Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: Fredra » środa 05 cze 2019, 16:23

Serwisy huczą od plotek związanych z dalszymi przeciekami dotyczącymi najnowszego dodatku.
Island Living jest już prawie faktem z prognozowaną datą wydanie 21.06.2019 czyli za troszkę ponad dwa tygodnie.
Wydawało mi się, że gdzieś na forum to rozpisywałam ale może to był Facebook lub tylko pomyślałam... w każdym razie mamy dokładne powtórzenie scenariusza sprzed roku. Tuż przed EA PLAY wyciekają smaczki na temat nowego dodatku co podgrzewa atmosferę przed eventem a na samej konferencji zostaje on oficjalnie zapowiedziany z zaskakująco szybką datą premiery. I chyba nawet nie mam im tego za złe... Lubie buszować po necie, wyszukiwać strzępków informacji i bawić się w zgadywanie co nas czeka. 1:0 dla was EA, a i choć psioczyłam na tropikalne wyspy to z miłą chęcią przytulę nowy dodatek.

Obrazek

Więcej do poczytania tu i tu

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3513
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 05 cze 2019, 19:49

Dzięki Fredziu za infosa. Nie mam co spekulować -zaczekamy do tego 8 czerwca aż sami puszczą parę :)

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » piątek 07 cze 2019, 19:51

Pierwsze zdjęcia z gry! Trafiłam na FB, nie znam jeszcze źródła, szukam

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jesli to oficjalne materiały to... OH BOI! CHE TO!
Albo znieśli embargo albo strona fanpage na FB dał ciała i sypnał szybciej informacjami

Obrazek

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 07 cze 2019, 20:06

To że malo konstruktywnie się wypowiem bo że ale muszę : woow 😍 cem to choć czuje że to będzie wakacyjne otoczenie bez możliwości zamieszkania
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » piątek 07 cze 2019, 20:24

Sit Back and Relax – Welcome to Sulani, where the sun shines bright and the nights are totally chill. Set sail on the glistening water in your island canoe, swim to your heart’s content, and explore the scenery on a watercraft. Build a spectacular sand castle, catch some rays, and even meet a mermaid!
Usiądź i odpocznij - Witamy w Sulani, gzie słońce jasno świeci a noce są totalnie relaksujące. Postaw żagle na lśniącej wodzie w twoim wyspiarskim kanu, popłyń do serca sedna / treści [...?] i odkrywaj widoki z pokładu. Buduj spektakularne zamki z piasku, złap trochę płaszczek a nawet spotkaj syrenę!
Pitch in or Help Out – Become a conservationist, clean up the beaches, and watch your Sims’ impact bloom all over the island. Take to the waves in a fishing or diving career or become a lifeguard to keep the locals safe under the sun. No Career? No problem! Sims can do a few odd jobs or fish for their next meal.
Ruszaj żwawo do pracy lub pomagaj / dźwigaj [...?] - zostań konserwatorem, sprzątaj plaże i jak twój sim przyczynia się do rozkwitu wyspy. Płyń na fali w karierze rybaka lub nurka albo zostań ratownikiem żeby bezpieczeństwo pod palącym słonkiem. Nie chcesz pracować? Żaden problem! Sim może wykonać kilka zleceń lub złowić rybę na obiad.
(ten akapit kiepsko mi poszedł ale sens mniej więcej jest)
Engage in Local Culture – Tradition runs deep on Sulani, and your Sims get to experience everything it has to offer. Immerse Sims in their newfound lifestyle by attending a put barbecue event, learning about local folklore, tasting tropical delicacies, and chatting with ancestors from the island.
(dosłownie)Zaręcz się z miejscowa kulturą - Tradycja jest głęboko zakorzeniona na Sulani a twój sim będzie mógł doznać wszystkiego co ma do zaoferowania. Doświadcz sima w nowo odkrytym stylu życia poprzez uczestniczenie w wydarzeniach grilowania, uczenia się o miejscowym folklorze, testowania tropikalnych specjałów i rozmowami z przodkami z wyspy (łoot?)
Rock the Island Vibes – Dress Sims in tropical garb inspired by sun, sand, and waves. Or, gear up for water activities like snorkeling and swimming. Decorate a rustic oasis with home objects and unwind at the Tiki Bar. Everything is chill – except for the occasional sunburn – when it’s Island Living.
Uderz w wyspiarskie wibracje - ubierz sima w tropiklane łaszki inspirowane słońcem, piaskiem i falami. Lub przygotuj go na wodne atrakcje jak nurkowanie i pływanie. Ozdób rustykalne oazy domowymi obiektami i rozwijaj w barze Tiki. Wszystko jest relaksujące - poza poparzeniami słonecznymi od czasu do czasu - kiedy żyjesz na wyspie.

