Zostań Architektem 1 - Głosowanie

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Zostań Architektem 1 - Głosowanie

Post autor: SimDels » niedziela 14 sty 2024, 01:05

"Zostań Architektem" to cykliczne wyzwanie / zabawa a architekta przyjmującego różne zadania od miasta. Zaczątkiem takiej zabawy było niegdysiejsze pojedyńcze wyzwanie bliźniaczo podobne do pierwszego zadania w tej serii;

#Reconstruction1 / #simtopiabuild1 - Zaprojektuj nowy budynek mieszkalny.

Pierwsze zadanie dla chętnych architektów od miasta to odbudowa kamienicy, która po latach zaniedbań częściowo się zawaliła i ostatecznie została rozebrana.
Dwa sąsiednie budynki równie stare bo pochodzące z przełomu XIX i XX wieku miały więcej szczęścia choć jeden z nich został mocno przebudowany zatracając oryginalne detale.
Odbudowa na terenie wyznaczonym przez ogrodzenie (bez naruszania istniejących kamienic).
Siłą rzeczy udostępniając prace startową zaprosiłem do niej także osoby z galerii więc możliwe, że zabawa będzie miała podwójne życie ale tu na forum skupimy się tylko na pracach naszych użytkowników udostępnianych w temacie konkursowym.


Obrazek

Obrazek

Warunki kontraktu na odbudowę zawalonej kamienicy zwanej (nikt nie wie do dziś dlaczego) "Pod Rybą" (uwaga aktualizacja!):

1.Przedstaw jedną lub dwie propozycje zabudowy ogrodzonego terenu; Styl dowolny. Możecie dać się ponieść wyobraźni (np wyobrazić sobie to miejsce w odległej przyszłości lub zrobić coś zupełnie innego od pobliskich kamienic lub prosty budynek jak TBS albo coś co nawiązuje do tych istniejących domów czyli... styl faktycznie dowolny! Budynek może przylegać do sąsiedniego domu lub może być wolnostojący
2.Budynek o wysokości 2-4 kondygnacji.
3.Zachowanie pozostałej części zabudowy bez zmian , budowa tylko w obrębie terenu ogrodzonego płotem, który oczywiście można usunąć. Nie musisz meblować jeśli nie chcesz ale daj schody (lub inny sposób na dostanie się wyżej).
4.Cztery ujęcia nowego budynku wrzucamy w tym temacie.
5.Prace wrzucamy do Galerii The Sims z hashtagiem #simtopiabuild1 funkcja parceli: mieszkalna lub publiczna czyli dowolna
(jeśli będzie to parcela publiczna to stare kamienice będą funkcjonować w grze trochę jak darmowy hotel czyli sypialnia np dla zakręconych od nadmiaru nektaru simów a jeśli mieszkalna to tak samo wpisze się w zamysł, wazne by był to budynek co najmniej jednopiętrowy).


Poniżej plik w galerii do pobrania.

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Obrazek

Miejskie biuro planowania przestrzennego oczekuje na Wasze zgłoszenia do końca lutego lub ewentualnie do czasu zgłoszenia przynajmniej trzech projektów do tego czasu a potem drogą głosowania wyłonimy zwycięską pracę :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 14 sty 2024, 11:02

Zrobiłem na szybko swoją wersję. tym bardziej, że skoro tu chodzi głównie o bryłę to pozwoliłem sobie na oddanie budynku tak jak delsy lubią najbardziej czyli w stanie deweloperskim (prawie nieumeblowany bo zrobione są łazienki) ;)
Początkowo miałem dla kontrastu zrobić budynek niższy jednopiętrowy ale ostatecznie dałem jeszcze jedno piętro i te wystające "wykusze".
Możecie używać dowolnych dodatków i pakietów, ja zrobiłem sobie przy okazji sam dla siebie małe wyzwanko by i nową rzecz dobudować tylko z podstawki tak jak oryginalną parcele konkursową. No ale do rzeczy ;

Podwórkowa firma deweloperska "Dels-Co" z braku środków postawiła budynek prosty i nieumeblowany ale kształtem mający ociupinkę nawiązywać do wyburzonej wcześniej starej kamienicy narożnej choć początkowo miał być to budynek wolnostojący nie "przyklejony": do sąsiedniej kamienicy i jednopiętrowy.
Idealny kąt dla młodych )zwłąszcza po wygranej w Simolotka ;)

