Co mają lajki, do sukcesu w Galerii..

Chcesz opanować Galerię? Spróbujemy ci pomóc
Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Co mają lajki, do sukcesu w Galerii..

Post autor: kreatora » niedziela 13 maja 2018, 16:16

Ten temat juz byl na innym forum publikowany przeze mnie wiec tylko przeklejam
Czeka jeszcze temat zdjec parcel w Galerii czyli jak to zrobic by parcelka wygladala idealnie na foci - reklama dźwignia handlu a focia w Galerii to reklamowka pracy . W dobie modu UIC odpada problem poszukiwania godziny na zdjecie , ale zostaje jeszcze problem "skomponowania" foci . Czy chata ma byc blizej czy dalej i co jest lepsze. Krotko mowiac ideal to- arcydzielo sztuki architektonicznej na foci , ma byc wwywazona, bryla, zachwana symetria elementow - nawet głupie drzewo wsadzone tam gdzi nie trzeba moze zupelnie zepsuc reklamowke twego dzieła, Najgoszy przypadek z drzewem zas jest , gdy nie sprawdziles i na drugiej fotce opocz drzewa nic nie widac.
Ale to potem - teraz bedzie o lajkach
Pytalo mnie pare zainteresowanych osob na privie jak to jest z tymi lajkami i od czego zaleza. Doszlam do wniosku ze raz na zawsze wyjasnie to tutaj bo wole zbiorowo niz pojedynczo.
To jest temat "fachowy" dla maniakow Galerii, . wiec reszta niezainteresowanych proszona jest o nie wyglaszanie pogradliwych uwag, o tych co sie bawia w wysylanie do Galerii. Kazdy sie bawi po swojemu i moralizatorskie uwagi wyglaszane z piedestalu, aby siebie dowartosciowac a komus dokopac nie sa tu mile widziane,
Ale ad rem..
Wiadomo, ze praca bez lajkow nie bedzie miala za wiele pobran. Dodatkowo coraz mniej lajkow daje sie w Galerii ot tak sobie bo praca ladna. Ma to zwiazek z idiotyczna plotka, ze duzo cudzych prac w ulubionych obciaza gre.
Katalog w Galerii ma zero zwiazku z gra - ale dzieci plotce wierza.
Wiadomo, ze trzeba miec przyjaciol. Posiadanie 30 a w moim wypadku czterdziestu lojalnych przyjaciol ktorzy zawsze mi dadza lajka do pracy jaka by ta praca nie byla, a czesto nawet prace mi pobiora by mnie wspomoc na poczatku - zdecydowanie pomaga na starcie w Galerii, Wiaze sie to jednak z rewanzem. Jesli ty zapomnisz o swym przyjacielu pare razy - to bardzo szybko i on zapomni o tobie, Czytaj czy sie chce czy nie trzeba najmniej co trzy dni wlacic do Galerii i sprawdzac, czy nie zjawilo sie cos nowego od znajomych. Zajmuje czas i jest czyms w rodzaju pracy i to jest naprawde praca!
No dobrze, ale skad sie bierze ta reszta lajkow? Masz te 40 pewnych a konczysz majac ich 200 czy trzysta. Od followersow?
Nic bardziej mylnego. Posiadanie followersow to kwestia prestizu w galerii jedynie.
Ilosc folowersow zalezy bowiem od jakosci prac. Followers to taka osoba ktora raz pobrala cos od ciebie - spodobalo mu sie i chce wiedziec czy cos nowego nie wysylasz, bo moze to sobie pobierze znowu.
Ale lajkow to oni nie daja. Gdyby dawali to kazdy kto ma na przyklad 500 followerso dostalby na start przynajmniej 100 lajkow,
Moja znajoma Wondercarlotta ma 7 tysiecy followersow a lajkow na start? Tak jak reszta z nas okolo czterdziestu, Bo posiadanie wiecej niz czterdziestu znajomych do oblecenia w galerii co trzy dni zajmie Ci nie godzin trzy ale caly dzien.
Wiekszosc lajkow "dzikich" dostaje sie za jakosc danej konkretnej pracy. 50 osob pobralo - obejrzalao w grze z tego pieciorgu sie zechcialo wrocic i postawic lajka. Dobrze jak pieciorgu - czasem jeden. Jesli praca jest super, cudne wnerza i tak dalej to jest szansa ze wroci 7 na przyklad.
I od razu info - jesli Twoja praca na start przez jeden dzien nie dostala minimum 18 lajkow od zupelnie obcych osob tak zwanych "dzikich" lajkow sukcesu nie bedzie. Nie spodobala sie bowiem dzieciom.
Jest tu jeszcze kwestia podazy i popytu. Jest bardzo maly popyt na kluby, sklepy i reszta parcel tak zwanych publicznych. O dziwo jeszcze czasem jakis ogrod ma wziecie.