Wybaczcie, tradycyjne już tłumaczone na kolanie i na szybko. Sens ogólnie jest, niedługo pewnie będzie oficjalne tłumaczenie to podmienię :D
A co do wakacyjnego otocznia - widziałam mody na to aby każde otoczenie było mieszkalne. Da się to obejść :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » piątek 07 cze 2019, 21:33

O, @kreatora się ucieszy z kariery ratownika. Nawet syreny obeszli... fajnie to wyglada!
Ale czekam na chemię i uniwerek... :(
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 08 cze 2019, 02:19

To nie bedzie wakacyjne otoczenie!
Mozna bedzie tam mieszkac i pracować!
Jest i źródło Thomas TV na YouTube - chyba go EA zabije XD o ile mu tego sama nie dała. Ale zdaje sie to sa focie, ktore "wyciekły" z gry testera tego dodatku a nie dane oficjalnie
- tez to trafiłam
Juz kocham ten dodatek! Ratownik, syrenki, lezaki WOW Juz nie moge sie doczekac. Zdaje sie EA wziela na ambt i tak jak Wampiry czworkowe sa lepsze od Trojkowych tak to w zamiarze ma byc lepsze od Rajskiej Wyspy.
Z przeciekow od ludzi majacych wtyczki w EA podobno potem bedzie do zycie na farmie "Country living" ma byc tytuł , Niestety nie Uniwerek.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » sobota 08 cze 2019, 09:33

Kurde jestem zachwycona! Uwielbiałam ten klimat w trójce i miałam nadzieję,że plotki okażą się prawdą. Dobrze,że ma wyjść dopiero po komunii mojego starszego syna, bo czasu nie mam na granie :) Cudnie się zapowiada. Już mi się podobają nowe meble i elementy budowlane. A przecieki o country living jeśli ma być to tak super dopracowane nawet mnie ucieszyły i jestem skłonna poczekać jeszcze na uniwerek :D
Załączniki
Sims-4-ŻNW-1.jpg

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 08 cze 2019, 09:48

@kreatora Elu, jak tam masz wtyczki, pokombinuj z tą chemią, ok? Attraction system czy coś, bo Jezu, gram ostatnio trochę i mnie szlag trafia na ten bałagan uczuciowy! Skoro zrobili przyciąganie się Simów do celebrytów to jaki problem z chemią?
Wiem że wiele osób chce farmy, ale ja będę tu egoistką i tak, jak nie korzystam prawie z dodatku zwierzaki, tak i farma nie będzie mnie pewnie interesować.
Czekam na uniwersytet, nie popawiłaś mi humoru. :/

Zawiedziona jestem trochę. Ładnie to wygląda i jeśli będzie "zamieszkiwalne" to świetnie. Mam nadzieję że będzie grywalne, nie że przygoda na jeden raz jak SV, nie jakieś rutynowe zajęcia domowe, tylko coś, co wpłynie na mechanikę gry, doda nowe cechy, interakcje (ale takie wpływające na rozgrywkę a nie nowe powitanko + pokaż kolekcję muszelek + taniec). Na to liczę. Wiem, męczybuła ze mnie, ale nie będę udawać, że CZEKAM. Nawet ostatnio myślałam o jakimś kursie programisty czy coś, żeby samej moda na chemię stworzyć. Żeby moderzy umieli zrobić więcej grywalnych rzeczy, wprowadzić nowe cechy i funkcje, które DZIAŁAJĄ, (ten od WW to cudotwórca!) niż szanowne EA!
Obrazek

