Delsowe eksperymenty fimowe ;)

Lubisz podglądać swoich simów? A może podstępnie nagrywasz ich życie? Podziel się z nami swoimi nagraniami!
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Delsowe eksperymenty fimowe ;)

Post autor: SimDels » środa 08 sie 2018, 11:26

Korzystając z nowego działu podzielę się z Wami swoimi wypocinkami fimowymi z gry. Nie tworzę machinim (podziwiam twórców takowych za cierpliwość i talent) ale zdarzyło mi sie popełnić kilka prezentacji oraz timelapsów. Zacznę od prezentacji moich światów trójkowych i dorzuce coś jeszcze. Mam wielką ochotę podziabać coś filmowo w grze ale czasu niestety bezustatnnie brak więc w temacie póki co klops a poniżej rzeczy nienajświeższej daty :)

Prezentacja wysp tropikalnych (dawne dzieje choć wciaż można to pobrać)


Prezentacja wielkiego miasta w stylu japońskim


Poniżej jeszcze jedna z prób z timelapsami czyli staromiejskie domki z krótkimi dwujęzycznymi wyjasnieniami :)


Na koniec prezentacja Wieży Alechemika zbudowanej wspólnie z @krulih2 choć ten filmik pojawił się już w innym temacie...


...i ostatnia rzecz przy współpracy ze stroną Simholic
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 08 sie 2018, 23:05

Super filmy Michale!!! Zawsze podziwiałam ludzi, którzy tym się bawią. Dla manie to czarna magia, więc nawet nie próbuję. XD Zatrzymałam się na etapie gifów. :02-grinning-face-smiling-eyes: To jeden z trójkowych, jako prezent dla Ciebie. Obyś ślizgał się przez te simowe produkcje i miał z nich ubaw, tak jak mój robocik Alfik :02S-grinning-face-smiling-eyes:
ALFIK2.gif

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 08 sie 2018, 23:34

Dzięki za robocika Gabi ! :) :hearts/green-heart: Gify to też fajna zabawa tak się w sumie przy okazji zastanawiam czy bardziej podchodza pod zdjęcia czy pod filmy bo w sumie sa taką sztuka pomiędzy nimi.Gifek z robotkiem super, dzięki :) Pewne jest dla mnie to, że bywają zdecydowanie bardziej pracochłonmne niż filmy.
To jeszcze jedna rzecz z budowy tym razem wiatrak z podstawki, może komuś przyda się taki "patent" przy okazji ;) Rozochociłem sie na videowanie gry przez tego temata ,mam nadzieję także na inne tematy simtopowych twórców w tym dziale ale póki co, zostawiam Was z wiatrakiem :)

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 10 sie 2018, 14:34

Z przyjemnoscią obejrzałam i wszystkie filmiki i gif Gabi. Te dwa pierwsze filmiki znam oczywiscie , ale wiatrak widziałam pierwszy raz, To mozna oglądać w kółko ze względy na śliczny podkład muzyczny , ktory jakoś buduje klimat tych filmów.
Najpiekniejsze zdjecia oczywiscie ma Winter Windeburf Impression - razem z muzyką to taka mała etiuda filmowa. Przepiękny film.
Z kolei wiatrak zachwycił mnie pomysłowością w kreowaniu skrzydeł. Takie proste, ale ja w zyciu bym tego nie wymysliła :D
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 20 gru 2018, 20:53

Dzięki serdeczne Elu <3 Trochę na oslep a raczej na półgłucho zmontowałem kolejny filmik, krótka reklamkę nowej parceli ,która docelowo będzie starym miastem dla przebudowanej Oazy na moje miasto w stylu meksykańskim czyli Los Simos :)
Więcej o samej "starówce" na filmiku także tu: viewtopic.php?f=33&t=400

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 24 gru 2018, 02:53

I jeszcze coś ,podłubałem sobie próbując stworzyć mini reklamkę z odrobinka humoru ,reklamkę dla wieżowca rozrywkowego Red Towers a poniżej efekt tej dłubaniny :)
Niestety źle ustawiłem dźwięk dlatego jest słabszej jakości niz mógłby być (pośpiech plus jeszcze nie całkiem dobry słuch).
Parcela jest opisana i do pobrania tu: viewtopic.php?f=33&t=389

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 25 gru 2018, 17:00

To co poniżej powstało w pewnym sensie już dośc dawno tzn fragmenty "nakręciłem" w grze tuż po premierze dodatku "pory roku" i jakoś tak to sobie wszystko czekało na lepszy czas :)
Taka mała impresja tym razem bez żadnego mojego budynku.

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 29 gru 2018, 06:54

To Granitowe kaskady? Niesamowite! Tyle urody jest w tej gierce , ale czlowiek tego nie zauważa, gdy jest skupiony na swim ludziku :) Pieknie zmontowany i zrobiony filmik Misiu :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 29 gru 2018, 11:55

Dzięki Elu <3 Tak sie bawię ostatnio ale niestety gra się trochę tnie przy takim nagrywaniu stąd wiele ujęć jest na stop klatce zwłąszcza w filmiku poniżej czyli małej bałwochwalczej reklamce nowego hotelu dla Los Simos (bo może kiedyś Delsu skleci przebudowę Oazy na a'la Meksyk do końca).

