Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: kreatora » środa 24 paź 2018, 14:56

Ja kupię na pewno, bo kariery w TS4 dzie mozna wraz z simem chodzic do pracy, to chyba najlepsza innowacja w simsach. Do dzis mi sie nie znudziła kariera naukowca i mam nadzieje ze tak samo polubię karierę aktora. Szkoda ze tylko aktora a nie rezysera ale to chyba by bylo za bardzo czasochlonne dla Twórców i zbyt skomplikowane.
Kariera polityka gdzie trzeba bylo tez doskonalic charyzme to była królicza jama i nic ciekawego. Tu trzeba doskonalic i charyzme i skill aktorski - mnie sie bardzo to podoba choc nie doszło kino jako rozrywka.
Swoja droga wciaz odkrywam rzeczy o ktorych nie przypuszczalam ze sa tak dobrze zrobione w Czworce, Urządzilam zabawe Sylestrową w wytwornym klubie w Mishuo - oczywiscie musialam tam dodac parkiet taneczny i podium didzeja i troche dachu ale nic ponadto i wlasciwie moglam nie tykac myszki - mialam namiastkę realnego Sylwestra bo oprocz mojej silnej grupy simow 5 sztuk zwalilo sie ze 12 simow NPC i do baru i na parkiet trzeba sie bylo dopychac - gra mogla sobe na to pozwolic bo miala od metra GB pamieci po tym jak jej tego dolozylam. Bawilam sie cudnie jako bierny obserwator i daje slowo tam BYŁ nastroj Sylwestra a nie zabawy w klubie , a szczegolnie ten nastrój było widac po tym jak kazalam mojemu simowi postawic calej grupie drinki płonaca sól czy jakos tak przy okazji odkryłam interakcje "wznieś toast" daje slowo jest taka XD - no i cholera tak sie zapatrzylam na te ich zabawę ze nie cyknelam fotek XD. Powolutku zaczynam sie zakochiwac w Czworce ..
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » czwartek 25 paź 2018, 16:44

@kreatora ja lubię czwórkę, naprawdę bardzo. Sama sylwestra w grze niestety nie przeżyłam jak na razie - gram na najdłuższych możliwych porach roku, zaczęłam od wiosny i w grze będę miała dopiero pierwszy dzień lata. Tylko po prostu najzwyczajniej na świecie, rzeczy które wprowadza do gry nowy dodatek nie są mi niezbędne do samej, no, gry.
Cóż, ten dodatek wydaje się dużo pełniejszy od takiego "spotkajmy się" (które nadal, mimo naprawdę świetnej dzielnicy, jest dla mnie najsłabszym dodatkiem jak do tej pory), ale no, po prostu nie rusza mnie aby wyrzucać na niego 40euro.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 05 lis 2018, 13:08

Podziwiam cię Elu za zapał i oddanie czwórce. Ja ciągle próbuję... Święta przyszykowane przez Pory Roku jakoś mnie nie wciągają. Może dlatego, że najczęściej moje simy są samotnikami - jak ja... I co za tym idzie - nie za bardzo mają z kim świętować... :(

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » wtorek 06 lis 2018, 16:07

Na prośbę z czatu wklejam link do twitcha :) Na razie tylko do wydarzenia, bo film nie jest jeszcze aktywny. Jeśli kogoś ominęła informacja, to dziś o 20:00 odbędzie się transmisja Maxis Monthly, na której mamy poznać jakiś nowy, czadowy upgrade do gry (tak się zapowiadali w zeszłym miesiącu), a od 20:30 ma być pogadanka i prezentacja sytemu reputacji i sławy z nadchodzącego dodatku


Jesteśmy po części pierwszej. Nowością jaką otrzymamy w tym miesiącu (bo aktualizacja wychodzi już we wtorek) poza zapowiedzianymi narzędziami terenu i nową karierą będzie TRYB PIERWSZOOSOBOWY. Będziemy mogli obserwować życie naszych Simów ich własnymi oczami oraz oczami ich zwierzaków.
Kamerą będzie można obracać niezależnie od miejsca w które aktualnie patrzy Sim, ale jeśli postanowimy zdjąć rękę z myszki obraz po chwili wróci pod kontrole Simowego spojrzenia



Część druga


Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 10 lis 2018, 17:40

Fajne jest to, że możemy "widzieć" teraz bardziej z bliska to, co robi nasz Sim gdy gotuje, myje ręce czy pieli. To całkowite novum, więc nie wiem, jak się sprawdzi w "simowym praniu" :)
Ciekawa jestem bardzo tego narządzia terenu. Tak bardzo się obawiam, że znów dostaniemy coś "zamiast"... - czyli tylko w połowie będzie tym, czego oczekujemy.