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » sobota 08 cze 2019, 14:12

Wow, fantastyczna sprawa! Jeżeli faktycznie dodatek będzie się prezentował jak na screnach, to może być jednym z najlepszych. Nawet na farmę (na którą bardzo liczę) i uniwersytet poczekam. Oby tylko EA ostatecznie nie wycięła z tego dodatku pewnych elementów, by potem dodać je w dodatkowo płatnych akcesoriach (jak to zrobiono w "Mój pierwszy zwierzak").

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » sobota 08 cze 2019, 17:14

kreatora pisze:
sobota 08 cze 2019, 02:19
Z przeciekow od ludzi majacych wtyczki w EA podobno potem bedzie do zycie na farmie "Country living" ma byc tytuł , Niestety nie Uniwerek.
Tak bardzo chce żeby to była prawda! To znaczy... mi tez coraz bardziej brakuje w grze uniwerku ale ciesze się, że w ogóle myślą o dodatku w klimacie wiejskim.

Czekam co powiedzą dziś na konferencji

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » sobota 08 cze 2019, 21:42

Bardzo króciutki filmik z Rajskiej Wyspy :10-smiling-face-smiling-eyes:




Widoki przepiękne, palmy, wodospady, rafy, delfiny, katamaran i syrenka :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:, ciekawa jestem, czy to będzie tylko jedna wyspa?

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » sobota 08 cze 2019, 21:46

Zrzut ekranu (137).png
2.jpg
1.jpg
W dużym skrócie:
-Open Water:
Działające plaże z których będzie można bezpośrednio wejść do wody. Dodatek w dużym stopniu skupia się na oceanie - jego ochronie i wpływie na życie zarówno nasze jak i simów.
-Syreny:
Będą w pełni modyfikowalne w CAS, będa posiadały swoje własne super moce, podobno warto zaprzyjaźnić się z delfinem
-Wyspa jest wulkaniczna co oznacza... No wulkan. Czynny wulkan zdolny do erozji, strzelający meteorami troche przypominającymi nasiona kwiatu matki z SV tylko że z lawy
-Skutery i żaglówki. Na skuterach będzie można robić małe akrobacje
-Dbanie o środowisko:
W tym zawód konserwatora. Dbanie o wyspę wpłynie na jej wygląd. Na plażach moga zalegać śmieci, simowie będa prowadzić badania nad oczyszczeniem ekosystemu co zaowocuje bardziej kwitnącą zielenią i większa ilością ryb / motyli (myślę, że to ładny przekaz ♥)
-Kariera ratownika i instruktora nurkowania
-Jeśli przyjrzycie się ss zobaczycie:
-drabinę do wody bezpośrednio z tarasu
-skoki do wody bezpośrednio z tarasu
-domy na wchodzące w wodę
-fundamenty w formie pali

Cały pakiet jest mocno inspirowany Polinezją a co za tym idzie również kultura tubylców z Sulani o raz meble.
Zrzut ekranu (138).png
Zrzut ekranu (141).png
Zrzut ekranu (145).png
Zrzut ekranu (146).png
Poza tym zapowiedziany został PAKIET ROZGRYWKI związany z MAGIĄ (nie wyłapałam pełnego tytułu ale na bank magia, będzie jesienią)
oraz AKCESORIA moschino (czyli linia odzieżowa o której wspominałam pare postów wcześniej. Dla mnie ogromnie na NIE bo to 100% komerchy i nie spodziewam się żeby były fajne / )
Dodatkowo simy mają w comiesięcznych aktualizacjach dodawać obiekty (albo w tym miesiącu, nie wiem czy dobrze zrozumiałam) związane z "pride" czyli dumą ze swojej orientacji seksualnej. Dla mnie również mocne NIE. Nie potrzebuje eksponować seksualności swoich simów podobnie jak nie robię tego na co dzień w prawdziwym życiu.