Biała Kamienica-tak dumnie jednoosobowe biuro projektowe nazwało swój twór bo z żabą ,patronka poprzedniego budynku nie dałoby się chyba tego bloczydła nijak skojarzyć ;)
W galerii ów twór jest tu: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze info dla każdego kto chciałby wziąść udział w zabawie - nie musicie trzymać się żadnych schematów, możecie wyobrazić sobie nawet odległa przyszłość i stworzyć wizje futurystyczną (oczywiście pozostawiając sąsiednie budynki jako relikt przeszłości) lub stworzyć typowy bloczek albo nawet zwariowana retrowersję ,budynek imitujący choćby cos co nigdy wcześniej tu nie stało ;) Może być umeblowany lub nie. Na koniec będziemy głosować ale tak naprawdę każda praca zgłoszona w tym temacie będzie traktowana jak wygrana i każda pojawi się na podsumowaniu w formie komiksu lub filmuy na koniec zabawy
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 570
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » niedziela 21 sty 2024, 18:14

Jakby to rzec..., otóż pewien pan (oznaczony czerwoną strzałką na poniższym zdjęciu; tak, tak, w Internecie nic nie ginie... :D), pobierał przez dłuższy czas nauki u mistrza. Chodził w kasku, przekopywał gruz łopatą, jadł kanapki odpakowane z gazety (a może to były owoce plazmowe?), skakał po rusztowaniach, a w wolnych chwilach składał z klocków własne projekty. I wreszcie po wielu latach nauki, postanowił podnieść rękawicę, upss... nie, raczej podjąć wyzwanie rzucone przez miejskie biuro planowania...

romano i kot.jpg

I przedstawił projekt pod tytułem "całkowicie po mojemu", czyli - nie nawiązujemy do zburzonej kamienicy, jeno do tej co się uchowała, bo jest fajna, więc po co kombinować, skoro można skorzystać z tego co jest... dobre! I nie, nie... on wcale nie małpuje, on się tylko inspiruje, a na dodatek troszkę unowocześnia, bo ta nowa część kamienicy zawiera mieszkania dla młodych rodzin z dziećmi (czyli stawia na przyszłość narodu) oraz dla młodych par przed ślubem lub na wieki bez ślubu, jak kto woli...

Panie i Panowie, samozwańcza firma "Romano i Spółka@Vitalij i Kot" proponuje: :09-winking-face:

challenge.jpg

I link do galerii: https://www.ea.com/games/the-sims/the-s ... 2D1F5D2149

Projekt powstał na bazie podstawowej wersji gry, nie trzeba mieć żadnych dodatków, pakietów, akcesoriów i innych, by umieścić dom na działce. To było takie dodatkowe moje wyzwanie, do którego zainspirował mnie Delsu, budując oryginalną kamienicę również tylko na bazie podstawki. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 21 sty 2024, 19:15

Genialne! Bardzo fajny pomysł by zrobić z całości ciekawą "asymetryczną symetrię" czyli retrowersyjne odbicie tego co istnieje. Do tego umeblowałaś tyle pomieszczeń i wszystko jest z podstawki więc potrójne brawa dla architekta i jego spółki :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo: No i usmiechmąłem się na widok tego co wyciągnełaś z czeluści netu by wskazać na postać głównego architekta projektu "Całkowicie po mojemu". Dzieki ogromne za zgłoszenie, magistrat z tego co mi wiadomo już wykazał zainteresowanie jednak czeka na więcej projektów :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Tak sobie też pomyslałem, że na tyłach to fajne odbicie dwuch epok bo Twoja połówka jest... no chyba muszę się posłużyć cytatem "Marian tu jest jakby luksusowo!" widząc basen i ogólna elegancję.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1799
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 02 lut 2024, 20:43

Obu architektom gratuluję pomysłowości :a_bravo: :a_bravo: i wspaniałych projektów.

Nowoczesna wersja Mistrza Delsa zachwyca i wpisuje się w obecny trent eksperymentalnego łączenia starej architektury z nowoczesnym designem. Przydałby się też projektant specjalizujący się w architekturze wnętrz, bo stan deweloperski nie każdemu pasuje.

