Problem z obsługą na parcelach publicznych

Masz problem z grą? Nie chce się uruchomić? Poszukaj odpowiedzi lub zadaj pytanie.
pszemoo1
Roznosiciel kawy
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 22 lut 2024, 21:33

Problem z obsługą na parcelach publicznych

Post autor: pszemoo1 » czwartek 22 lut 2024, 21:36

Witam. Jeśli był już taki post to przepraszam, ale nie mogłem go znaleźć. Mam problem a mianowicie gdy udam się na jakąś parcelę publiczną (bar, klub, restauracja) nie ma tam nikogo z obsługi czyli miksologów, kucharzy itp. przez co nie można powiedzmy zarezerwować stolika w restauracji czy zamówić drinka. Tak jest z każdą parcelą na każdym świecie. Miał ktoś podobny problem? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3505
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 23 lut 2024, 16:35

Problemy, o których piszesz mogą wynikać z różnych przyczyn.

Być może masz za mało pamięci RAM. Pamiętaj, że wymogi podane do gry TS4 dotyczą podstawki, a doszło bardzo dużo innych dodatków, i związanych z tym interakcji, które mogą już przerastać siły twojego komputera.
Minimalny wymóg 8 gb RAM-u dotyczy tylko podstawki! Tu podaję ci link do podstawowych wymagań jakie musi spełniać komputer, by bezproblemowo zagrać w The SIMs4

https://help.ea.com/pl/help/the-sims/th ... uirements/

Zwróć uwagę, że autor tej informacji podlinkował w tekście dodatkowe info o wymaganiach dodatków.

Gracze najczęściej nie myślą lub nie doceniają wagi problemu, że dokupując kolejne pakiety czy rozszerzenia zwiększają wymogi jakie powinien spełniać komputer, czy wystarczy
posiadana ilość RAM-u, czy procesor i karta graficzna spełniają wymogi. Dlatego później następuje lament, że nie wczytują się Simy, albo że gra się tnie, a miejsca festiwalowe czy inne ewenty świecą pustkami. Słaba karta graficzna i brak wystarczającej ilości RAM powodują, że gra nie wyrabia z renderowaniem otoczenia czy postaci.

Jest także problem błędu samej EA, nie naprawionego do tej pory, który powoduje, że kucharz bardzo długo namyśla się, zanim wejdzie do restauracji i rozpocznie pracę. Jest też sporo innych błędów związanych z wyświetlaniem się (a raczej nie wyświetlaniem) dużej ilości Simów na parcelach publicznych.

Gra generuje Simów stanowiących tło dla jakiegoś ewentu w danym momencie gry, i pojawiają się oni dokładnie w momencie przybycia twojego Sima na parcelę publiczną (inaczej twój komputer musiałby być wyposażony w procesor, kartę graficzną i ilość RAM-u jak ten z NASA :P Simy nie przebywają non stop na takiej parceli. Ewent się kończy i Simy znikają. Po to, byś nie spalił swojej karty graficznej po jednym dniu grania.

Jeśli jednak komputer twój spełnia wszelkie opisane wymogi, to winne mogą być wgrane przez ciebie niezaktualizowane modyfikacje typu Mc command center czy UI Cheats extension, albo też niekompatybilne już skórki czy fryzurki, a nawet ciuszki cc.

Żeby się o tym przekonać, musisz uruchomić grę w tzw czystym trybie. W tym celu wyjmij na pulpit CAŁY folder TS4 z lokalizacji Dokumenty/EA i odpal grę. Nie obawiaj się - gra wygeneruje nowy, zupełnie czysty folder TS4. Wejdź do gry jakimś nowym Simem i wyśłij go np gdzieś do restauracji czy na festiwal. Zorientujesz się wtedy, czy nadal masz ten błąd.
Jeśli go już nie ma, to na bank coś złego zadziało się w folderze TS4/Mods. Musisz wtedy sprawdzić, czy wszystkie modyfikacje i cece są zaktualizowane. Część pewnie trzeba będzie wyrzucić - ja robię to już bez żalu.

Jeśli jednak nie masz żadnych cece ani modyfikacji, a gra (nawet czysta) nie spełnia twoich oczekiwań, to oznacza, jak napisałam wyżej, że albo tego RAMu jest za mało, albo za słaba karta graficzna, albo jedno i drugie, a nawet trzecie - bo i procek, i zasilanie... Ech, żeby w Simy pograć, a szczególnie trójką - to musiałam wiedzą o kompie dorównać informatykom :(

Jest jeszcze wyjście - zainstalować fixy, które mogą naprawić niektóre błędy przeoczone przez EA

Założyłam tutaj nawet taki temat:

viewtopic.php?f=39&t=4261&p=25531&hilit=fixy#p25531

I jeszcze jedna uwaga - zwróć uwagę ilu masz simów w grze - czy nie zbliżyłeś się do górnej dozwolonej granicy (bodaj 80 simów może być w grze, licząc z rodzinami, które są made by EA - np Ćwirowie, Pancakesowie, etc)

Na MTS widziałam też mody zapobiegające pustkom w lokalach, czy po przybyciu na parcelę publiczną, np ten:

https://modthesims.info/d/656929/more-s ... world.html

czy ten: - od słynnego Weerbesu - no empty venues

https://www.patreon.com/posts/no-empty-venues-25331818


Mam nadzieję, że ci pomogłam, i że problem został rozwiązany. Daj znać :)

pszemoo1
Roznosiciel kawy
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 22 lut 2024, 21:33

Post autor: pszemoo1 » środa 28 lut 2024, 19:22

Problem leżał po stronie dodatku "Zostań Gwiazdą". Miałem zaznaczoną opcję by Simowie początkowo nie zdobywali sławy. Po odznaczeniu tej opcji problem się rozwiązał. Co do wymagań to komputer spełnia je bezproblemowo. (16GB RAM-u, procesor 4x3,4GHz a także karta 8GB). To po prostu była błahostka która utrudniała rozgrywkę. Jednakże dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Problem można uznać za rozwiązany.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3505
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 28 lut 2024, 19:38

Dzięki @pszemoo1 za odpowiedź - posłuży ona innym graczom, w razie gdyby zetknęłi się z takim problemem. Zapraszam też do zaglądania i (ewentualnego) uczestnictwa w naszej mini-społeczności :)
Tak czy siak - miłego grania!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”