Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3510
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: Alibali » czwartek 04 kwie 2019, 19:26

Odwołano w tym tygodniu transmisję z Maxis Monthly - przełożono ją na za tydzień. Ci, co czekali (a wiem że Fredzia czekała) - są niepocieszeni. Natomiast pełną parą trwają prace nad nowym dodatkiem, którego zapowiedź jest oczekiwana na czerwcowym evencie - EA Play. Aktorzy głosowi - Scott Whyte i Krizia Bajos opublikowali na swoich profilach instagramowych zamazane zdjęcia z prac przy nowym dodatku. Po co w ogóle pokazywali, nie mam pojęcia, skoro to niczego nie wnosi... Podgrzewanie atmosfery i zachęcanie graczy do pełnego napięcia oczekiwania? Chyba idea The Sims trochę przebrzmiała - bo zaczynają się próby wdrożenia póki co - drobnych zmian i cech platformówek do tego symulatora. Pierwsze koty za płoty w tym kierunku mieliśmy już w The Sims Bezludna Wyspa i Średniowiecze. Nie cieszyły się specjalnym wzięciem, mimo zatrudnienia do reklamy znane postaci ze świata popkultury ( u nas Agnieszkę Chylińską, która reklamowała TS Średniowiecze), a także Katy Perry, która firmowała swoim nazwiskiem jedno z akcesoriów (beznadziejne, moim zdaniem).

Nie wiem co myśleć o informacji, że EA szykuje cięcia personalne - ma być zwolnionych aż 350 pracowników (z ogółu 9000 zatrudnionych), więc coś chyba się szykuje. Może zostali zwolnieni (czy też dopiero zostaną) ci, którzy myślą tak jak ja - szkoda, że Simsy wkraczają na drogę disneyowskiej, plastikowej konwencji :(

Wszystkie informacje zaczerpnęłam z DOTSims


https://sims.arhn.eu/2019/03/30/transmi ... -dlaczego/

https://sims.arhn.eu/2019/03/31/nagrani ... ku-sims-4/

https://sims.arhn.eu/2019/04/02/zmiany- ... -350-osob/

https://sims.arhn.eu/2019/03/25/nastepn ... uz-gotowe/

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 05 kwie 2019, 03:44

Sredniowiecze jest super Alu! Bardzo je lubiłam. Jak na razie nawet najdrobniejszy przeciek nie pojawil sie jesli chodzi o nowy dodatek.
Oni są mocno zajeci bo szykuja tez Sims4 Legacy - poniewaz w czerwcu odchodzą zupelnie od systemu 32 bity wiec teraz przerabiaja te pare dodatkow ktore wyszly do dzis na 32 bity. Czyli Psy i koty, Zostan Gwiazdą i StrangerVille. To bedzie dolaczone do poprzednich gier 32 bitowych i od tego momentu juz nic na 32 bitowe wersje nie bedzie wspierane niczym, Zadnych aktualizacji do 32 bitowych wersji Sims4 . Finito. Malo tego - posiadacze 32 bitowych wersji gier nie beda mogli uzywac juz Galerii XD
Teoretycznie to zrozumiale bo zarowno Microsoft - Windows jak I Apple - czyli Mac odchodzą od wersji 32 bitowych systemów. Nowe komputery Apple juz nie beda uzywac innych systemow jak 64 bitowe. Win10 jeszcze jest w wersji 32 bity ale to chyba ostatni ich system , ktory uzywa 32 bity.
Najwieksza jednak plame EA dała wypuszczajac wersje na konsole. Toto ma bugi jak cholera jak wersja sim4 na kompy - ale na konsoli nie naprawisz tego. Nie ma opcji naprawiania gry, Sa tylko dwie opcje naprawy - reinstalacja gry, albo wyrywania kabla z pradu i modlitwa zeby to pomoglo. Czasem pomaga bo taki zabieg moze - ale nie musi usunac cache z ukrytego we flakach konsoli folderu gry do ktorego gracz nie ma dostepu.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » wtorek 09 kwie 2019, 20:53

Maxis Monthly!

