Bobi cię urządzi - Dream House Challenge

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Bobi cię urządzi - Dream House Challenge

Post autor: Kropka » środa 02 maja 2018, 11:03

Bobi cię urządzi :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:

Firma "Dream House" Sp. z o. o. - Aranżacje wnętrz i ogrodów

#dreamhouse1



Bobinka, Aericia, Tokusa, Alicja, suczka Zuzia

01.05.2018_20-09-56.jpg

Ekipa złożona z dziewczyn stała przed zapuszczonym domem. Wyglądały na lekko zaniepokojone.

- Myślisz że damy radę ? - zapytała Alicja, patrząc niepewnie na swoją szefową.

Bobi patrzyła w zadumie na budynek.

- Myślałam że będzie mniejszy - powiedziała i ruszyła do furtki, za nią merdając ogonkiem podążyła Zuzia. - Musimy zobaczyć jak wygląda w środku. Idziecie czy tak będzie stały? - rzuciła Bobinka wchodząc po schodkach.

01.05.2018_19-55-54.jpg

Ruszyły wolno za nią rozglądając się dookoła.

- Ogród też nie wygląda najlepiej - Tokusa podeszła do zeschniętego drzewa i pogładziła delikatnie pień - Tutaj też będzie sporo do zrobienia - Obejrzała się za siebie. Na chodniku przed domem nadal stała Ari stukając w fona.

- A ty? Zamierzasz tak tkwić do wieczora? - zapytała lekko zniecierpliwiona Toka.

- No już idę. Musiałam napisać sms-a do Marvi. Dotrze do nas jak tylko wróci z Chin - powiedziała podchodząc do Toki. Popatrzyła na dom - Ciekawe ile czasu nam zajmie doprowadzenie tej landary do porządku - mruknęła zadzierając rudą głowę do góry - Nie mogę uwierzyć, że Bobi zdecydowała się wziąć to coś na nasze pierwsze zlecenie.

Wszystkie cztery stały wewnątrz domu ze zgrozą patrząc na bałagan i brudne ściany.

01.05.2018_12-15-05.jpg

Bobi popatrzyła na swój zespół.

- No, moje drogie. Teraz musimy zakasać rękawy i zabierać się do roboty - powiedziała z stanowczo - Czeka na dużo pracy a następne zlecenia czekają.

- Zadzwonię do Pablo - oznajmiła milcząca od dłuższej chwili Alicja. - Musi przyjechać i pomóc nam przywieźć narzędzia, farby i całą resztę.

- Ktoś musi wykonać brudną robotę - z lekkim uśmiechem zażartowała Bobi. - My zajmiemy się projektem i aranżacją domu.






Wyzwanie na aranżację wnętrz i ogrodu willi "Allegria"


Warunki wyzwania;


- proszę o oznaczenie parceli wstawianej do Galerii tagiem #dreamhouse1

- parcela której dotyczy wyzwanie musi znajdować się w miejscu wskazanym na mapce

- nie można zmieniać bryły domu, wyjątek dla dobudowy np. werandy, tarasu

- można wymieniać okna, drzwi, pokrycia dachów itd.

- dozwolone jest wyburzanie i zmienianie ścian wewnętrznych, schodów itd.

- limit funduszy - 100 000 simoleonów

- nie można korzystać z CC, dozwolone jest korzystanie z zawartości debug i kodu MMO (bb.moveobjects)

- w poście zamieszczamy 3-4 najlepszych naszym zdaniem fotek, reszta w swoim kąciku z linkiem do Galerii

- limit czasowy od teraz do 31 lipca (wtorek) do godz. 00 - z możliwością przedłużenia terminu

- głosowanie od 1 do 11 sierpnia (sobota) do godz. 00, ogłoszenie wyników 12 sierpnia (niedziela)

- wybieramy 3 najlepsze naszym zdaniem prace, nagradzając je punktami od 1 do 3

- czas na przygotowanie przez zwycięzcę kolejnego wyzwania do 31 sierpnia

do przebudowy1x.jpg



Link do pobrania domku z Galerii



https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false


Zapraszam do wyzwania :hearts/two-hearts:

Awatar użytkownika
severuska
Pisarz
Pisarz
Posty: 47
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 13:15
Origin ID: eyvee

Post autor: severuska » czwartek 03 maja 2018, 08:14

Nie mogę zerknąć domku - jak klikam link do pobrania wyskakuje tylko komunikat "Ups, coś się nie udało, spróbuj później" :(

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » czwartek 03 maja 2018, 08:37

Nie wiem dlaczego, ja sprawdziłam przed chwilką i otwiera się normalnie, nieraz tak bywa :22-thinking-face:. Może spróbuj w takim razie z poziomu galerii w grze :14-face-throwing-a-kiss: . Mój nick to jasna98 a domek to Dream House Challenge.

