finał 9 sezonu programu "Twoja twarz brzmi znajomo"



lubię też niektórych wykonawców jak np. Ed Sheeran


Gosik
Bloger
Posty: 73
Rejestracja: piątek 11 maja 2018, 23:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gosik » czwartek 07 cze 2018, 11:19

Ja Was Włoskimi piosenkami nie bede męczyć (chyba że ktos chce to moge wysłać ;) ) a z Polskie to od dawna lubie "Królowie świata -Studio Accantus". Już od kilku lat uwielbiam Pentatonix, które piosenki to nie umiem wybrać najlepsza. Ostatnio mój mąż kupił mi płyta "Sting and Shaggy" a piosenka "Don't make me wait" polecam słuchać. Ja taki styl nigdy nie słuchałam ale naprawde fajnie to zrobili.

Awatar użytkownika
pepe
Bloger
Posty: 67
Rejestracja: piątek 29 cze 2018, 11:01

Post autor: pepe » sobota 30 cze 2018, 16:45

@Gosik racja, kawałek "Don't make me wait" jest genialny!

Ostatnio u mnie króluje nowy kawałek Dawida Podsiadło - Małomiasteczkowy. Wpada w ucho, tekst świetny szczególnie, że też jestem z małego miasteczka :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat: Fajne jest też to, że w teledysku promowane jest sadzenie drzew i dbanie o środowisko.

edit: Czy ktoś jeszcze posiada last.fm? :cat_huh:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 30 cze 2018, 20:05

Kojarze lasta. Troche w ostatnim roku wycięto drzew kompletnie bez sensu i w miastach i w lasach więc nic dziwnego, że nie jeden twórca próbuje wołac o resztki rozsądku i promo pozytywu na tle politycznej głupoty (brawa dla pana Dawida oczywiście).
@Gosik a wklejaj i włoskie jeśli cos lubisz. W sumie wiele osób lubi piosenki w tym języku czy tzw latino. Ja średnio aczkolwiek ostatnio łatwiej przyswajam a czasem i lubię.
Fajnie jest tez czasem podejrzec sobie np na YT jakie sa trendy w danym kraju i tak np można znaleźc playlisty z muzyka czeska czy włoska właśnie.
Osobiście czasem podsłuchuje sobie nierzadko przedziwna muzyczkę z Japonii. Tam bezustannie królują kobietki wyglądające jak małe dziewczynki i ogólnie wielkie kawaii co dla nas jest nie całkiem zrozumiałę ale jest i troichę muzy rockowej no i... takie perełki jak Akiko Shikata (znana tez jako Kokia). Nie chcę maltretowac was tym więc tak jeden kawałek by pokazac co sie stanie kiedy japonka zafascynowana starożytnościa i średniowieczem w Europie postanowi nagrac muze tym inspirowaną (przywykliśmy tu z naszej perspektywy bardziej do odwrotności czyli, że tu komponujemy muze inspirowaną np Azją). Dzisiaj znowu mi sie zasłuchało po japońsku :)

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Gosik
Bloger
Posty: 73
Rejestracja: piątek 11 maja 2018, 23:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gosik » niedziela 01 lip 2018, 14:21

@SimDels Jezu Kocham tą piosenka :hearts/heavy-black-heart: Ta Artystka ma wogule świetna muzyka.
Jak jeszcze miszkałam we Włochy w radiu szczególnie królował Alvaro Soler, a że czasami autem musiałam jechać 40 pare kilometrów to mocno został mi w głowie ten kawałek



Tu kolejna swojego czasu bardzo popularna piosenka



Ja mieszkałam na bardzo typowej włoskiej uliczce gdzie dom były bardzo blisko siebie
typowym-stare-wloskie-miasto-waska-uliczka-z-kwiatami-400-75745465.jpg
Dla zobrazowania (zdjęcie z grafiki google)
Ludzie często stali i grali na instrumentach popularne piosenki (dla przyjemności bo turyści żadko się tam zapuszczali) dlatego wystarczyło po prostu przyjść na taka uliczka i od razu zorientujesz sie jaka piosenka króluje.



I Piosenka Francesci z pięknym tekstem, który jest (oczywiście dla mnie) bardzo mądry.

