Dom dla nowobogackich simów.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1799
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Dom dla nowobogackich simów.

Post autor: bobas52 » środa 13 mar 2024, 06:23

Wzorując się na projekcie Gabi z wyzwania "Zostań Architektem 1" podjęłam próbę zbudowania domu po skosie :D . Co się namęczyłam to moje ... a co z tego wyszło to możecie ocenić sami.
Pomysł zaczerpnęłam (tylko częściowo) przeglądając różne projekty architektoniczne. Sam dom jest zbudowany na działce 40x30 i posiada 3 sypialnie oraz 2 łazienki. Cechą wyróżniającą go z pośród innych budowli jest taras, który okala praktycznie cały front budynku. Pierwotnie chciałam go nazwać "Nuworysz", ale ostatecznie stanęło na "Nowobogacki dom" -https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false (jakkolwiek to dziwnie zabrzmi :shock: ).


Tyle tytułem wstępu, czas na prezentację :D

nowy projekt 1.jpg
2.jpg
3.jpg

Rzuty parteru i piętra z lotu ptaka:

parter.jpg
4.jpg

oraz wygląd części pomieszczeń: w tym otwartego parteru oraz holu na pietrze

otwarty parter.jpg
piętro.jpg

oraz jednego z trzech pokoi :
jeden z pokoi.jpg
jeden z pokoi2.jpg

P.S Dopiero robiąc zdjęcia zauważyłam dwie niedoróbki z malowania ścian i brak wywietrznika na dachu, za co serdecznie przepraszam. Najwyraźniej malarz był zmęczony :D . Nie darmo kiedyś określiłam ten kącik mianem Fuszerka . Jak widać nic się nie zmieniło w tym temacie :D .

Frisska
Felietonista
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » czwartek 14 mar 2024, 21:42

Przyjemna chawira. Zabawne, bo kończę w Dwójce właśnie dom o podobnej bryle.
Schludnie, nowocześnie i przejrzyście. Ja dodałabym może więcej koloru, ale z bliska widać, że nie jest go też tak mało, tylko sama paleta oszczędna (za to różne przydasie kolorowe). Ciekawi mnie, czy to ostro, trójkątnie zakończone okno, widoczne na pierwszej fotce, rzeczywiście tak się chowa pod obrzeżem, czy to efekt zdjęcia? Bo jeśli optycznie zostawałoby przycięte, to postarałabym się coś zrobić, żeby je odsłonić. Ale to drobiazg. Pewnie i basen (sadzawkę?) zrobiłabym w kształcie prostszym niż koniczyna (lecz i to pikuś). Nie masz co się bać domów po skosie, bo jest dobrze. ;)
PS. A nazwa „Nuworysz” całkiem zabawna, w klimacie Simów. :D

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 14 mar 2024, 21:57

Świetna posesja, fajnie, że zdecydowałaś się na taki kształt. Myślę, że dom wydaje się przyjemnie lekki mimo sporawej bryły, to chyba za sprawą nie tylko kształtu ale kolorystyki i dużych przeszkleń. Jak zawsze, pięknie operujesz rzeczami z debuga i roślinnością, która jest tu jak słodka przyprawa do tego śmietankowego tortu :)
Wnętrza także przez kształt bryły wyglądają ciekawie a urządzone są starannie i ze smakiem. Pięknie wyglądają szafeczki w sypialni z sówkami pilnującymi porządku na czas nieobecności lokatorów. W kuchni ciekawie urządzony jest każdy zakamarek, masz do tego talent i cierpliwą łapkę. Pomysłowe jest tez otoczenie i jest co robić ,urzekło mnie patio zrobione w zagłębieniu. Słowem wielkie :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fuszerki Bobi”