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » niedziela 30 gru 2018, 13:32

No,no,świetna budowla Michale :) Tak się czasami zastanawiam czy te drapacze chmur jakie budujesz są w pełni grywalne? Jak widać na filmikach jak najbardziej,ale pewnie mocno obciążają grę.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 30 gru 2018, 18:51

Dzięki!
I nie koniecznie (obciażają) tzn staram sie meblowac jak to zwykle u mnie bywa minimalistycznie więc nie sa upchane elementami mimo że pomieszczeń jest troche, staram sie tez robic mieszkanka na zasadzie duzych pomieszczeń jak najmniej dzielenia na pokoje praktycznie osobno sa tylko łazienka i reszta z reguły. Chyba bardziej gre obciaży duża ilosc mebli i wyposarzebia niz sama wielkość budynku (obserwacja własna) i chyba tez wtedy kiedy jest dużo ludzików na jednej parceli. Ostatnio jednak troche mi sie tnie gra wogóle więc nie wiem czy cos szperali twórcy znów w kodzie bo zamiast optymalizacji jest mała zmiana na gorsze mam takie wrażenie choc to cięcie sie gry mam głównie jak nagrywam (wtedy widze wyraźnie co powoduje ściny).
Ps: wszystko jest w pełni funkcjinalne wszedzie da sie wejsc :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 13 sty 2019, 14:22

Bardzo mi sie podobal i filmik i sam hotel :) Super nowoczesne wnetrza , minimalistyczne jak lubie , a widoki z okien obledne
Troche potrwalo nim wyladowałam na Youtube zeby ci dać łapkę :D
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 13 sty 2019, 21:50

Przepiękna praca Michał! Ślicznie połączyłeś nowoczesność z tradycją - ten przytulony niski budyneczek w kolonialnym stylu nasuwa mi skojarzenia z wrocławskim tworem - Galerią Dominikańską - plombą nowoczesności w neoklasycystycznym otoczeniu. Tzn pewnie takich plomb jest więcej, wszak Wrocław został zniszczony bombardowaniem w czasie wojny w 85 procentach zabudowy. Ale tak długo już tam nie mieszkam, że tylko ta Galeria mi utkwiła w pamięci.
W środku - już ci kiedyś pisałam - zaskoczyłeś mnie zagospodarowaniem przestrzeni. Myślałam sobie - jak umeblować coś, co nie ma ścian, tylko same okna :) A jednak można - i pokazałeś to. Jest więc cudowny widok na otoczenie - i nic go nie zasłania!
Kłaniam się nisko w pas za piękne umeblowanie - tak jak Ela napisała - minimalistyczne, nie zagracone wnętrza, z wielkim smakiem i klasą urządzone. Ja właśnie męczę się z umeblowaniem nowopowstałej willi w TS3 Queenstown. I pewnie będzie tak jak Ela napisała - pół roku mi to zajmie. Trudno dopasować dwa przeciwległe bieguny - artdeco i styl śródziemnomorski. A może mi podrzucisz jakieś fotki, jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 15 sty 2019, 20:53

Piękne filmiki Michał!!! Taka prezentacja prac jest fantastyczna, potrafi bardzo ciekawie ukazać wnętrza i budynek, same fotki choćby nie wiem jak piękne, są jednak "płaskie" i brakuje im tej trójwymiarowej przestrzeni.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 17 sty 2019, 14:12

Ogromnie Wam dziękuję! :)

Elu - ogromne że chciało ci sie zajrzeć też tam. Uśmiecham sie jak czytam że moje meblowanie się udało itd bo to taka improwizacja dla zachowania zasady ale napewno przychodzi mi łatwiej meblowanie takich przestrzeni z wieloma oknami niż z większa ilościa ścian :D Ogromne dzięki, dla mnie też jakby cześć tego wystroju to widoki więc kombinacjami z wysokością zapewniam sobie poniekąd lenistwo od długiego łamania sobie głowy tym co lubie mniej niż to pierwsze czyli budowanie więc tym,badziej super, że to sie jednak może podobac :) Dzięki! <3
Ali - Faktycznie chciałem by to ostatnie to był taki mały kwartał miejski dlatego na tyle sa jeszcze te małe budynki udające styl kolonialnyale jednocześnie może to być taki nowy kicz udający stare :) Galerie kojarzę choc niestety w Wrocławiu byłem dawno ,krótko i chyba tylko 2 razy. W przypadku tego miasta to plombowanie i wariacje neohistoryczne z oryginałami zachowanymi i odbudowanymi tworza świetną całość i mozaikę bardzo mi się tam podobało bo jest tam chyba wszystko czego można u nas w architekjturze poszukać no i oczywiście zabytki w iście wielkomiejskim stylu czyli coś co Delsy lubia najbardziej :). Za meblowanie trójkowej willi podziwiam też ogromnie i ciekawy jestem bardzo co tam jeszcze wydziabiesz :) <3
Gabi - moje "filmowanie" to totalna improwizacja (podobnie jakmeblowanie) więc dzięki tym bardziej że to sie jakos mogło podobać :) Przesuwam kamere w te i wewte i z pół godziny wycinam w końcu minute czy dwie ale faktycznie da sie w ten sposób pokazac jakby troche więcej. Długo zastanawiałem się nad muzyka w końcu poszła i tak niewłaściwa konwersja dzwięku przez pośpiech ale nawet chyba aż tak w uszy nie razi mam nadzieję. Serdeczne dzięki! <3
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 24 sty 2019, 23:55