Może urodzić się wszędzie
Nawet tam, gdzie się nie spodziewasz
Gdzie byś nie powiedział
Gdzie byś nie spróbował

Może urosnąć z niczego
I rozkwitnąć w sekundę
Wystarczy jedno spojrzenie
By Cię zrozumieć

Może zaatakować myśli
Iść prosto do serca
Posadzić Cię na schodach
Zostawić Cię bez słów
Miłość ma tysiąc łodyg
Miłość ma tylko jeden kwiat

Może rosnąć samotnie
I znikać jak nic
Bo nic jej nie zatrzymuje
Ani nie przywiązuje do Ciebie na zawsze

Może rosnąć na ziemi
Gdzie nie dociera słońce
Otwiera pięść dłoni
Zmienia znaczenie słów

Miłość nie ma celu
Miłość nie ma imienia
Miłość zwilża oczy
Miłość rozgrzewa serce
Miłość przynosi dreszcze
Miłość nie ma powodu

Jest wielka, więc wydaje się być nieskończona
Zostawi Cię bez oddechu
Jej ramię poprowadzi Cię z dala od przeszłości
Miłością moją
Jesteś Ty
Miłością moją
Jesteś...

Miłość nie ma celu
Miłość nie ma imienia
Miłość się nie myli
Miłość nie ma racji
Miłość powoduje dreszcze
Miłość nie ma powodu

Może Cię ulepszyć
I zmienić Cię powoli
Daje wszystko, co chcesz
Nie prosi o nic w zamian
Może powstać z gestu
Z cienia uśmiechu
Z pozdrowienia
Przez pomyłkę
Po wspólnej drodze

Miłość nie ma celu
Miłość nie ma imienia
Miłość moczy oczy
Miłość rozgrzewa serce
Miłość powoduje dreszcze
Miłość nie ma powodu

Miłość nie ma celu
Miłość nie ma imienia
Miłość zwilża oczy
Miłość rozgrzewa serce
Miłość powoduje dreszcze
Miłość nie ma racji

Miłością moją jesteś Ty
Miłością moją
Jesteś...

Miłością moją... jesteś Ty
Moją miłością... jesteś.

(Tu oczywiście bardzo mądra ja, tłumacze piosenkę ze słuchu zamiast skopiować z internetu :13-thumbs-up: :03S-face-with-tears-of-joy: )

Awatar użytkownika
pepe
Bloger
Posty: 67
Rejestracja: piątek 29 cze 2018, 11:01

Post autor: pepe » niedziela 01 lip 2018, 17:50

Pierwsze co mi przychodzi do głowy gdy myślę o włoskich piosenkach to Al Bano i Romina Power, których puszczają czasami moi rodzice (głównie Ci Sara). :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:

Kiedy ostatnio byłam we Włoszech bardzo wpadły mi w ucho te utwory:




Gosik
Bloger
Posty: 73
Rejestracja: piątek 11 maja 2018, 23:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gosik » poniedziałek 02 lip 2018, 20:18

Piosenki fajne ale tekst mi jakoś nie podchodzi, przypomniał się taki pan Angelo, z restauracja niedaleko nasz dom. Grał na gitarze i śpiewał co mu przyszlo do głowy byle się rymowało
(czyli coś np. Kocham cię jak kwiata, wodny zapach mama) Turyści nie rozumieli czemu włosi się śmieją skoro to taka genialna piosenka :D

A i jeszcze przypomniało o jednej Piosence



Tekst jest jak dla mnie bardzo fajny i można się pośmiać (u mnie przy okazja kojaży się z najważniejszym dniem w moim w życie i moim pierwszy taniec na ślubie, takie my szalone ludzie ;D)

Awatar użytkownika
Karminia
Roznosiciel kawy
Posty: 11
Rejestracja: środa 25 lip 2018, 14:33
Origin ID: KarminiaSims
Kontakt:

Post autor: Karminia » środa 25 lip 2018, 16:23

Gosik pisze:
czwartek 07 cze 2018, 11:19
Ja Was Włoskimi piosenkami nie bede męczyć (chyba że ktos chce to moge wysłać ;) ) a z Polskie to od dawna lubie "Królowie świata -Studio Accantus". Już od kilku lat uwielbiam Pentatonix, które piosenki to nie umiem wybrać najlepsza. Ostatnio mój mąż kupił mi płyta "Sting and Shaggy" a piosenka "Don't make me wait" polecam słuchać. Ja taki styl nigdy nie słuchałam ale naprawde fajnie to zrobili.
O, Studio Accantus lubię podsłuchiwać baaardzo!

A w pracy ostatnio szczególnie często słucham:




Co do polskich, nie sądziłam, że wpadnie mi w ucho, ale się zakręciłam na:

SimsMantra ◊ Najnowsze wieści, komentarze i opinie ze świata The Sims! → simsmantra.pl

Awatar użytkownika
pepe
Bloger
Posty: 67
Rejestracja: piątek 29 cze 2018, 11:01

Post autor: pepe » środa 25 lip 2018, 22:14

Ojej, Imagine Dragons uwielbiam, ale dopiero teraz zauważyłam, że wypuścili coś nowego :33-hushed-face: Chyba za bardzo zabiegana byłam. Dzięki Karminia!