Zapis transmisji z E3:

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 08 cze 2019, 22:17

Problem w tym, ze Simowie NIE MAJĄ orientacji seksualnej, bo lecą na wszystko, na co gra (lub mod) pozwala. :/ Może światełko w tunelu i coś zaczną przy tym majstrować...
Farma tylko wtedy, jeżeli można hodować tuczniki i doić krowy. Victarion z miejskiego fizola awansuje na Borynę, będzie wciągać tabakę od dobrodzieja, przedzucać gnój, diagnozować paskudnika u krowy, zimioki jeść, święta kościelne godnie celebrować i obłapiać Jagny po stogach.
Ta wyspa ok ale farma przed uniwerkiem... płaczę... ;(
Obrazek

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » sobota 08 cze 2019, 22:33

cz 2 CAS (a raczej ile udało mi się wyłapać)
1c.jpg
c2.jpg
c3.jpg
Zrzut ekranu (197).png
w1.jpg
w2.jpg
w3.jpg
w4.jpg

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » sobota 08 cze 2019, 22:50

cz 3 syreny i trytony
s1.jpg
s2.jpg
s3.jpg
Zrzut ekranu (239).png
I na razie koniec, już was nie dręczę fotami xD

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 08 cze 2019, 22:56

Wklejaj, wklejaj. Ładnie to wygląda. :)

Przepraszam za mędzenie ale jestem strasznie zawiedziona. Czekam na uniwersytet od początku właściwie i moze niepotrzebnie się nastawiłam na ten dodatek. Po prostu wydawało się, że to co kanoniczne, czyli zwierzaki i pogoda wyszły, wiec czas na szkołę. Farma to ostatńie, co kręci mńie w Simsach ale wiem, że wiele osób o nią prosi... I ok, ale kolejność mogliby zmienić... :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » sobota 08 cze 2019, 23:22

Absolutnie nie mam Ci tego za złe, marudź ile dusza zapragnie! Powiem więcej, w zasadzie dopiero Twoje jojczenie uświadomiło mi, że Uniwersytet to dodatek, którego okropnie mi brakuje. Bardzo długo byłam przekonana, że wcale go nie potrzebuje bo we wcześniejszych odsłonach gry nigdy nie byłam nim mocno zainteresowana. Choć grałam od bardzo pierwszej części to dopiero w czwórkę prawdziwie się "wgrywam" a Simsy stały się praktycznie moim hobby. Teraz żałuję że przepuściłam okazję na darmowa dwójkę a do trójki nie chce wracać bo pamiętam jak koszmarnie obciążała sprzęt przy większej ilości dodatków. Kiedy stanęłam przed wyzwaniem stworzenia własnej historii w grze odkryłam jak użyteczny i urozmaicający grę może być Uniwersytet, jak ogromny ma potencjał! W dodatku odczucie to wzmaga Twoje marudzenie :D
Życie na wyspie będzie ślicznym dodatkiem, podejrzewam że ten około farmowy tez będzie przyjemny ale składam prośbę o rozpatrzenie mojego członkostwa w "chce Uniwersytet!" club.

Żeby nie poprzestać na samym marudzeniu, wracamy na wyspy!
Bonusowe duperele których się dopatrzyłam po raz setny oglądając wszystko co jest na razie dostępne:
-nowy zestaw mebli kuchennych w tym blaty i szafki ścienne (nie dostrzegłam nowych agd)
-okrągły stolik kawowy (mamy chyba tylko dwa do tej pory w tym jeden pochodzi z akcesoriów chomik)
-szklana podłoga / taras
-drabina (nie wiem czy na piętra też czy tylko do wody)

-akcesoria ukażą się "później tego lata" czyli przed pakietem o czarach "Relam of Magic"

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3513
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 08 cze 2019, 23:39