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » piątek 04 maja 2018, 13:38

@severuska zrób dokładnie to co w komunikacie, spróbuj później jeszcze raz. Galeria jest koszmarnie napisana i bardzo często pojawia się ten błąd, mi wyskakuje czasami nawet przy moich własnych pracach x/ Spróbuj w różnych momentach dnia, powinno w końcu zaskoczyć :)

Awatar użytkownika
Nicol.K
Twórca
Twórca
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 15:30
Origin ID: Nicollete

Post autor: Nicol.K » sobota 05 maja 2018, 21:20

Taky mi nešel prokliknout a několik dní hlásilo OOPS ! :( Dnes to vyšlo :P

Pěkná výzva a skvělý nápad :a_bravo: Po úpravě z něj bude krásný a luxusní dům :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 06 maja 2018, 19:05

Od kiedy przeczytałam, że Bobi ma Was urządzić, to sama nie wiem czy śmiać się :03-face-with-tears-of-joy: czy raczej płakać :55-crying-face:
Moje talenta aranżacji wnętrz są poniżej niskich poziomów stanów alarmowych :a_smile:, dobrze że chociaż ekipę mam świetną.
Na potwierdzenie moich słów przedstawiam jedyną moją nieśmiałą próbkę urządzenia dwóch raptem pomieszczeń :a_laugh2:
sypialnia.jpg
salon.jpg
salon z aneksem.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 12 maja 2018, 16:11

Mi sie Twoje meblowanko Bobi ogromnie podoba i nawet kociachowi przypasowało :D

Nie wiedziałem jak nazwać swoją wypocinkę więc jest poprostu D.H.Project od nazwy zabawy.
Reszta zdjątek w kąciku: viewtopic.php?f=33&t=172

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Michalski1312
Simholic
Simholic
Posty: 6
Rejestracja: środa 16 maja 2018, 19:07
Origin ID: Michalski1312

Post autor: Michalski1312 » sobota 19 maja 2018, 14:46

Nie można jakoś zwiększyć limitu funduszy? :# zewnętrze mnie kosztowało 75 tys :/

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » sobota 19 maja 2018, 16:00

:19-slightly-smiling-face: Najlepiej jest zacząć od urządzania wnętrz, wyposażenia domu w okna itp, dopiero na końcu ogród i reszta. Poza tym, dom najlepiej pobrać z galerii jako - niewyposażony, wtedy pobrany wychodzi dużo taniej.


bezAAAAAAAAA.png


32 720 to koszt samego domu z działką na której stoi.


Końcowa kwota powinna wynosić 32 720 + 100 000 :20-hugging-face:. To tak w przybliżeniu, bo można wykorzystać mniej :38-face-stuck-out-tongue:

100000 tys. to na urządzenie wystarczająca kwota :09-winking-face:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 06 gru 2018, 08:43

Nie byłabym sobą, gdybym nie przekroczyła założonej kwoty na wydatki :09-winking-face: .... bardzo się starałam minimalizować koszty, ale ... wyszło jak zwykle :28-smirking-face:
Poza tym znacznie przekroczyłam termin wykonania usługi :22-thinking-face:. Na swoje usprawiedliwienie mam jedynie to, że dopiero teraz odważyłam się zadebiutować w roli projektanta wnętrz ... bo najzwyczajniej nie wierzyłam w siebie :44-pensive-face:
Nie chcą jednak kończyć roku z długiem, zebrałam się w sobie i coś tam wymodziłam :43-face-with-cold-sweat:.
Wszelkie uwagi i zażalenie proszę kierować na ręce kierownictwa, które zatrudniło mnie w swojej firmie ... po tym projekcie spodziewam się wymówienia :?
Tyle tytułem wstępu, czas na pokaz.
fronton.jpg
fronton2.jpg
bok domu.jpg
ogródek.jpg
ogródek1.jpg
tył.jpg
rzut parteru :
parter.jpg
oraz pomieszczenia, które się na nim znajdują : mini przedpokój, salon z kuchnią, jadalnią i barkiem, sypialnia, gabinecik i łazienka:
wejście.jpg
salon.jpg
kuchnia.jpg
barek.jpg
barek1.jpg
jadalnia.jpg
gabinet.jpg
gabinet1.jpg
łazienka.jpg
sypialnia.jpg
sypialnia1.jpg
sypialnia2.jpg
sypialnia3.jpg
sypialnia4.jpg
czas na piętro: pokój "gwiazdy - montażownia" , pokoje: hobbystyczny i relaksacyjny oraz eksperymentalna antresola.
piętro.jpg
montażownia.jpg
montażownia1.jpg
montażownia2.jpg
montażownia3.jpg
hobby.jpg
hobby1.jpg
relaks.jpg
antresola.jpg
antresola1.jpg