First things first - darmowa aktualizacja pojawi się 16 kwietnia i przyniesie nam nowa karierę. W zasadzie 3 kariery w jednym ponieważ dostaniemy opcję zostanie "freelancerem" czyli po naszemu "wolnym strzelcem". Będą to:
-programista
-artysta grafik
-pisarz
Tak, wiem, słyszę was. Mamy już te kariery w grze ale tym razem jest to połączenie pół otwartych zawodów z Miejskiego Życia i agencji gwiazdorskich z Być Gwiazdą. Dla posiadaczy kompletnych kolekcji to nic powalającego ale z punktu widzenia dzieciaków, które posiadają co trzeci dodatek takie urozmaicenie rozgrywki może być wręcz szokujące. Nasi simowie pracować będą z domu, w większości przy komputerze poza grafikiem, który do dyspozycji ma również tablet graficzny z poprzedniej aktualizacji. System awansu został zastąpiony ogólną oceną pracy gdyż ludziki pracują same na siebie, w zależności od oceny ich pracy zależeć będzie wyłącznie płaca i jakość ofert bo w tych simowie będą mogli przebierać do woli. Co ciekawe, klient nie zawsze zaakceptuje owoc pracy sima, wykonane zlecenie może być odrzucone i wymagać poprawek.

Poza karierą dostaniemy kilka nowych obiektów, które urozmaicą komputerowa dziuplę. Nowe:
-biurko
-krzesło komputerowe (SimGuru zażartował nawet że bez nowego krzesła to nie byłaby pełnoprawną aktualizacja i jest to nawiązanie do krążącego w społeczności żalo-śmieszku że czego jak czego ale krzeseł w sims4 to jest az nadto)
-regał na książki
-duperele na biurko w zależności od kariery (robocik, książka i model dłoni)
-duperel na biurko przybornik
-obrazy oparte o ścianę ♥
-laptop (z wariantem kolorystycznym w którym klawiatura ma animację podświetlania sie na tęczowo)
Zrzut ekranu (108).png
Zrzut ekranu (107).png
Zrzut ekranu (113).png
Zrzut ekranu (110).png
Dodatkowo kilka obiektów CAS:
damskie:
-kardigan
-sweter z koszulą
-buty
-bluzkę/sweterek
-spódniczkę
męskie:
-sweter x2
-spodnie typu jeansy łudząco podobne do wszystkich innych męskich spodni
-koszulę z rękawem podwiniętym na 3/4
stroje.jpg
Potwierdzone oficjalnie choć bez szczegółów zostało, że w ciągu najbliższych 6 miesięcy otrzymamy nowy DODATEK, PAKIET ROZGRYWKI i AKCESORIA po sztuce każde. Tematy przewodnie ani kolejność nie zostały zdradzone.

Chyba tyle ^^

A! jeszcze śmieszek na koniec, kto zauważy co wyjątkowego jest w tym zdjęciu? (poza nagroda kariery) ^^
Zrzut ekranu (112).png
archiwalną transmisje można obejrzeć tu:

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » wtorek 09 kwie 2019, 21:43

Chodzi o możliwość umieszczania blisko siebie przedmiotów? Bez konieczności użycia kodu ? ..hmmm...., sama nie wiem... ? :22-thinking-face:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 09 kwie 2019, 21:49

Nowy kwiatek (że ta szczelę) ? ALe kurcze faktycznie jak zwiększają wymogi gry i że tylko system 64 ma byc itd to może faktyczbie będzie większa bezkodowa swoboda umieszcania przedmiotów :O Przynajmniej nic by nie spadało po pobraniu dionku z galeryji (choc juz teraz mało co sie psuje)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » wtorek 09 kwie 2019, 22:19

Podobają mi się wasze pomysł ale... to rzecz tak naturalna, wydaje się oczywiste że była w grze od początku, otóż nie! I wielokrotnie brak tej opcji doprowadzał budowlańców do szału. To najlepsza ze wszystkich dostępnych półek - zwykła, gładka - nareszcie w białym kolorze :cat_lovely: :cat_mwaha: do tej pory była tylko w jasnych kolorach drewna czym drażniła jak ja cię nie mogę : P
To bzdurka w kontekście całej aktualizacji ale SimGuru coraz częściej słuchają narzekań społeczności na taki własnie uwierające pierdoły i starają się je zmienić. Duży wpływ na to ma YouTuber James z SimSupply, który rozpoczął bliższą współprace z Guru jako GameChanger i walczy o te drobne zmiany - dla nas i samego siebie. Poza białymi półkami zawdzięczamy mu też dodanie do pakietu Przygoda w dżungli wysp kuchennych o których zapomnieli deweloperzy i oddzielnych kwiatków doniczkowych wcześniej dodanych do gry jako jeden obiekt złożony z trzech roślin.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 09 kwie 2019, 23:17