Jestem normalnie w szoku. Takiej Rajskiej Wyspy raczej się po EA nie spodziewałam!
Zauważyłam z nowych mebli oprócz tego okrągłego stolika, drabinki, szklanego tarasu, pali - także konstrukcję z moskitierą (zasłonami) przy łóżku, nowe ścianki działowe, rolety, nowe pokrycia dachu...
Na plaży widać muszle - mam nadzieję, że dojdzie nowa kolekcja związana z muszlami. Pewnie dojdą nowe ryby charakterystyczne dla rafy koralowej. Cieszę się na to pływanie!
Dzięki Freduś za relację :)

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 08 cze 2019, 23:47

@Fredra oj, bo tak sobie pomyslałam, ze ludzie się cieszą bo ładnie to wygląda a ja tu marudzę... Inna sprawa to co zrobi mój komp z tym bałaganem? Wybuchnie??? :/

Ja zaczęłam niedawno od Dwójki. To znaczy znam grę od Jedynki, nawet przez jakiś czas bawiłam się w budowanie domków (płyty pożyczyłam od kuzynki) ale nigdy mnie do Simów nie ciągnęło... Ot, gierka w chodzenie do pracy i budowanie chałup. Jakoś w 2016 roku odpaliłam Dwójkę (leczyłam kaca po kolejnych tragediach w Grze o tron i zaczęłam sobie robić Simy z tego serialu) i wtedy odkryłam jej możliwości, a zwłaszcza system atrakcyjności, który był genialny! Simowie przede wszystkim mieli konkretne pragnienia i obawy, których nie dało się usunąć - trzeba było spełniać. Na przykład Sim poznał w dyskotece fajną Simkę, wrócił do domu i chciał do niej zadzwonić, porozmawiać i zaprosić na randkę. To jest to, czego mi brakuje w czesci Czwartej... kiedy zmarła moja Simka flirciarka pół facetów z miasta miało depresję, bo ich obawa, jej śmierć, się ziściła. Bo one się martwiły o drogie sobie ludziki... facet, któremu podobała się spotkana w dyskotece Simka chciał nagle DZWONIĆ DO ŻONY... Serio. To było genialne. No i to, że mogłam sobie zaprogramować parę Simów tak, żeby po przypadkowym spotkaniu gdzieś w mieście zaczęli się podrywać sami z siebie, bo tam był system oparty na znakach zodiaku, cechach charakteru, aspiracjach itd. który wyliczał poziom atrakcyjności. Najwyższa chemia sprawiała, że para prawie nie mogła się od siebie oderwać. Kiedy małżonka spała, mąż kładł się obok niej na łóżku albo przycupnął gdzieś obok z książką. Niby pikselowe ludziki ale dawało to spore wrażenie prawdziwego przywiązania... i tego mi strasznie brakuje w Czwórce. A do tego CAS dwójkowy, nie mówiąc już o trójkowym, był o wiele bogatszy. Ile głupot można było sobie ustawić w części Trzeciej, takich jak ulubiony kolor czy gatunek muzyki. Ludziki były bardziej spersonalizowane, oryginalne... Tutaj jest bieda i posucha. Cech jest mało, tylko trzy sloty i tyle. Reszta wygląd... Liczę na to, że tak jak w Dwójce doszły dodatkowy slot na pragnienia, tu może doszedłby na cechę...
Wiele z rzeczy w tej części to klikery. Klik i Sim wykona czynność, na przykład ugotuje obiad, zaśpiewa piosenkę czy zrobi pranie. Fajne to, ale dla mnie kompletnie nietrywalne bo nie wpływa na życie Simów. Niby stany emocjonalne świetne, ale znowu śmierć Sima sprowadza niby smutek ale wystarczy, że menda z rodziny ma ładny dom i dobry obiad, żeby chodziła zadowolona... Gdzie ta Dwójkowa deprecha, omamy Simowe itd... Gdyby nie WW, który wprowadza atmosferę zaskoczenia i trochę urozmaica grę, to chyba bym się pożegnała z Czwórką na czas dłuższy.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”