Dlaczego? Odpowiedz jest prosta dzieciaki pobraly kiedys takie cuda po czym sie okazalo ze grywalne toto jest prawie zerowo. Ladne tak. Grywalne nie. Wiec nie pobieraja tego wiecej -"kto sie raz sparzyl i tak dalej,.. " a ogrod trudno spieprzyc.
Czyli jaka jest recepta na suces -po pierwsze oblednie cudna focia zeby ktos chcial to w ogole pobrac. Focia to podstawa sukcesu nie dziwota ze Maxis zabral nam Traya.. jego faworyci wlekli sie w ogonie pobran wtedy.
Po drugie - nie za duzo akcesorii i dodatkow uzytych, bo wiekszosc dzieciakow ma max dwa dodatki a akcesorii czesto zero. Najczesciej jesli cos maja z akcesorii to Perfect patio.
Po trzecie czterdziestu lojalnych przyjaciol.
Po czwarte i najwazniejsze - super praca!
Jak zdobywac 'przyjaciol"? jest tylko jeden sposob albo ktos Cie poleci gwarantujac za ciebie ze ZAWSZE bedziesz lajkowac wsio temu potencjalnemu "przyjacielowi", albo wyszukujesz kogos kto nie ma za duzego powodzenia ale fajne prace i zaczynasz mu lajkowac WSZYSTKO. Jesli ten ktos Ci sie zrewanzuje nie jeden raz ale kilka jest szansa, ze wlasnie zdobyles potencjalnego "przyjaciela" . jesli Ty dales mu lajki do 10 prac a on Tobie zero wywalasz bez litosci. Trafiles na wyjatkowo niewdzieczna i zarozumiala sztuke ktora uwaza ze lajki mu sie po prostu nalezą i bedzie Cie olewac. .
Zdarza sie ze z takiego wazajemnego lajkowania rodza sie przyjaznie juz powazniejsze oparte juz na pogaduszkach na profilach - no tu znajomosc jezyka sie klania.
Jedna zasada omijasz na kilometr osoby ktorych prace sa zenujaco zle ale i niestety i takie, ktore tluka wcale niezla masowke, bo po prostu nie wyrobisz z komentarzami do 15 jego prac co trzy dni. Pomnoz 15 dziel przez czterdziestu znajomych to jak ujrzysz wynik pod razu do Ciebie dotrze ze nie MOZESZ miec Tworcow masowki wsrod znajomych .. Zreszta to dziala w druga strone jesli tluczesz masowke bedzie Ci trudno o lojalnycb znajomych , bo jak sprawdzą twoj katalog przed dodaniem Cie do znajomych to uciekną z krzykiem. Szukasz Tworcow dobrych . Zdobycie czterdziestu sztuk "przyjaciol" to wiele wiele godzi spedzonych w Galerii na pisanie komentarzy i ogladanie cudzych prac. wiec moze warto sie zastanowic czy chcesz to robic. Mnie zajelo to rok. Czy naprawde chcesz sie w to bawic? Smak sukcesu jest slodki ale w ten sukces trzeba wlozyc duzo wiecej pracy niz w samo zbudowanie domu
P.S Ten tekst pisalam trzy lata temu Na dzis mam okolo 50 sztuk znajomych ktorych lajkuje wiernie choc oni mnie juz nie koniecznie na czas. Czasem musze czekac miesiac nim sobie o mnie przypomna. Przewaznie wtedy gdy to im na lajku zalezy,
Ale nie odczuwam juz teraz tego tak jak przedtem jako uprzykrzonego obowiazku. Lajkuje codzinnie , a czasem nawet 2 razy dzinnie i zabiera mi to w sumie jednorazowo nie wiecej niz 15 minut gora,
I jeszcze cos co nie dotyczy moich tutejszych ukochanych przyjaciół z forum XD , ktorym na pobraniach i lajkach nie zalezy, w lakowanie sie nie bawia wiec i w Galerii sie zjawiaja od swieta i czasem raczą postawic noge w moim katalogu a czasem nie. Wiec jak sie zjawia to jest naprawde DUZE ŚWIĘTO dla mnie :cat_mwaha:
Natomiast w stosunku do innych ludzi z Galerii jestem konsekwentna - bardzo rzadko wysyłam prace wiec ze mna nikt roboty nie ma wiele . Wiec jesli ktos nie zrewanzuze mi sie w ciagu tygodnia od wysłania pracy i tego lajka mi nie da w tym czasie mimo ze ja pisalam lojalnie komenty czasem i do 20 wyslanych przez niego simow wylatuje z moich znajomych ktorych traktuje jak sprawdzonych, lojalnych przyjaciół i przechodzi do drugiej kategorii, "jak dasz mi lajka to wejde do Twojego katalogu i cos tam oblajkuję w zamian a jak nie dasz to juz Twoj problem.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

