Cześć!

Fajnie, że do nas dołączyłeś! Albo dołączyłaś - nie dyskryminujemy tu nikogo. Chcielibyśmy cię troszkę poznać. Może coś nam o sobie opowiesz?
Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Re: Cześć!

Post autor: Aericia » czwartek 11 paź 2018, 15:06

@Karminia także nie chcę być tu niczyim adwokatem ale jako tutejszy administrator (raczej z obowiązku niż z chęci, bowiem tak się złożyło, ze miałam doświadczenie w zakładaniu for i to wszystko właściwie) ośmielę się mieć nadzieję, że i tu znajdziesz swój kącik a Ela, którą poznałam jako naprawdę lojalną i uczuciową osobę, potwierdzi to, co sama przypuszczam - że pisała pod wpływem chwili.

Od siebie dodam, co już pisałam na Twojej stronie, że szanuję i podziwiam projekt. Niestety, trafiłaś na nieciekawy okres w wąskim fandomie Simsów w Polsce. Wiele osob gra w tę grę, co widać po ruchu na oficjalnym forum - jednak większość z tych osób zazwyczaj szuka tam porad i odpowiedzi na pytania, zaś dyskusje o samej rozgrywce woli prowadzić na nowocześniejszych platformach, takich wlasnie jak twitter czy facebook. Grupa, która po awanturze z administratorem odeszła stamtąd stanowiła towarzyski "trzon", jej członkowie, jak pisała Alicja Alibali, udzielali się tam nawet wtedy, gdy robili sobie przerwę od gry, bowiem przyciągały ich znajomości, które zawarli wiele lat temu.

To co mnie uderzyło w całej sprawie to, nie boję sie tego napisać, nieprofesjonalne podejście community managera, który po kilku miesiącach od rejestracji, mając na koncie mizerną liczbę postów i prawie zerowy kontakt z community, postanowił przeprowadzić w sumie niewielką i, co gorsza, wybiórczą czystkę w materiałach, jakie od lat tolerowano na forum. I nie mówię tu nawet o strzykawkach, pistoletach i innych cc +18, ale o zwykłych screenach ilustrujących historyjki, na których zaprezentowano typowy obrazek z gry (vide obrazek Kreatory: stojący tyłem Sim w simowych kąpielówkach - dostępnych wśród oficjalnych strojów z gry - oraz wdzięczącą się przed nim "fliriarską" Simkę ubraną w jednoczęściowy kostium z podstawki, który to screen został usunięty!).
W myśl regulaminu forum publiczne komentowanie pracy moderatorów jest "nie w porządku, więc nie róbcie tego bo ban, nie jesteśmy na was źli, odetchnijcie, idźcie na spacer a w razie czego możecie się odwołać w trybie poza forum, zwracając się w praktyce do tego samego pana, który bana przyznał..." co w mojej opinii jest lekko... pardon, bezczelne). Wyobrażając sobie co czują osoby, które od 2009 (albo i wcześniej), działając w zgodzie i w porozumieniu z EA, które do pewnego momentu zezwalało na określone treści a przynajmniej nie artykułowało sprzeciwu) mogę zrozumieć złość i żal że dobrowolna i wykonywana za darmo praca, polegająca na moderowaniu (Alicja była moderatorem o ile się nie mylę - i to długoletnim), całodobowej pomocy, zachęcania fanów gry do publikacji prac, życzliwym ich ocenianiu oraz tworzeniu poradników i budowaniu forum dla graczy The Sims została w takim stylu "nagrodzona". Mogę tylko wyrazić swoje głębokie współczucie, bowiem potraktowano ich niemalże "z buta" przez osobę, która dopiero co na forum dołączyła i swoje zadania com managera wykonywała w stylu elektronicznego pastucha czy poganiacza bydła aka niegrzecznych, rozwydrzonych bachorów, których trzeba banować żeby "ochłonęły".

Do tego dochodzi jeszcze rozczarowanie postawami niektórych osób, które uważane za forumowych przyjaciół, z różnych powodów ostatnio mocno zintensyfikowały swoją obecność na oficjalnym forum dając powody do różnych przypuszczeń, od czysto ludzkiej potrzeby bywania tam do wykorzystywania platformy do swobodniejszej prezentacji własnych osób i prac. Dodam tutaj, że nie wiem i nie wypowiadam się na ten temat, bowiem osoby te znam słabiej. Do społeczości dołączyłam latem 2017 roku i był to czas przygaszenia ich aktywności.

Mogę tylko napisać, że postanowiłam opuścić forum za zbanowanym Delsem (polecam przyjrzeć się jego postom i komentarzom, ten człowiek potrafi napisać życzliwy elaborat na temat każdego screena, jaki ktoś zamieścił na forum) i resztą użytkowników, mimo że cieszyła mnie możliwość publikowania historyjki na oficjalnej platformie, gdzie rotacja użytkowników jest nieporównanie większa niż na małym, skromnym, fanowskim forum, jakich wiele w Internecie. Odkąd odeszłam Pamiętnik Psotnika uzyskał dodatkowe prawie tysiąc wejść (nie wiem kto je generuje, ja tam nie zaglądam bo w sumie po co, skoro nic nowego się nie pojawia) i moze gdybym nie zaznaczyła w ostatnim poście że odchodzę i będę publikować w innym miejscu, moja twórcza "próżność" zostałaby nakarmiona kilkoma nowymi komentarzami od czytelników. ;)

Wielokrotnie zapewniałam, że na tym forum każdy jest miłe widziany i nieważne, czy był świadkiem awantur na oficjalce, czy jest Bogu ducha winnym "nowym", od którego nikt tu nie oczekuje przecież zajęcia stanowiska w sprawie, która go przecież osobiście nie dotyczy.

Edit, no i Ela była szybsza... hmmm... daleka byłabym od oceniania tego, czy ktoś jest "interesowny". Oczywiście, oficjalna generuje więcej wejść itd. Elu @kreatora nie oceniajmy tu nikogo, zwłaszcza jeżeli ten ktoś nie zna genezy forum i ma do sprawy neutralne podejście. For jest wiele i kazdy twórca moze się promować gdzie chce. Sama bym chętnie coś nowego na oficjalnym zamieściła, a to z powodu jego "oficjalności" i większej szansy na "nowych" czytelników ale z oczywistych powodów nie mogę i nie zrobię tego. (Inna sprawa że nic ostatnio nie psizę, zapaść twórcza i tyle...). Powiedziałam A, powiem też B.
Pewnie chodzi Ci o to, ze Karminia zaczęłą prowadzić tu dłuższe dyskusje i nagle rpzestała, po czym pojawiła się tam. Mnie to nie przeszkadza i liczę na to, źe będzie udziała się tu i tam a Simsmantra stanie się czymś w rodzaju dotSims czy jak to się tam nazywa. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 11 paź 2018, 23:54

Dzięki, Aericiu. To bardzo rzeczowe i stonowane podsumowanie. Od siebie dodam, że tak - byłam (wraz z Anilewe) na oficjalnym moderatorką od początków istnienia trójkowego forum. Kamelia doszła później. Pełniłyśmy tę funkcję najdłużej w historii forów gier produkowanych przez EA! A ja na pewno byłam najstarszą wiekiem moderatorką wszystkich forów EA :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj się!”