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » wtorek 04 gru 2018, 22:30

Święta! Będzie darmoszka :P
Dziś odbył się kolejny stream z cyklu Miesięczny Maxis, obejrzeć można tutaj, o sims4 na PC zaczyna się około 17 minuty


W skrócie:
Nowe obiekty! I to ładne! Co więcej nie są one typowo świąteczne a raczej zimowe/leśne ♥
-rama kominka (ale nie kominek!)
-świecznik imitujący polana w kominku
-lampa z gałązkami iglastymi
-ozdoba pod szkłem (stoi na kominku na zdjęciu)
-świeczki w butelkach
-obrazek na desce (ściana)
-ława ogrodowa
gałązki z kokardą (ściana)
-girlanda

do tego dwie nowe potrawy
-ciasto
-pieczeń z żeberek
Zrzut ekranu (16).png
CAS
-fryzura damska
-spodnie damskie
-sukienka ze swetrem damska
-fryzura męska/damska
-sweter męski
-strój yetii
-buty damskie/męskie
-sweter dziecięcy
max1.jpg
max2.jpg
Zrzut ekranu (24).png
Na sam koniec pozostaje kwestia spekulacji... Czym jest ta ikona u licha? Jest w sekcji darmowej zawartości ale nie widziałam jej wcześniej.
max3.jpg

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » środa 05 gru 2018, 23:26

@Fredra dzięki za wklejanie tych ciekawostek! Sama MM nie oglądałam. Raz się skusiłam i załamał mnie poziom zachwytów nad fryzurkami. ;)
A co do ikonki, to czy to nie ejst przypadkiem znaczek tego obrazu rodziny, który można było zdobyć za pobranie Sims Mobile? Wlasnie ściągam sobie dodatek na drugim kompie a net szaleje z prędkością, więc na razie ńie mogę sprawdzić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 06 gru 2018, 13:53

Fredrusiu - kiedy ta darmoszka ma być? Yeti mnie nie kręci. Chciałabym coś z native american - pióropusz jaki, ooo! I skórzaną kieckę zdartą z jelenia - eee, tzn sztuczną, sztuczną... Ale mebelki, i owszem...

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » czwartek 06 gru 2018, 22:58

Ari - możliwe, nie gram w mobilne gry x/ fajne to to choć było?

Alu- nie mam pojęcia, wydaje mi się, że nie podali konkretnej daty na steamie (albo ja nie wyłapałam) ale na pewno do końca roku i będzie to ostatnia aktualizacja w tym roku. Prawdopodobnie jeszcze przed świętami puszczą

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 08 gru 2018, 23:01

@Fredra
Chodziło mi o ten "portret rodzinny", który można sobie umieścić na ścianie. Jest to po prostu screen z rodziną z wyboru sejwów.
portret.jpg
Ikonka tego obrazu była kiedyś w tym miejscu, w którym ma go ta pani. Potem (pewnie kiedy event się skończył) zniknęła. Wystarczyło ściągnąć The Sims Mobile na smartfon lub tablet. Było to już jakiś czas temu i dokładnie nie pamiętam, czy była to ta sama ikonka... Dziwne tez, że Guru ma ją cały czas. Ale to Guru... albo video pochodzi sprzed wakacji? ;P
Obrazek

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » niedziela 16 gru 2018, 10:53

@Aericia rozumiem, że już możliwości zdobycia "portretu" nie ma, co nie? :C

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » poniedziałek 17 gru 2018, 21:54

Chyba nie. :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 17 gru 2018, 23:59

Aericiu - gdzieś - już nie pamiętam gdzie - przeczytałam, że ta aktualka ma być 18 grudnia.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 21 gru 2018, 01:37

Kto kupil ten nowy glosnik niech go natychmiast wyp... zbuguje gre i wywali was do widoku miasta bez mozliwosci powrotu . Dzieki @Fredra za info o tym jeszcze raz :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 22 gru 2018, 21:23

Na szybko wiadomość z ostatniej chwili - błąd z głośnikiem został (podobno!?!) usunięty we wczorajszej aktualizacji! (podaję za DOTsims)

https://sims.arhn.eu/2018/12/20/nie-kup ... emy-z-gra/

Ponadto - trwają nagrania ścieżki dźwiękowej do nowego dodatku (?) pakietu(?) - dźwięki, które słychać w nagraniu przypominają mi mamrotania czarownicy, jej złowieszczy śmiech, krztuszenie się delikwenta jakimś eliksirem(?) Na pewno nie brzmi to jak przygody w akademiku :) Czyżby coś z wiedźmami? Już wcześniej coś na ten temat przebąkiwano...