Propozycja Percival jest dopracowana w każdym calu. Wspaniale wykorzystana konstrukcja starej zabudowy z unowocześnionym zastosowaniem nowych okien. Doniczki z kwiatami dodały urok całej fasadzie. A zaplecze budynki budzi mój szczery podziw. Jest nie tylko elegancko, ale także spójnie z pierwotną częścią kamienicy :a_bravo: :a_bravo:



Jednoosobowa firma deweloperska z Gliwic przedstawia korzystne przekształcenie wyodrębnionego obszaru będącego w stanie kryzysu, wynikającego z czynników ekonomicznych i społecznych, wg.następującego projektu : https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

front1.jpg
bok.jpg
tył.jpg
pomieszczenia.jpg

Nowy lokator, który testował kolejne mieszkania miał spore trudności z decyzją, na które się zdecydować ostatecznie. Stwierdził, że poradzi się żony i da odpowiedź najszybciej jak to będzie możliwe. Na wszelki wypadek zostawił zadatek :D

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 570
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » sobota 10 lut 2024, 16:17

Widzę, że teoretycznie mamy już trzy prace. :) Ale dobrze, że termin przedstawienia projektów jest do końca lutego, bo więcej twórców będzie mogło znaleźć chwilę, by zmierzyć się z wyzwaniem.

@SimDels Bryła "Białej Kamienicy" (choć na moim laptopie to ona biało-czerwona) - jest niesamowita, taka z nowoczesnym rozmachem, burząca wszelkie stereotypy. Odważny i doświadczony architekt pokazuje, że nie ma się co bać, warto iść z duchem czasu oraz za głosem serducha i tworzyć tak, jak się chce! A jednocześnie osiągnąć ciekawy i nietuzinkowy efekt. W simowym świecie wszystko jest możliwe!!! :) :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:

@bobas52 Biuro z Gliwic pokazuje projekt również nowoczesny, ale dużo delikatniejszy w odbiorze oraz nawiązujący (poprzez rodzaj okien, drzwi głównych i barierek balkonowo-tarasowych) do starszej części kamienicy. Tutaj wyjątkowo prezentuje się frontowa fasada budynku. Szary kolor elewacji świetnie komponuje się z błękitem widocznym na historycznej części budynku. Całości dopełnia eleganckie podwórze. Wnętrza obszerne, z ładnym współczesnym umeblowaniem, śliczne klatki schodowe, ozdobione kwiatami. Nic dziwnego, że nowy lokator miał problemy z wyborem mieszkania. :) :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 10 lut 2024, 22:39

@Percival159 Dzięki Perci :) To w zamyśle miał być typowy nowoczesny bloczek więc bardziej zainspirowałem się nowymi "klockami" którymi po wielu dekadach cichej głuszy i powolnego rozpadania się kolejnych kamienic ,te luki są dziś zapełniane (początkowo kręciłem nosem, że to nie pasuje ale ostatecznie myślę, że to naturalne, miasta zawsze się zmieniały i będą zmieniać i fajnie jest tak duże zmiany obserwować na własne oczy (kiedyś top tez będzie tylko archiwum z przeszłości).
Twoja praca jak wspomniałem jest genialna w swoim zamyśle (i realizacji) czyli pomysł na zrobienie swoistego odbicia ale z nowym życiem także jeszcze raz dzięki za udział i gratuluje wspaniałej pracy.
@bobas52 Dzięki za dobre słowa a do stylu deweloperskiego za chwilę w tej wypowiedzi powrócę* bo ważniejsze jest to jak bardzo dałaś czadu! To bodajże pierwsza Twoja praca będąca wyższym w domyśle wielorodzinnym budynkiem a pamiętam, że nie przepadasz za budowaniem w górę więc chyba zaryzykuje tezę, że ta zabawa zmotywowała cię do zrobienia czegoś nowego i to jak! Klimatem kojarzy mi się trochę ze stylowymi blokami/kamienicami z okresu międzywojennego (w Łodzi powstał w ostatnich latach bardzo ładny budynek żywo naśladujący ten prawdziwy stary modernizm czyli dyskretne nawiązania do okrętu i okrągłości lub przynajmniej duże przeszklenia i "to coś" a u Ciebie jest nawet mostek kapitański na dachu :)
Też podoba mi się kolorystyka i także za sprawa okien i równej wysokości to wygląda tez trochę tak jakby właściciel mniejszej starej kamienicy postanowił powiększyć ją sobie sporawo w taki nowocześniejszy ale i stylowy sposób.
Wnętrza chłonę i podziwiam (*oczywiście, że ta zasada ,że nie musimy meblować powstała z myślą o mnie ;) ) i szczerze mówiąc mam skojarzenie z prawdziwym wnętrzem w którym na krótko (w Poznaniu) miałęm okazję mieszkać w ub roku, raptem 3 dni ale taki właśnie luksus i połączenie stylu bardzo nowoczesnego z tym co przywodzi na myśl lata 90te (okragły stół w kuchni, który zresztą świetnie tam pasuje). Bardzo pieczołowicie dobierasz wyposażenie i rozkład wszystkiego a to daje realistyczny efekt.
Bardzo fajny pomysł, bryła jest elegancka i dzięki lekkim tarasom oraz licznym oknom lekka.
Bardzo fajny projekt wnoszący znów zupełnie inne spojrzenie na zagospodarowanie wyznaczonej działki a o to w tej zabawie chodzi by poznać różne spojrzenia na to samo miejsce.
Piękna praca Bobi, dziękuję za udział w zabawie gratuluję! Jak tylko dotrę jutro do swojego kompa to sprawdzę jeszcze wszystko w grze, zdaje się, że zawalił ci się szczyt pierwszej kamienicy ale naprawimy to i wstawię pewnie niebawem także swoje fotki Waszych prac choć mam nadzieję , że jeszcze ktoś dołączy.
Bobi ,wspaniała praca, miasto dziękuje za przesłany projekt :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:

Chodzi mi tez po głowie taki zamysł by pozwolić sobie np na dwie interpretacje oczywiście jeśli ktoś miałby ochotę lub niezrealizowany drugi pomysł w zanadrzu. Co tym myślicie?
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 570
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » niedziela 11 lut 2024, 23:29

Mnie się podoba pomysł, by można było przedstawić dwie interpretacje. Zdarza się, że komuś przyjdą do głowy dwa pomysły i musi wybierać, albo chwilę później wymyśli coś nowego i ma akurat czas na realizację. Dlatego... czemu nie! ;)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 12 lut 2024, 17:10

@Percival159 Zasady zmieniłem bio jakoś tez jestem bardzo za tym by kreatywności stało się zadość a z zatem o d teraz;

Modyfikujemy zasady: każdy może przesłać dwie prace (lub jedną) w ramach naszej zabawy.
Funkcja parceli może być mieszkalna (to jest preferowane najbardziej) ale i opcjonalnie publiczna-dowolna czyli nieokreślona tak by sim mógł tam mieszkać i spać ile tylko zechce a jeśli ktoś posiada dodatek z mieszakniami to może opcjonalnie podzielić na wynajem ale to tylko opcja dodatkowa
:91-ghost:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » wtorek 13 lut 2024, 00:25

Hej. Ja oczywiście nie doczytałam tego, co było napisane boldem i na czerwono, więc zrobiłam knajpę :/ Niestety dopiero po skończeniu budynku doczytałam, że powinien być mieszkalny. Teraz po modyfikacji się ośmielam go wrzucić jako wariację (nie) na temat. Zostawiłam też już ten tryb restauracyjny, ale zwaliłam sprawę. Wrzucam tylko dlatego, że po prostu chciałam wziąć udział, a skoro Dels trochę poluzował zasady, to jest mi tylko mniej głupio, że nie umiem czytać :/
1.jpg
3.jpg
5.jpg
6.jpg
Sorki, co złego to nie ja.

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... E77ADA393D

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1799
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 13 lut 2024, 08:03

Pomysł z restauracją i dyskoteką zacny, bo restauracja na podorędziu zawsze się przydaje. Co do dyskoteki można dyskutować... ale ostatecznie rozrywka po pracy bywa mile widziana :D . Więc summa summarum nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
Architektonicznie wygląda interesująco. Wnętrza w ciemnej tonacji prezentując się elegancko. :a_bravo: :a_bravo:

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 570
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » wtorek 13 lut 2024, 10:26