Od siebie dorzucę genialnego pana Artura:


Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 26 lip 2018, 22:18

Bardzo polubiłem Dragonsów zwłaszcza ich Amsterdam a włoski miuzik jest bardzo przyjemny i w sumie zrobił nam się tu taki trochę kącik muzyki włoskiej.Morat wpadł mi w ucho bardzo.
Fajnie jest czasem zobaczyć czego słucha się u naszych przysłowiowych sąsiadów czyli w innym kraju, czego chętnie słucha się w Chorwacji, Niemczech czy Estonii itd. bo czasem w ten sposób można znaleźć czasem perełki, których nasze radio czy programy. dzięki Gosikowi poznaliśmy troche muzycznych Włoch zaś Andrus to juz innego rodzaju klasyka sama w sobie :D
Przypomniałem sobie więc w droge ruszyć czas :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
pepe
Bloger
Posty: 67
Rejestracja: piątek 29 cze 2018, 11:01

Post autor: pepe » czwartek 26 lip 2018, 23:33

O tak Smoki :hearts/heavy-black-heart: Pochwale się, że miałam okazję być na dwóch ich koncertach :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 08 paź 2018, 00:40

No to zazdraszczam :) Dziś odemnie Piter gabriel czyli coś co przypadkiem sobie przypomniałem oraz duo panów ,którzy już niebawem pojawią się w Polsce czyli Orbital (i mała przejażdżka po Tokyo przy okazji) :) Dobrej nocy



Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 09 paź 2018, 18:21

Ten pociąg jest doskonały! Czuje się ten rytm i szaleńczą jazdę...
Wspaniały jest też ten ostatni utwór... Niesie ogromny ładunek emocjonalny... Czuję coś takiego słuchając ścieżki dźwiękowej "Ostatniego kuszenia Chrystusa"... I nastrojowego, tajemniczego "10 tysięcy lat świetlnej podróży" Boney M
Zresztą i ten Deep Forrest ma dziwną magię,,,

Matko, dopiero po kliknięciu na Youtube zorientowałam się, że twórcą muzyki do Last temtation of Christ - jest... Peter Gabriel!



Macie ponad półtora godziny doskonałej muzy :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 09 paź 2018, 18:33

I jeszcze Boney M - mało kto zna ten utwór - zawsze słucham z włączonymi potężnymi basami...


Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 09 paź 2018, 18:45

Ponieważ jestem "starej daty" - to i starocie wam pewnie umieszczam. Ale czy ktoś słyszał ten utwór Skaldów? Ma ciekawą historię powstania.

http://styl-gwiazd-populada.pl/news-his ... Id,2335950


Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 09 paź 2018, 18:56

Rety, coś mnie na atmosferę grozy wzięło. Do Halloween jeszcze daleko. Chyba, że ten lot mnie tak nastraja...

Bo jeszcze z ulubionych kawałków wkleję wam "Epitafium" King Crimson. Słuchać w nocy, z kieliszkiem dobrego wina...


Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 09 paź 2018, 23:45

Muzyka z Pasji jest kapitalna prawdziwe dziełko więc dzięki za przypomnienie Alicja! Epitahph bardzo nastrojowy, mimo że to - jak mawia mój przyjaciel - klasyka klasyki to mało miałem w użciu tego zepsoła i nie za dużo pamiętam więc dziś miś sklerotyk robi sobie z ciekawości i sklerozy małą sesyję z Crimsonami. Edit: warto było/jest.

To nic nowego ale skoro juz zaczeliśmy tu przerabiac sobie muzyke świata to mały powrót do Japonii ;) Wakaku interpretuje młodziezowe hity i kawałki z anime grając na tradycyjnych japońskich instrumentach :)



(...)"Chciałbym miec tak jak ty blond włosy (...)Zacznijmy 3 wojnę światową..."(...) Nie jestem fanem boysbandów ani girlsbandów nawet japońskich ale... właczcie sobie to z napisami, chłopaki robia sobie jaja z Pana Trumpa i jego przemówień :D

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 10 paź 2018, 20:32

Skąd ty Miszka wytrzaskujesz takie kawałki??? Świetne są, szczególnie ten o Ameryce... A swoją drogą - nie podejrzewałam Japończyków o takie poczucie humoru :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 02 lis 2018, 20:45

No mnie oni chyba zawsze będą zaskakiwać :) Pochwale sie (ot co ,wszak chwale sie nie często, pomijając simsowe wypociny) pobytem na koncercie a właściwie na festiwalu Sound Edit w Łodzi (no fakt, daleko nie miałem :D ) głównie na Orbital czyli legendzie muzyki elektronicznej. Koncert był także swoistym festiwalem światła więcej o tym pozanudzam niedługo w innym temacie :)





I jeszcze coś od naszych zwariowanych Japończyków :) Tym razem zatańczą gościnnie jeszcze z kimś :)

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”