Nowinkę znalazłam na STL

https://simstruelife.pl/news/20.12.18-n ... rtale-2019


Oprócz tego na głównej stronie DOT-ki widnieje dziwny i intrygujący wpis o jakimś tajemniczym kufrze

https://sims.arhn.eu/

- więcej informacji ma się ukazać wkrótce. Przed chwilką zaglądałam tam w poszukiwaniu info, co przyniosła ta najnowsza aktualka i tego wpisu nie było, więc info o tym tajemniczym kufrze jest zupełnie świeże. Zajrzyjcie więc jutro z samego rana (ja będę zajęta i to bardzo od jutra, więc liczę na was).

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 22 gru 2018, 23:48

Jezeli czarownice będą tak fajnie zrobione jak wampiry to przeżyję brak (jeszcze) Uniwersytetu. Choć liczyłam na romantyczny dodatek na walentynki...
Po tym jak zrobili sławę jaki problem mieliby z "chemią"... :(
Inna sprawa, źe podoba mi się taki zwrot w stronę pakietów i dodatków, bez tych cholernych, zbędnych wszystkim akcesoriów. Chyba lanie, jakie dostali po chomikach, wreszcie do nich dotarło.
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 23 gru 2018, 07:07

No coz ten kufer Alu to jest stara dekoracja z podstawki. Moze EA teraz dorobi do niego jakies interakcje?
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 31 gru 2018, 14:40

Elu - to nie chodzi o przedmiot (kufer) tylko o niespodziankę, którą ukrywa. Coś tam zamierzają wydumać!

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » czwartek 10 sty 2019, 00:02

Ojej... Maxis Monthly epizod 4. Totalna porażka.

Pamiętacie głośnik dodany jakiś czas temu w aktualizacji? No to zapnijcie pasy.

Oto Alexa
Obrazek

a raczej Amazon Echo, urządzenie które z założenia jest domowym asystentem. Łączy się ze wszystkimi urządzeniami obsługującymi bluetooth lub wi-fi w domu tak, że za pomocą komend głosowych możemy nimi sterować. Dodatkowo posiada własne funkcje jak tworzenie list, odtwarzanie muzyki czy sprawdzanie pogody. Jest trochę jak Jarvis z Iron-Man'a, coś jak elektroniczne połączenie lokaja i sekretarki.
Dlaczego o tym wspominam? Bo zarówno dodanie głośnika imitującego Alexe do gry jak i ostatni stream to jedna wielka REKLAMA.
Przez całą transmisję rozpływali się nad tym, że teraz będzie można się z Alexa pobawić się w simsowy quiz, odtwarzać muzykę z każdej odsłony gry i jeszcze jakieś nie istotne pierdoły. Opcje te będą dostępne wyłącznie dla urządzenia Amazon, choć jest wiele innych w typie Alexy jak choćby Siri od Apple czy Google Home.
Przez cały stream Guru ignorowali rozczarowany, rozżalony a nawet wkurzony czat, który zarzucał że tylko niewielki procent graczy posiada Alexę, że to zmarnowany czas, że gra jest pełna bugów a oni zajmują się bzdurami, których nikt nie chce. Jak mantra przewijało się "jeżeli to wszystko, to jestem bardzo rozczarowany".
Guru powoli tracili dobre humory, głosy coraz mocniej drżały i na koniec powiedzieli tylko "Pamiętajcie, że co miesiąc dodajemy coś związanego z simsami, robimy to z pasji i nie zawsze jest to związanie bezpośrednią z grą na PC". Mało brakowało a czat żądał by krwi. Chętnie bym do nich dołączyła.

Da zainteresowanych najbardziej żenująca reklama od EA

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » czwartek 10 sty 2019, 19:09

Wspaniałe!
Ich miny mnie rozwalają... pani z prawej: "co ja tu robię???".
IMG_1859.PNG
A na ekranie przydatna ciekawostka dla fanów gry, oglądających prezentację: "czy wiecie że gracze the Sims UŻYWAJĄ KODÓW???"

ALEXA, STOP!
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”