Wow! Ta knajpa wygląda super! :) A już szczególnie w tym zimowym krajobrazie. Zupełnie coś innego niż oryginał, ale i tak świetnie pasuje. Wnętrza boskie, jest klimacik, mnie się bardzo podoba. Na razie piszę na podstawie fotek, które prezentują się bardzo smakowicie, ale później, jak odpalę grę, obejrzę sobie to wszystko na żywo :) :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:

Edit: Powiem szczerze, że ja też nie doczytałam, że to ma być mieszkalna parcela. :D Zrobiłam mieszkalną, bo akurat taką chciałam. :)

@SimDels Dopytam tak na przyszłość, bo nie mam pewności:

1. Cytaty z dwóch miejsc w wątku:
- w pierwszym wpisie: "mieszkalna ewentualnie publiczna ale tylko dowolna tak by ludzik simowy mógł sobie pomieszkac i pospać ile dusza zapragnie w tym miejscu"
oraz
- w jednym z dalszych wpisów: "Funkcja parceli może być mieszkalna (to jest preferowane najbardziej) ale i opcjonalnie publiczna-dowolna czyli nieokreślona tak by sim mógł tam mieszkać i spać ile tylko zechce"


Chodzi o to, że oprócz "mieszkalnej" można wybrać typ parceli "nieokreślona" i tam zbudować co się chce (restaurację, sklep, klub itp.), ale z uwzględnieniem mieszkań czy pokoi mieszkalnych na piętrze na przykład? Publiczna-dowolna nie oznacza, że można wybrać każdy typ parceli?
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 13 lut 2024, 19:57

Edit:

@Marvi Świetny oryginalny projekt i piękne zimowe zdjęcie, kojarzy mi się z bryły trochę z budynkiem rodem z Japonii czy Korei ,połączenie współczesnej bryły z czymś co nazywało się machinaya czy jakoś tak, a wewnątrz zupełnie magicznie, najbardziej podoba mi się takie fajne mrocznawe połączenie światła i barw reszty na ostatnim foto, bardzo ciekawy klimat i aż by się chciało zapytać co tam za muzę puszczają bo wydaje się że musi być równie oryginalna i ciekawa :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo: :a_beer:
Co do funkcji to zasady zostały zmienione i Twoja praca łapie sie na głosowanie więc tym bardziej dzięki za projekt :)

@Percival159 Tak chodziło mi o to, żeby to nie była domyślnie funkcja np baru czy spa ale nieokreślona publiczna lub mieszkalna (opcjonalnie apartament)ale po namyśle zasady zmieniamy na zupełny luz, zostaje oczywiście konieczniość zbudowania budynku na wyznaczonym terenie ,wyższego niż parterówka tak by wpisać go jakoś w otoczenie

Zasady uległy zmianie w myśl zasady, że im mniej reguł tym lepsza zabawa i bardziej nieprzewidywalny efekt; teraz budujemy dowolnie na parceli w ogrodzonym miejscu pub, spa ,apartamentowiec itd... co tylko chcemy ale pozostaje oczywiście warunek, że musi to być budynek wyższy niż parterowy (najlepiej 2 piętra lub wyżej by wpisywał się w zabudowę) i nie zmieniamy tego co jest poza ogrodzonym terenem. Każdy może dać dwie propozycje i wrzucając swoją prace do galerii (oczywiście z hasztagiem #simtopiabuild1 ) Działamy do końca lutego tak więc drodzy architekci ,do dzieła! :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 22 lut 2024, 00:21

Czas wyboru zbliża się nieubłaganie więc dorzucę jeszcze jedna propozycję; taki mały pseudo modernistyczny bloczek. Zrobiłem sobie wyzwanie by go umeblować ale ostatecznie ułatwiłem sobie zadanie... odjąłem mu jedno piętro i jest nieco niższy niż miał być... no ale za to umeblowany w pełni :D

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

W sumie nie nazwałem tej pracy więc niech będzie że to jest "Modern Bloczek" a zainspirowała mnie trochę praca Bobi.