LLaurka
Roznosiciel kawy
Posty: 2
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 21:05
Origin ID: LLaurka

Post autor: LLaurka » sobota 19 maja 2018, 21:38

Co to jest ten mod UIC ?

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 19 maja 2018, 21:57

Mowa o modyfikacji UI Cheats Extension, ktora między innymi pozwala na dowolne ustawianie sobie pory dnia, co ułatwia robienie atrakcyjnych zdjęć domkom.
Tutaj znajdziesz opis modyfikacji: viewtopic.php?f=39&t=99
Obrazek

Awatar użytkownika
Karminia
Roznosiciel kawy
Posty: 11
Rejestracja: środa 25 lip 2018, 14:33
Origin ID: KarminiaSims
Kontakt:

Post autor: Karminia » środa 25 lip 2018, 16:09

Hej,

wiem, że to temat sprzed kilku miesięcy, ale może część z zainteresowanych zobaczy mój wpis :D

Przede wszystkim: rozumiem frustrację. Świat oszalał na punkcie lajków, itd. Na dodatek sama Galeria jest techniczne skopana i ma wiele, wiele wad i występuje z nią masa problemów. Moja rada to: nie przestawaj tworzyć. Wyjdź do zagranicznej społeczności, otwórz się na innych i nie przestawaj próbować się wybić. Wejdź na Twittera, odszukaj osoby robiące podobne rzeczy i w ten sposób zbieraj zasięgi (a przy okazji poćwiczysz angielski). Małymi krokami, ale do przodu. Nie oglądaj się na innych, rób swoje. Inni robią tak, Ty rób inaczej, lepiej.

Tak się składa, że SimGuru Kate otworzyła rekrutację do programu Game Changers dla Simomaniaków spoza gronka YouTube. Poszukiwani się właśnie twórcy niezłych kreacji i można się zgłosić, postępując, wg. szablonu zgłoszenia Kate:

Co ważne, nie trzeba być z USA, nie trzeba posługiwać się angielskim jako "pierwszym językiem", aby aplikować (chociaż oczywiście podanie po angielsku).
Nabór potrwa około dwa tygodnie.
SimsMantra ◊ Najnowsze wieści, komentarze i opinie ze świata The Sims! → simsmantra.pl

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 26 lip 2018, 01:23

No nieźle - ogloszenie było pewnie na Twitterze - a ja tam nie urzeduję. Jak i moje przyjaciolka stąd Gabi Ktosik. Ale .. po prawdzie czy warto nam w to wchodzić? Moze Michał @SimDels bedzie zainteresowany? Choc pewnosci nie mam.
Ja chyba nie , bo ta pewnie bedą jakies terminy a ja cholernie nie lubie tworzyc czegos z terminem wiszacym na karku'
I choc po prawdzie bardzo lubie konkurowac w Galerii z YouTubowacami , a z taką EA za plecami byloby to pewnie łatwiejsze , to jednak w to nie wejdę. - Po prawdzie konkurowanie z YouTubowcami za trudne nie jest, bo oprocz Hatty i NelkiRed to nie jest za mocna konkurencja. Nawet Deligracy portrafi wypuscic super knot, ktory oczywiscie na starcie potoczy sie do góry skokiem zw względu na liczbe fanow , ale potem staje z reguly i dobra chata przejezdza to na luzie, bo pobierajcych w Galerii - nie ogladających TouTube jest procentowo duzo wiecej niz jej fanów i finalnie oni zadecydują czyja chata znajdzie sięna topie. Ostanio Maxis sie zreformowal i juz nie promuje badziewia swoimi nagrodami. jak kilka razy te badziewie nagrodzone przejezdzaly lepsze dzieła na luzie i juz konkurowanie z nagrodzonymi Maxisem niestey nie wchodzi w gre XD
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Karminia
Roznosiciel kawy
Posty: 11
Rejestracja: środa 25 lip 2018, 14:33
Origin ID: KarminiaSims
Kontakt:

Post autor: Karminia » czwartek 26 lip 2018, 10:13

NelkiRed nie znam, ale co do Hatty i Deli to się całkowicie zgadzam. Hatty jest totalnie niesamowita, Deligracy chyba jest pod jakimiś terminami (a przynajmniej tak mi się wydaje, bo z Simsów żyje), więc zdarzają jej się takie prawdziwe kaszalotki, imo np. ostatni Seasons Starter XD

Zostawię tutaj jeden z moich ostatnich domeczków: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... C8740B8A41
Ja się cieszę, jak nawet 3 osoby pobiorą XD
Może wieczorkiem otworzę wątek na forum z moimi budowlami :D
Ostatnio zmieniony czwartek 26 lip 2018, 17:30 przez Karminia, łącznie zmieniany 1 raz.
SimsMantra ◊ Najnowsze wieści, komentarze i opinie ze świata The Sims! → simsmantra.pl

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 26 lip 2018, 12:38

@Karminia
Pobrany :) i dodalam Cie do obserwowanych :hearts/heavy-black-heart:
Mam pare zastrzezen - nie do domku ale do sposobu "sprzedawania" domku . Focia jest kiepska - zrobiona o zlej porze dnia, wiec kolory sa niebieskawe . Otoczenie domu typu kwiecie i drzewa praktycznie nie istnieje, a przynajmniej nie istnieje na pierwszej foci przed samym domem. Tego drzewa po lewej praktycznie sie na pierwszy rzut oka nie zauwaza. Jak pisalam wyzej w Galerii "sprzedaje sie" focia przede wszystkim. Nawet najlepszy dom wyeksponowany kiepsko , bez drozki do schodow, kamyczkow i.t,p. nie wzbudzi zainteresowania - trzeba pamietac ze maszymi klientami są dzieci... :)
Co do polskiego EA - olej to. Nigdy nie byli zainteresowani lansowaniem polskich tworcow. jesli nie wylansujesz sie sama - w ten sposob co wyzej plus dobra praca i swietne focie to nikt Ci nie pomoze. Jedno co warto to zalozyc sobie kacik na USA forum i tam sie pokazac, Zeby jednak zaistniec w tamtych kręgach nalezy najpierw napisac dziesiatki komentarzy od cudzymi pracami, Wtedy w rewanzu i Ciebie odwiedzą.
Wszyscy dobrzy architekci z naszego bylego forum EA przez jakis czas odwalali te panszczyznę. XD Na dzis nasze kaciki tam juz są martwe , bo spełniły swoje zadanie. Mamy mase przyjaciól wsrod ludzi stamtad i juz nie musimy tam nic pisać Mamy ich w swoich obserwowanycg a oni maja nas. :)
P>S Moja przyjaciólka Mekka juz Cie natychmiast odwiedzila po moim komentarzu XD a moi followersi zdaje sie dolozyli Ci tez pare lajków . Tak własnie to działa XD
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Karminia
Roznosiciel kawy
Posty: 11
Rejestracja: środa 25 lip 2018, 14:33
Origin ID: KarminiaSims
Kontakt:

Post autor: Karminia » czwartek 26 lip 2018, 13:55

Dziękuję za cenne wskazówki, biorę do serducha :D Miło mi, że polajkowaliście!
Szczerze mówiąc, nawet nie wiedziałam, że pora dnia ma aż takie znaczenie... xD
Ogródki cały czas uczę się robić - to jest jeszcze coś, co nie do końca mi wychodzi i na co nie mam na ogół pomysłu :D
SimsMantra ◊ Najnowsze wieści, komentarze i opinie ze świata The Sims! → simsmantra.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 - Galeria”