Początkowo miał to być tylko timelapse z jednym ujęciem domu przez cały rok czyli mega przyśpieszenie przez wszystkie pry roku i zjawiska pogodowe w jednym miejscu.
Ostatecznie ten "mega timelapse" stanowi tu tylko fragment filmu, który przerodził się w taką swoistą prezentację domu zbudowanego z wykorzystaniem wnętrz autorstwa @@bobas52 ,które znajdziecie TU
Więcej o parceli pod linkiem :)

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 25 sty 2019, 10:46

Masz niespożyte pokłady cierpliwości i kreatywności, którymi niezmiennie mnie zaskakujesz i które podziwiam. :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo: nie tylko za filmik, ale za całokształt.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 25 sty 2019, 12:05

Dzięki ogromne :hearts/green-heart: kłaniam się w pas :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 26 sty 2019, 19:09

Filmik obejrzałam wcześniej, ale pozwól, że komentnę dopiero teraz.
Świetny filmik. Nie wiem jak ty to zrobiłeś, że tak przeleciałeś przez wszystkie pory roku i zjawiska. Dla mnie to czarna magia. Więc tym większy podziw dla ciebie )
Domek w ruchu ( w użyciu) prezentuje zawsze się dużo lepiej niż fotki. I całe otoczenie widać. Na tym filmiku zgoła inaczej prezentuje się stawik z werandą. Daj jednak te ryby - Sim będzie mógł nie ruszając się z domu wypuścić wędkę przez okno :) Swoją drogą - brakuje nam edytora światów - żeby móc sobie skomponować własne otoczenie z odpowiednio umieszczonymi parcelami... Może i tego doczekamy, skoro zarzekali się, że edycji terenu nigdy nie będzie... Tymi ustępstwami pozwalają uwierzyć, że wróci koło kolorów... A wtedy - może porzucę trójkę :) Nieee - żebym mogła porzucić trójkę, musieliby mi dać w zamian dużo więcej...

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 27 sty 2019, 00:20

Dzięki ogromne @Alibali Zdradze jak a potem powiem jaki ze mnie ciapek bo...dało się łatwiej;
A więc otóż... Upatrzyłem sobie ,że jak Delsu siedzi tam gdzie grzyb wchodzi na ściane na werandzie na kanapie to moge sutawiac kamerkę regularnie w podobnym położeniu względem kryształka na jego głowie bo co rusz musiałem oczywiście klikac za pomoca MC Commendera w niego wychodząc z trybu "shift" by naprawić mu potrzeby. To starczało na ok dobę i nawet raz mi umarł ale nie zapisałem gry i spowrotem sie meczyłem z tym... a na sam koniec jak juz sfilmowałem co trzeba okazało sie , że kiedy klikne na puszke pocztowa to mając MC moge także zmieniać w grze czas a nawet porę roku (brawoi ja) no szkoda, że tak późno zajarzyłem byłoby znacznie mniej slęczenia :D Najbardzoej wyczekiwałem na topnienie sie sniegu na dachach to fajnie w grze wygląda na przyspieszonym czasie a gdy dodatkowo przyśpieszy sie jeszcze potem taki film to wychodzi bomba ,teraz wiem, że nie musze na to czekać, wystarczy ustawić odpowiednią pogode czas i włala :)
Edytor światów ech... chyba celowo go nie dadza także w sims5 ,dochodze do wniosku że gry czasem nie są tak dobre (edytrowalne)jak mogłyby być po to by naciagac graczy na dodatkowa zawartość czy przy okazji jak to jeszcze pewnie będzie miało miejsce w The Sims ,płatne światy. Przy Sims3 pewnie zauważono co mozna wyciąc z gry i tym samym na czym mozna jeszcze zarobić i właściwie choc EA jest nbie od dziś wyjątkowo krytykowana za takie naciąganie to ogólnie w dzisiejszym świecie każdy kombinuje jakby tu jeszcze zarobić, wielkie koncerny też :) Kiedy stanie sie cud i pojawi sie konkurencja dla The Sims ,wtedy pewnie doczekamy sie i edytora i koła barw,choćby w tworze od EA :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielkie Simowe Studio Filmowe”