No była jedno sniezobiała pólka ale tylko z takim podwinietym dolem. Takiej prostej w rzeczy samej nie było. A przedmioty mozna umieszczac blisko siebie bez kodu - wystarczy wcisnąć alt i przesunąć. Nie na wszystkie przedmioty to działa jednak, ale na blaty czy obrazy oraz polki spoko.. Jesli chodzi o te kariery domowe to mi sie ta idea bardzo podoba.
Duperele są sympatyczne. Wiecie dlaczego oni dodaja toto w aktualizacjach? Trudno jest przerobic, dostosowac aktualizacje do pirata jest pare aktualek tak dostosowanych ale niewiele i szansa ze to skopie gre jest ogromna, Im wiecej wrzuca to bazy game aktualkami tym więkększa szansa, ze gracz sie zlamie i w koncu kupi oryginalną gre , ktora bez aktualizacji niewiele ma - ani New Crest, ani todlersów , ani basenów, a teraz tych karier, oraz calej masy nowych mebli, ciuchów a nawet fryzur. Chyba to była od początku przemyslana strategia walki z piratami. Dlatego baza game miała tak niewiele obiektów. Wiec to nie jest z ich punktu widzenia wywalanie kasy w błoto ani z dobroci serca dane prezenta.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » wtorek 09 kwie 2019, 23:52

Z alt - ok, wiadomo, ale wtedy też jest ograniczona możliwość :09-winking-face: , chodziło mi bardziej o większą ilość bliżej siebie porozmieszczanych dupereli, bez potrzeby stosowania kodu MoO :39-face-stuck-out-tongue-winking-eye:
Ale białe półeczki, to też fajna niespodziewanka. Ciekawi mnie tylko, czy ta zmiana koloru będzie tylko w tym przypadku.

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » środa 10 kwie 2019, 00:15

Z tego co usłyszałam tym razem ma to być jedyny recolor ale SimGuru wyraził zdziwienie jak bardzo fani chcieliby po prostu więcej kolorów rzeczy, które już mają i choć nie bezpośrednio to zapowiedział, że będą kontynuować tego typu praktyki w przyszłości. Zresztą już lilsimsie (też z YouTube) zauważyła, że przy okazji ostatniego pakietu (lub aktualizacji towarzyszącej, not sure) zostały dodane rocolory niektórych tapet. Wydaje mi się, że podobnie było przy Psach i Kotach, po prostu Maxis wyjątkowo się tym nie pochwalił :cat_huh:
Zrzut ekranu (120).png

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3510
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 10 kwie 2019, 11:57

Dziękuję pięknie za tak obszerne sprawozdanie... Czeka nas w takim razie spora niespodzianka. Ciekawa jestem tego zapowiadanego rozszerzenia - wszystkie znaki na niebie wskazują, że będzie to Uniwersytet. Być może połączony z magią - coś a la Harry Potter. Ja tam wolałabym farmę. Że o dziewiętnastowiecznej Anglii nie wspomnę :P

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 10 kwie 2019, 12:43

Może (tradycyjnie już?) Budynek uniwersytetu będzie neogotycki czyli trochę stylu kojarzacegi się także z XIX wieczna Anglia może dojdzie. Może wreszcie przy tej okazji 2poziomowr okna "gotyckie" ech się rozmarzylem :D
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » środa 10 kwie 2019, 14:31

O jak by dodali rozszerzenie ze studiami to bym był bardzo szczęśliwy,zarówno w TS2 jak i TS3 bardzo dużo czasu spędziłem ze swoimi simami na studiach. To był mój chyba najlepszy dodatek do serii The Sims.

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » sobota 13 kwie 2019, 21:09

W sumie od kilku dni po sieci krąży informacja o dodatkowej zawartości, którą otrzymamy (?) ale że sama byłam tą wiadomością okropnie wkurzona to jakoś ją zignorowałam.