Znalazłem też w galerii pracę Gabi @Ktosik ale nie wiem czy moge tu wstawić zdjęcia za autora więc podam póki co linka;
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

A poniżej moje białe wypocinki czyli ów bloczek .. o rety teraz mi sie zajarzyło, że zapomniałem umeblowac parter (serio, naprawde zapomniałem) :O
Załączniki
ax12.jpg
ax4.jpg
ax3.jpg
ax1.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 570
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 22 lut 2024, 11:14

Świetna nowoczesna kamienica. I ciekawie zbudowana, gdyż do starszej części budynku nawiązuje poprzez okrągłe balkony. Bardzo pomysłowe ogrodzenie i jak widać nowy świat postanowił się całkowicie odciąć od starego wysokim płotem, jak na niektórych nowoczesnych osiedlach. P prostu... życie. :) Ciekawie wmontowana ta część ze schodami od strony podwórka i cóż... ona również pełni funkcję odgradzającą, a drzewko to jakby kropka nad i... Dwa światy obok siebie, zespolone, pod względem wizualnym super dopasowane, ale przejścia ni mo! Chyba, że przeskoczysz przez krzaczki, ale tu pewnie nikt nie zakładał, że ktoś miałby ochotę na niszczenie przyrody. ;) Choć nie jestem pewna czy od którejś aktualizacji przez te krzaki przejść już nie można. Bo kiedyś obce Simy przenikały przez nie na parcelę i właziły do basenu... :D Super praca, bardzo mi się podoba. :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:

Pracę Gabi obejrzę już w grze, gdy będę w galerii, gdy będę w grze i wszystkie inne również. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1495
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 22 lut 2024, 12:35

Cześć, udało mi się wygospodarować trochę czasu i z wielką przyjemnością wzięłam udział w zabawie. :02-grinning-face-smiling-eyes:
@SimDels , @Percival159 , @bobas52 , @Marvi - propozycje, które zaprojektowaliście są świetne i powolutku oglądam je w grze.
Jak widzę, każdy wstrzelił się swoją dobudówką w bardziej nowoczesne czasy, czy to z budynkami mieszkalnymi , czy lokalami publicznymi,
ale wspaniale to wszystko wygląda. :hearts/heavy-black-heart: :a_bravo:
U mnie wyszło loftowo, czyli takie połączenie nowoczesnych akcentów z industrialną bazą. :)
budynek 1.jpg
budynek 2.jpg
budynek 3.jpg
i rzut mieszkania na parterze.
budynek 4 mieszk parter.jpg
Ustawiłam budynek na innej działce i przewrotnie tyłem do przodu, bo tak lepiej się prezentował w galerii. :03S-face-with-tears-of-joy:
Michał serdeczne dzięki za link https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 4DBA262065

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1799
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 22 lut 2024, 15:25

Wspaniały projekt Gabi :14-face-throwing-a-kiss: . Byłaś i jesteś dla mnie osobiście, niedoścignionym wzorem architekta. Za każdym razem jestem pod wrażeniem pomysłowości Twoich prac. Sama nie potrafię stawiać budynków po skosie... taka ze mnie niedojda budowlana. Najlepiej wychodzą mi "klocki" lub "stodoły" :D
Masz do perfekcji opanowaną budowlankę oraz aranżację wnętrz.

Wnętrza jak zawsze są eleganckie, przestronne i harmonijne jeśli chodzi o kolorystykę. Frontowa ściana budynku w dwóch kolorach cegły wyszła perfekcyjnie, a wyeksponowane schody od zaplecza robią niesamowite wrażenie. Całość znakomita :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:

P.S w grze prezentuje się jeszcze lepiej niż na zdjęciach :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:


Druga propozycja mistrza Delsa zachowała zaokrąglony styl balkonów starszej części budynku, mimo to wygląda zdecydowanie nowocześniej. Tym samym połączenie nowej części ze starszą - wyszło nieziemsko.
Kolejny piękny projekt :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo: .
Parcelę pobrałam i stworzyła dla własnych potrzeb na parterze dwa kolejne mieszkanka :)... więc spoko luz :D

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3510
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 22 lut 2024, 21:03

Dopiero nadrabiam zaległości, więc pozachwycam się hurtem.

Wszystkie propozycje są bardzo ciekawe, i pewnie gdyby przyszło mi zdecydować, którą parcelę postawić, to miałabym nie lada problem.
Prześcigacie się w tak śmiałych rozwiązaniach, że sam Mistrz Gaudi zaczerwieniłby się po korzonki włosów! Myślę i myślę, co by tu jeszcze dodać - a co nie zostało już powiedziane :)

Wiecie co - podoba mi się przede wszystkim początkowy projekt - ul.Marwicka - rok 1890 - może dlatego, że ten styl jest mi bardzo bliski, i dziwię się architektowi miejskiemu, że pozwolił wyburzyć ten narożny budyneczek! Gdyby jeszcze ówczesny mistrz budowlany pokrył ściany w szachulcowy wzorek, i zmienił balustradki balkonów na mniej balaskowe - to mucha nie siada!