Jak zostanę na bezrobociu :a_sad: ... czy mogę liczyć na finansowe wsparcie :09-winking-face:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 06 gru 2018, 15:04

No jak miałaś nie przekroczyć budżetu, skoro simom zafundowałaś taki haus z mega wypasionym telewizorem od progu, nie licząc suto wyposażonego barku! Butelka dobrego szampana kosztować musi! Że nie wspomnę tych "drobiazgów" na pięterku do masażu!

Piękny domek. Dobrane ze smakiem dodatki, wygodnie rozplanowane wnętrze zawierające aż z naddatkiem wszystko, co średnio zamożnej rodzinie potrzebne. Ba - sądzę, że nawet przeciętnym Pancakesom mieszkałoby się tu super! Jest w galerii?

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 07 gru 2018, 00:55

No i Delsu zrobił rybę :O Nie wiem o ile ten budżet przekroczyłas ale brawo za projekt, naprawde i bez cukru świetnie z bryłą* a wnętrza kapitalne ,naprawdę super więc debuut moim zdaniem bardzo udany.
*Do kierownictwa (do siebie czyl jak rozumiem tez :D) moge mieć tylko jedno małe zastrzeżonko ,że pasowałoby mi jakieś okienko na górnym piętrze pod poddaszowym dachem choć i bez tego bryła wygląda absolutnie miodnie a budżet i tak juz mocno napięty. Piękna praca Bobi! Fajnie, że sięgnełas także po kielnię i gips i dachówki <3
Ostatnio zmieniony poniedziałek 10 gru 2018, 13:57 przez SimDels, łącznie zmieniany 1 raz.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 07 gru 2018, 11:59

Budżet przekroczyłam w granicach przyzwoitości :01-grinning-face: . Kiedy Kropesia dawała ten projekt do realizacji, nie posiadałam wielu nowych dodatków. Od tego czasu ceny materiałów wzrosły :) , a za "jakość" się płaci :)


Alu, dopiero dzisiaj wysłałam projekt na Galerię. Podaję linka dla zainteresowanych https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Muszę się do czegoś przyznać :? , w sumie wykonałam dwie wersje aranżacji wnętrz i ogrodu. Druga była jeszcze droższa :o Dla porównania rzuty parteru i piętra:
front.jpg
wers.2.jpg
parter.jpg
parter1.jpg
piętro.jpg
piętro1.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 09 gru 2018, 22:52

Wnetrza bardzo ładne @bobas52 Bobi ale jeden ból ze ten budynek bardzo "masywny" jest i klocowaty ale to juz do Kropki powinny byc uwagi :D Zeby mozna bylo samą bryle poprawiac to co innego ale tak jak jest to sie nie da z tym sukcesu w Galerii odnieść. Kazdemu sie wpadka z bryła moze zdarzyc i nizej popisana nie jest tu wyjatkiem. Zeby reguły były takie jak w dawnej Karczmie w tym wypadku dopuszczajace wariacje tej bryly to co juz by była inna bajka. Dlatego lepsza jest zasada robienia czegos jednak na bazie foci , gdzie kazdy moze probowac stworzyc cos harmonijnego i ładnego, chocby nawet odbiegało mocno od oryginału ale tu scian sie ruszyc nie dalo. Chyba najlepiej Delsowi wyszla obrona tej bryły bo nieco ją zrobił lzejszą.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » niedziela 30 gru 2018, 15:21

"- Zadzwonię do Pablo - oznajmiła milcząca od dłuższej chwili Alicja. - Musi przyjechać i pomóc nam przywieźć narzędzia, farby i całą resztę.
- Ktoś musi wykonać brudną robotę "
Już ja Was urządzę dziewczyny,skoro ja jestem od brudnej roboty to pogadamy inaczej :)
Ale na prawdę mimo wielkiej landary,wszystkie projekty wyszły Wam kochani bardzo ciekawie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”