Chodzi o współprace podjętą z Moschino, absurdalnie drogą (serio, 365$ za strój kąpielowy, 165$ za parasol i 750$ za sukienkę) marką odzieżową. Dzięki kooperacji z EA wypuszczą oni kolekcję kapsułową bazująca na motywach i estetyce (w ich przekonaniu) serii The Sims. Moim zdaniem, to kolejna totalnie chybiona współpraca podobnie jak ta z Echo Amazoa (Alexa).
kolekcja:
https://www.moschino.com/us_en/moschino ... &listFor=4
Zrzut ekranu (123).png
Pomijając cenę ubrań, która jest zdecydowanie poza zasięgiem 90% polskich nastolatków (bo to oni są domyślną grupą docelową simsów), to są one po prostu okropnie brzydkie. Ktoś wpadł na pomysł, że stylówa pikselowa jest cool. Była... z 10 lat temu.

Obrazek

Co nas to w ogóle obchodzi? Według SimsCommunity gracze na mobilni zostaną "uszczęśliwieni" darmowa bluzą kangurką z lodówkowym króliczkiem a w dalszej części roku mamy otrzymać informację o pozostałej zawartości dodatkowej. I tu zaczynają się schody, poszła plotka że zapowiedziane na streamie akcesoria mają być ściśle związane z tymi koszmarkami. To tylko pogłoski ale część czuje w powietrzu powtórkę z akcesoriów którym patronowała Katy Perry w trzeciej odsłonie gry.
Mam nadzieję, że się mylą...
https://simscommunity.info/2019/04/10/t ... no-hoodie/

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 14 kwie 2019, 23:27

No nie! Te dzinsowe ciuchy nie są nawet w polowie tak brzydkie jak to co dostalismy z Katty Perry w Trojce. Dla mnie ujdą - taki powrot do późnych lat sześćdziesiatych zeszlego wieku :cat_mwaha:
Ja nawet mialam taka podobną kiecke jak ta panna na foci po lewej i wszystkie kolezanki w szkole mi jej zazdroscily. Malo ze mini to jeszcze dzins! Ło Jezu! Zabic, a taką mieć w tamtych czasach! Przeszmuglowana z zagranicy była, jako prezent, bo nie do kupienia w Polsce wtedy.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » wtorek 16 kwie 2019, 22:22

Sukienka byłaby bardzo fajna gdyby nie to, że wygląda jakby narysował ją pięciolatek i to w Paint'cie.
Na razie dostaniemy hoodie z lodowym króliczkiem, totalnie bez szału.
Obrazek
link o artykułu w języku angielskim:
https://www.ea.com/games/the-sims/the-s ... wGN_3Lw0CE

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » środa 17 kwie 2019, 01:11

Może szłu nie ma ale fajnie wygląda ta bluza na simie,mam już ta aktualizację zainstalowaną :) Mebelki takie sobie ale też fajne.

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » czwartek 18 kwie 2019, 17:45

Szkoda, że do żadnego sima mi ta bluza nie pasuje XD Może jak się kiedyś Toudom jaki nowy dzieciak urodzi, to się to przyda do stroju sportowego czy coś.
Tak to nowe aktualizacje fajne, nowy typ kariery jest super i cieszy mnie, że się obudzili że, halo, potrzeba nam więcej kolorów. Nie mniej Tokus sobie siedzi w kąciku i czeka na studia.
+/- 6 miesięcy? Da radę. Znaczy, niby nikt nie mówi, że to na serio będą studia, no ale mamy za dużo poszlak :P

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » środa 01 maja 2019, 12:50

Witam Kochani :20-hugging-face: Dzisiaj na SimsCommunity pojawił się taki wpis:
ts5-470x264.jpg
https://simscommunity.info/2019/04/30/m ... developed/

Co o tym sądzicie ? :09-winking-face:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 01 maja 2019, 12:59

Potwierdzają to co ogloszeniem o prace zdradzili juz wczesniej czyli to, że tworzy się sims5 :) Ciekawe kiedy pierwszy niby "niekontrolowany" przeciek wycieknie :) Obstawiam max rok lub troche mniej
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » środa 01 maja 2019, 13:06

Jest jeszcze na YouTube filmik ;


ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”