No, ale został wyburzony, i to wielokrotnie :) Każda dobudówka wniosła coś nowego.
Delsowa propozycja (ta pierwsza) najmniej mi się widzi, bo stylem trochę odpłynęła w odległe regiony. Może dlatego mniej mi się podoba, bo nie lubię tych wielkopłaszczyznowych okien. Ale że lubię wszelkie wykusze fikuśne - to one trochę ratują propozycję w moich oczach.

Kolejna propozycja to Bliźniaczki - tak wstępnie nazwałam projekt Perci.
Bliźniaczki - a jednak - różnojajowe :P I choć na pierwszy rzut oka nie widać wielkiej różnicy, to każda z nich jest w innym stylu. Perci sprytnie zakamuflowała zmianę okien na nowocześniejsze zastosowawszy starą sztuczkę - przyczep kokardę na czubek głowy - a każdy tylko ją zapamięta! WIęc dopiero po dokładniejszym "obglądzie" widać zastosowane triki. Całość dopieszczona zielenią, którą bardzo lubię na domach, a z tyłu - full wypas, bo nawet architektowi wystarczyło miejskiej kasy na zacny akwenik :) Razem z sąsiednim placem zabaw ładnie się komponuje i stanowi nie lada atrakcję dla mieszkańców zatłoczonej ulicy :)

W kolejnej odsłonie Bobi wyrzuciła basen, zapewne uznając, że publiczne moczenie się jest nieprzyzwoite, i ułożyła bardzo przyzwoity kącik wypoczynkowy "W Kamiennym Kręgu" Kamieniczka straciła charakterystyczne zwieńczenie - zyskując dodatkowe miejsce na wypoczynek. A nawet ewentualne filgle - no bo, panie tego - na takich wysokościach prędzej kto zwichnie oko, niż się zagapi!
Dużo zieleni cieszy oczywiście, ale jeszcze bardziej cieszą oko wysmakowane wnętrza.
Zdumiewa mnie Bobi twój błyskawiczny rozwój i zastanawiam się, czy na pewno aby nie jesteś architektem wnętrz incognito! Sama chciałabym zamieszkać w takim apartamencie!

Marvi to już zupełnie inna bajka. To już nie jest nawet rok 2024. To jest rok - enty po napadzie Korei na Europę! :a_grin3:
Słusznie Delsu zauważył, że ma to jakiś wschodni, koreański lub japoński wydźwięk, bo Marvicz w realu pochłonięty jest przez ten klimacik doszczętnie! Co widać i prawie słychać.
Ostatnio i ja sama z coraz większym zainteresowaniem zerkam w tym kierunku, poznając na YT wraz z Pyrą TE klimaty. A że polubiłam koreańską kuchnię, to z wielką radością poszłabym do takiej restauracyjki. Niekoniecznie z dyskoteką, za to z barem sushi, nawet jeśli to byłoby japońskie sushi z rozdymki :)
Nie wiem czy jest tak mroczno w prawdziwej koreańskiej czy innej orientalnej restauracji, ale że Marvi jest z Śródziemia a raczej z Podziemia, więc przyjmuję tę propozycję z całym dobrodziejstwem Mroczności i Zua, jakie musiało towarzyszyć twórcy tego zacnego lokalu.

Kolejna propozycja Delsa, to to jest wisienka na torcie. Prześliczne nawiązanie do art deco - a akurat jestem świeżo po obejrzeniu dokumentu o art deco we Wrocku. I śmiem twierdzić, że przed zbudowaniem tejże kamieniczki - Delsu NA PEWNO we Wrocku był, albo oglądał ten sam program!
Wnętrza - to z kolei piękne apartamenty jak w Nowym Yorku! Śmiały design, przestronne wnętrza i cholernie drooogie meble. Ciekawe, ile właścicel liczy sobie za wynajem!
I niech Delsu nie udaje, że zapomniał o meblowaniu dołu! Nie dam(y) się nabrać! :a_rolling:

No i na koniec propozycja loftowa Gabi. Gabi to już w ogóle popłynęła, postanowiwszy zmienić nie tylko kąt widzenia i położenia, ale dając wrażenie, że to co widzimy - to wcale nie jest to, co myślimy, że widzimy :P
Bo jak nic - każdy przysięgnie, że to fabryka albo jakaś hala (przez te wielkie drzwi mi się tak kojarzy). A wewnątrz - tadam - nowoczesność, wygoda i elegancja. Jest przestronnie - to widać na pierwszy drugi a nawet trzeci rzut oka! Wrócił basen (górą golasy!) a nawet wygospodarowano kącik na schowanie się przed słońcem.

Wszystkie propozycje są super. :a_bravo:
Ale kasę zaczynam zbierać na ten Nowy Jork! i przestawiać się z pierogów na koreańską kuchnię :) :a_beer: :a_grin2:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 10 mar 2024, 18:48

Dziękuję Ali! :hearts/green-heart: Wszystkie propozycje sa genialne, myślę, że powstały z dużego zaangażowania i każda z nich na inny równie ciekawy sposób zmienia charakter tego fragmentu głównej ulicy miasta Simtopowo (bo może nazwiemy sobie to miasto żeby było sympatyczniej, oczywiście możemy nazwę zmienić).
Poniżej mapka poglądowa żeby każdy miał pewność co do lokalizacji naszej parceli z pierwszego wyzwania w cyklu "Zostań Architektem!" a teraz do rzeczy drodzy architekci i oglądacze;

Miasto bardzo dziękuje za nadesłane projekty. W wydziale urbanistyki trwa burza mózgów; czy postawić na barwną retrowersję uzyskując ciekawy symetryczny projekt czy może unowocześnić miasto dodając apartamentowiec np. w stylu modernistycznym lub bardziej nowoczesnym czy też postawić na zaciszną kafejkę dodając nową uliczkę dla pieszych? A może opłaci się odważne postawienie orientalnej bryły klubu, która mogłaby przyciągnąć turystów lub postawienie na styl loftowy nawiązujący do istniejącej tu podobno pierwotnie fabryki konserw rybnych (może stąd nazwę wzięła pózniejsza nie istniejąca już kamienica "Pod Rybą" ?).

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jedno jest pewne; pozostaje nam pomóc zdecydować urzędasom z ratusza w Simtopowie a zatem...
GŁOSUJEMY!

1. @SimDels
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2. @Percival159
Obrazek
Obrazek
Obrazek

3. @bobas52
Obrazek
Obrazek
Obrazek

4. @Marvi
Obrazek
Obrazek
Obrazek

5. @Ktosik
Obrazek
Obrazek
Obrazek

6. @SimDels

Obrazek
Obrazek
Obrazek

7. @bobas52

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Głosujemy podając cyfrę i nick autora. Głosujemy do końca Marca.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1799
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 12 mar 2024, 11:16

Każda z przedstawionych prac to prawdziwa perełka architektoniczna :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: . Wybór jest trudny ... a nawet bardzo trudny :( . Bo każdy wniósł ciekawe rozwiązania i pomysły. Nie dziwię się urzędnikom miejskim, że mają sporą zagwozdkę co wybrać :? .

Moje serce od początku skłaniało się ku projektom, w których poza architekturą znalazło się miejsce na wszelką zieleń obecną w mieście. Pełni ona bowiem ważniejszą rolę, niż nam się wydaje. Dlatego tak ważne jest, aby zajmowała dużą część miasta i żeby była planowana z głową. Niewątpliwie tereny zieleni są bardzo potrzebne w obszarach zurbanizowanych. Ostatnimi czasy zapanowała wszechogarniająca betonoza ( Gliwice również nie ustrzegły się tego trendu :? ). I tu po raz kolejny poległam, bo projektanci zadbali o ten aspekt projektu :a_bravo: .

Powiem szczerze, sama nie potrafiłam się zdecydować ... dlatego kierując się popularną sentencją: Vox populi, vox dei ostatecznie stawiam na projekt @Ktosik , który uzyskał największą ilość polubień i pobrań w Galerii.


Pozostałem architektom gratuluję kreatywności, zaangażowania i wieżę, że dane mi będzie oglądać jeszcze nie jeden raz równie cudowne projekty. Brawo WY :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”